Komplikace po konci Nymburka. Skupina Střed se musí přelosovat.

Napsal: JS 27. 8. 2019
Nečekané odstoupení nymburského klubu ze druhé ligy se neobejde bez komplikací. Pro server Hokej.cz to potvrdil řídící pracovník soutěže Pavel Setikovský. Skupina Střed má jen osm členů a při původním rozlosování by většinou dva celky stály, soutěž se proto musí ani ne tři týdny před svým začátkem přelosovat.

Nymburku se přes léto rozpadl kádr, rozloučil se kouč Pavel Bičiště a s ním i devět hráčů. Tamnímu vedení se nepodařilo tým doplnit a po zralé úvaze nejbližší ročník odpískalo.

Původní rozlosování bylo určeno pro devět týmů a je nutné jej předělat na osm týmů. Nový rozpis by měl být k dispozici během tohoto týdne. Řeší se hlavně problémy týkající se především nováčka z Číny, jenž se kvůli přípravám na MS nezúčastní play off a musí všechna utkání základní části odehrát do 31. ledna. Kromě Asiatů, chystajících se v Česku na domácí olympiádu, si ve skupině Střed zahrají Příbram, Písek, Tábor, Klatovy, Kolín, Kobra Praha a David servis České Budějovice.

Skupiny 2. ligy v sezoně 2019/20

Sever:
HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC BAK Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Střed:
HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon (ZS Slaný), HC Kobra Praha, SC Kolín.

Východ:
BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.