1.BK Havlíčkův Brod854:2019
10.HC Lední Medvědi Pelhřimov826:475

4. kolo - 27.9.2017 18:00:00
Zimní stadion Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 1. Šuhaj (Milfait, Vala), 6. Spratek (Kozlík, T. Semrád), 8. Endál (T. Semrád, Třetina), 9. Milfait (Přidal), 13. Milfait (Šuhaj, Kulhánek), 31. Třetina (Endál), 32. Milfait (T. Semrád, Vašíček), 45. Havlík, 46. Milfait, 48. Endál (Třetina, Kříž) – 37. Tulačka, 48. Vracovský. Rozhodčí: Čuňočka –Otáhal, Komínek. Vyloučení: 7:5, využití: 0:1, v oslabení 0:0

Sestava domácí:  Marek (Novák) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Balgalvis, Havlík, Kříž – Endál, Třetina "C", Přidal – Šuhaj, Milfait "A", Voříšek – Beneš, Spratek, Kozlík – Kuchta, Ludvík, Chlubna
Sestava hosté:  Sochůrek (Beran) – Leština, Walter, Kaňák, Slavík "A", Houfek, Kubík, Sysel – Uhlík, Topinka "C", Pacanda, Vracovský, Tulačka, Vlček, Němec "A", Vondrák, Piovarči, Kosnar

Bruslaři na svého soka vlétli s velkou chutí a než se stihly Klatovy v Kotlině pořádně rozkoukat, už prohrávaly. Ránu Jana Milfaita vyrazil gólman Beran před sebe a Jakub Šuhaj z pohotové dorážky už za 57 sekund hry otevřel gólový účet zápasu. Netrvalo to dlouho a prosadil se i třetí útok. David Kozlík posunul puk na Daniela Spratka, který se natlačil před brankoviště a chladnokrevně skóroval. Domácí nepolevovali v nastoleném kvapíkovém tempu a dvěma slepenými brankami při hře 4 na 4 znovu srazili soupeře do kolen. Nejdříve se šikovnou tečí střely Tomáše Semráda prosadil Lukáš Endál a vzápětí vyslal gólovou střelu z levého kruhu Jan Milfait. Hosté mohli brzy odpovědět, ale samostatný únik Tomáše Vracovského vychytal betony gólman Marek. A byl to právě rozjetý kanonýr Jan Milfait, kdo završil "bůra". Při úniku zamíchal s pukem na holi, a i když mu kotouč ujel, překvapený brankář Beran už na to nestihl zareagovat. Broďáci si tak odvezli po první siréně do kabiny komfortní náskok 5:0.

Havlíčkův Brod pokračoval v náporu i po přestávce. První velkou šanci si vytvořil první útok, ale Lukáš Endál ani Patrik Přidal brankáře Berana svými projektily nepřekonali. Hosté zahrozili při oslabení, když znovu ukázal svou šikovnost Tomáš Vracovský, ale tváří v tvář brankáři Markovi si znovu vylámal zuby na pozorné maskované opoře Bruslařů. Domácí udeřili v čase 30:08, když opět zvedali ruce nad hlavu při hře 4 na 4. Lukáš Endál našel svým pasem v levém kruhu Miroslava Třetinu, jenž parádní zápěstní ranou vyhnal všechny pavouky z protější šibenice. V téže minutě nastřelil Luboš Voříšek tyčku, ale vzápětí už se Kotlina znovu radovala. Tomáš Semrád narýsoval brilantní pas do jízdy Janu Milfaitovi, jenž v samostatném úniku vykoupal gólmana Berana a pohodlně zavěsil pod horní tyčku. Vzápětí se však dopustil nedovoleného zákroku Tomáš Chlubna a Západočeši trestali. V pravém kruhu číhal osamocený Vojtěch Tulačka a krásně zavěsil nad Markovo rameno.

Adamova družina zvládla na jedničku podtrženou i vstup do třetí periody a navýšila svůj komfortní náskok. Při rychlém protiútoku si sjel mezi kruhy obránce Ladislav Havlík a parádní střelou o tyč nedal gólmanu Beranovi žádnou šanci. Za Adamem Beranem potom znovu zvonila tyčka a velkou šanci nevyužil Jan Milfait, ale o chvilku později už uspěl. Martin Kříž nabil šikovnému útočníku Bruslařů a ten neomylně poslal svou dělovku pod víko, čímž zaznamenal už svou čtvrtou přesnou trefu v utkání. Ve 48. minutě vstřelil svou druhou branku Lukáš Endál, jenž se v pravém kruhu opřel do přesného pasu Miroslava Třetiny a jeho luxusní volej skončil na místě určení. Desítka tak byla k radosti brodských fanoušků na světě! Poslední slovo měly Klatovy, když se dočkal zaslouženého gólu Tomáš Vracovský, jehož přesný projektil z pravého kruhu doletěl až za Markova záda. Domácí hokejisté tak slavili vítězství 10:2 a udrželi svou stoprocentní úspěšnost.

Převzato z bkhb.cz

Ohlasy trenérů (domácí tým)

Václav Adam (BK Havlíčkův Brod): Vyhráli jsme jednoznačně, ale musím říct, že soupeř dobře bruslil. Jeho hráči na tom byli individuálně dobře. Jsem rád, že jsme rozhodli zápas už v první třetině. Nechci říct, že jsme zápas pak dohrávali, chtěli jsme hrát naplno až do konce. Měli jsme spoustu šancí, které jsme ve druhé ani třetí třetině neproměnili. Ale i soupeř měl spoustu příležitostí. Jsem rád, že jsme si přenesli herní pohodu z minulého zápasu v Táboře a opět jsme zaslouženě vyhráli. Teď už nám nezbývá nic jiného než se připravit na sobotní derby.

Ohlasy trenérů (hostující tým)

Pavel Vostřák (SHC Klatovy): Těžko se to hodnotí, dostali jsme 10 gólů. Začalo to už ráno. Někteří hráči byli u doktora a dostali antibiotika. Sestavu jsme lepili tak, že nás bylo akorát 13 hráčů. Pak nám nepřálo štěstí, když jsme zůstali viset dvě hodiny v zácpě na dálnici v Praze, takže jsme přijeli na poslední chvíli. Bylo to hektické. Hlavně mi bylo líto gólmana. Chtěli jsme dát šanci mladému, talentovanému brankáři z juniorky. Pro něj to byl strašně těžký začátek. Nechal jsem to na něm, měl obrovskou chuť chytat a těšil se na to. Přišel po první třetině, že by zápas rád dochytal. Myslím si, že od druhé třetiny hrál celý mančaft dobře. Ze začátku nám tam napadaly i trošku smolné góly, ale na to se nebudeme vymlouvat. Já jsem strašně rád, klukům jsem řekl, že se mi líbilo, jak i za takového stavu makali až do posledního střídání nadoraz. Jedině takhle se budou mladí hráči zlepšovat a posouvat.