1.BK Havlíčkův Brod854:2019

5:6sn
přípravné utkání - 15.8.2017 18:00:00
Zimní stadion Klatovy

Branky a nahrávky: 12. Vracovský (Vavřička, Michel), 19. Vracovský (Kubík, Slavík), 37. Slavík (Vracovský, Vlček), 42. Vavřička (Michel, Vracovský), 50. Vavřička (Vracovský, Michel) – 13. Antončík (Semrád, Tůma), 35. Šteiner (Novák, J. Verbík), 40. Semrád (Vokurka), 43. Vokurka (Jedlička), 49. Matějček, rozh. náj. Semrád. Rozhodčí: Šindel - Zimmerman, Kotyza. Vyloučení: 8:6, využití: 0:1, v oslabení: 0:0

Sestava domácí:  Sochůrek (Pluhař) – Slavík, Kubík, Houfek, Burdov, Marcel, Krystl – Topinka, Pacanda, Kokoška, Vracovský, Vavřička, Michel, Vlček, Němec, Váchal, Vondrák, Kučera, Piovarči, Kosnar.
Sestava hosté:  Bílek (Mouček) – Semrád, Vokurka, Šteiner, Verbík J., Verbík R., Polívka, Antončík, Jedlička, Hlinka, Čurda, Matějček, Novák, Tůma, Slanina, Vlach, Pulkrab, Pavel, Jindra, Vacek.

Úvod zápasu byl oboustraně opatrný. První vážnější akce přišla až v 5. minutě kdy se ke střele odhodlal Vracovský,  Na druhé straně si Sochůrek poradil s pokusem Nováka. Ve 12. minutě se domácí dostali do vedení, když Bílka pokořil Vracovský. Jenže hosté bleskově odpověděli, když se z dorážky prosadil Antončík. Hned na to si hosté zahráli přesilovku, ale využít ji nedokázali. V 19. minutě strhli domácí vedení na svoji stranu, když Kubíkovo nahození tečoval do branky Vracovský. Ještě před odchodem do kabin jel sám na Sochůrka Antončík, ale domácí gólman proti jeho zakončení vystrčil hokejku a šanci tak překazil.

Ve 22. minutě si sjel do dobré pozice najel Novák, ale branku netrefil. Stejný hráč měl o několik okamžiků dvě možnosti, jenže ani jednu nevyužil. Na druhé straně hostujcí obrana zblokovala pokus Topinky. Ve 33. minutě viděli diváci kulturní vložku mezi Slavíkem a Vackem. O dvě minuty později bylo vyrovnáno, když se nadvakrát prosadil Šteiner. Jenže ani domácí nečekali s odpovědí dlouho, mezi betony Bílka se trefil Slavík. Před odchodem do kabiny se pod víko trefil Semrád.

Ve 42. minutě strhl vedení na domácí stranu Vavřička. A hosté bleskově odpověděli, když se do vinglu trefil Vokurka. Za domácí mohl odpovědět Pacanda, ale puk do branky neprocpal. Ve 47. minutě skončila na boční síti střela Jedličky. Na druhé straně vyslal Vlček do šance Vracovského, tomu zakončení nesedlo. Na druhé straně bylo za nedlouho veseleji, když svůj únik proměnil Matějček. Domácí odpověděli znovu bleskově, když se do odkryté branky trefil Vavřička. V 54. minutě mohl vedení na stranu Klatov strhnou Vracovský, ale Bílka přehodit nedokázal. Na druhé straně orazítkoval břevno Čurda. V 59. minutě zazívala na Topinku prázdná branka, ale domácí forward raději přihrával.

Hned z kraje prodloužení tečoval nahození Slavíka jeden z domácích borců, ale kotouč skončil jen na břevně. V 63. minutě dostali hosté možnost trestného střílení, ale Verbík nájezd neproměnil. V závěru prodloužení se o tyčku otřela střela Topinka.

Samostatné nájezdy přinesli šest sérii, jediným úspěšným střelcem byl hostujcí Matějček a hosté si tak připsali první vítězství v přípravě.