Sebastián Malát nominován na Hlinka Gretzky Cup

Napsal: Pavel Čuban 28. 7. 2019
Nominaci na tento významný turnaj reprezentací U18 vybojoval sedmnáctiletý útočník Sebastián Malát. Začátkem srpna oblékne dres reprezentace do 18 let na turnaji Hlinka Gretzky Cup, který je v zámoří velmi prestižní a pod dohledem skautů z NHL.

Sebastián, který si z pověrčivosti vždy zavazuje pravou brusli jako první, absolvoval dva přípravné zápasy ve Švýcarsku a zůstal v nezměněné sestavě i pro zmíněný turnaj. Národní tým se ve skupině utká s Finskem, Švýcarskem a Kanadou. S reprezentací má zkušenosti již z předchozích let, kdy nastupoval za výběry U16 a minulou sezónu za U17, kdy za 21 zápasů nasbíral 11 bodů (3+8).

Sebastián Malát začínal s hokejem v Klatovech ve 4 letech pod vedením trenérů Krse a Kuchaře. Rád vzpomíná také například na trenéra Roubala, který ho vedl v družstvu starších žáků. Po 9 letech strávených na zimním stadionu v Klatovech, spojil svůj další hokejový rozvoj s plzeňskými indiány.

Dovolím si jednu poznámku: Pamatuji si trénink klatovských žáků, kde jsem před několika lety suploval právě za trenéra Roubala. Sebastián mě ohromil svou šikovností a neuvěřitelným sebevědomím. S jakou lehkostí a nadšením se pohyboval po ledě. Proto mě nepřekvapuje, že se dostal na tuto úroveň.

HC Klatovy děkuje za výbornou reprezentaci klatovského hokeje a přeje vydařený turnaj Hlinka Gretzky Cup!