Zhodnocení hokejové sezony 2018/2019 2.-4. třídy HC Klatovy.

Napsal: Pavel Čuban 9. 5. 2019

2. třída

První soutěžní sezona hokejistů ročníku 2011 a mladší byla velice úspěšná. Malí borci dokázali s přehledem porážet všechna mužstva. V brance se spoléhali na šikovného gólmana Matyáše Žáka a ti nejlepší hráli stabilně za 3. třídu. Především Matyáš Němec, Josef Faic, Matěj Frýba, Adam Uldrych, Jan Kovářík a Veronika Osvaldová (ročník 2012). Každý zápas vstřelili spoustu gólů. Vše vyvrcholilo turnajem třetích tříd ve Vimperku, kde nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jan Kovářík.

.

3. třída

Toto mužstvo se potýká s nedostatkem hráčů a na zápasy je museli doplňovat mladší hokejisté. Klukům se v sezoně příliš nedařilo, ale na závěr sezony si spravili chuť třetím místem na turnaji ve Vimperku. Někteří si již v této sezoně na celé hřiště zahráli se čtvrťáky a například Jaroslav Staněk se několikrát dokázal střelecky prosadit. Tuto sezonu začala hájit klatovskou branku Andrea Votípková, která ke konci sezony jela vypomoci týmu čtvrté třídy, kde předvedla skvělé výkony a v prvním zápase byla dokonce vyhlášena jako nejlepší hráč utkání. V příští sezoně nás čeká ještě mnoho práce a také hlavně přechod z minihokeje na zápasy přes celé hřiště.

.

4. třída

Tato třída během sezony prokázala veliké zlepšení a kluci se také mohli spolehnout na oporu v bráně Václava Osvalda. Od Nového roku mladí hokejisté hráli na celé hřiště. K největším oporám patřil zmíněný brankář Václav Osvald, obránce Zdeněk Strnad, který celou sezonu odehrál za mužstvo mladších žáků a v útoku se nejvíce dařilo Marku Lavičkovi a Matějovi Hořejšímu. Na závěr sezony kluci odehráli silně obsazený turnaj v Písku, kde skončili pátí před hosty ze Švýcarska. V příští sezoně se díky reorganizaci mužstvo nemění a budou hrát soutěž pátých tříd.