Nezapomeneme, Rendo!

Napsal: Redakce 10. 8. 2012

Nezapomeneme, Rendo!

Dne 5. srpna 2012 ve svých 19 letech tragicky zemřel při dopravní nehodě klatovský gólman René Vachoušek. Tímto bychom chtěli všem pozůstalým, hlavně rodině, vyjádřit naši upřímnou soustrast. Renda navždy zůstane v našich hokejových srdcích.

Renda se narodil 12. listopadu 1992. Pocházel ze Sušice, kde s hokejem začínal. Následně chytal v Příbrami a Rokycanech. Poslední tým, kterému kryl záda, byly Klatovy. Jeho největším hokejovým vzorem byl známý brankář a legenda Dominik Hašek.

Foto

Mladý gólman ze Sušice chytal převážně za juniory HC Klatovy, ale také si vyzkoušel chytat za druholigový tým mužů. Rendovo hokejový program byl v Klatovech velice náročný, protože musel trénovat s muži i juniory. Na zápasy jezdil také s oběma týmy. Byl to nejen výborný brankář, ale i skvělý spoluhráč a kamarád. Mezi hráči působil velice tiše a klidně, ale ti, kteří ho poznali více, tak ví, že si s Rendou mohli výborně popovídat a že hokej byl vždy jeho životní láskou.

Foto

Mimo hokejový život o Rendovi víme, že byl vášnivý sběratel hokejových kartiček a jeho vášní bylo sbírání kartiček právě jeho vzoru, Dominika Haška. Renda odmaturoval v roce 2012 na Střední průmyslové dopravní škole v Plzni.

Foto

Poslední rozloučení s Rendou Vachouškem se konalo dne 9. sprna 2012 v Sušici, kterého se zúčastnili také jeho spoluhráči a vedení klubu.

RENDO, ODPOČÍVEJ V HOKEJOVÉM NEBI!