2.MOSTEČTVÍ LVI1278:4527
7.HC Kobra Praha1134:628

5. kolo - 30.9.2017 17:30:00
Zimní stadion Klatovy

Branky a nahrávky: 8. Vlček (Vracovský), 16. Vracovský (Tulačka, Kaňák), 28. Kaňák (Topinka), 33. Walter (Kaňák, Topinka), 56. Topinka (Pacanda, Uhlík)– 20. Rytnauer (Peroutka, Kusý), 37. J. Bulín (Hačecký, lupač), 42. Pucher (Čermák, Mikeš), 54. Matějka (Kusý, Rytnauer). Rozhodčí: Horňáček - Rubáš, Oudes. Vyloučení: 5:7 navíc Němec 10 OT (nesp.) - Čermák 10 OT (Nesp.). využití: 2:2. Diváků 190

Sestava domácí:   Sochůrek (Plánička) – Leština, Walter, Kaňák, Slavík, Houfek, Kubík, Straka – Uhlík, Topinka, Pacanda, Vracovský, Tulačka, Vlček, Němec, Vondrák, Piovarči, Kosnar
Sestava hosté:  Brož (Čáp) – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Sobotka, Pelikáín, Kliment, Peroutka – Pucher, Mikeš, Horký, Rytnauer, Matějka, Lupač, Kusý, Hačecký, J. Bulín, P. Bulín.

Hosté ač měli za sebou dlouhou cestu vstoupili do utkání aktivně. Ve 2. minutě vyjel zpoza branky Hačecký, ale Sochůrka nepřekvapil. O dvě minuty později celým kluzištěm Lupač, Sochůrka však překonat nedokázal. O několik okamžikůpozději dostali hosté puk do branky, ale branka nebyla uznána kvůli předcohzímu přerušení hry. V 8. minutě se domácí dostali do vedení, když se mez betony Brože trefil Vlček. V 9. minutě vypálil z kruhu Vraovský a kotouč skončil na betonu Brože. V 15. minutě stálo při domácích štěstí, když střela Pelikána orazítkovala tyčku. O minutu později se domácí radovali po druhé, když se krásnou ranou pod víko prezentoval Vracovský. Ještě před odchodem do kabin snížil z nulového úhlu zkušený Rytnauer.

Ve 23. mintě se vytáhl Sochůrek, když nádherným zákrokem vychytal dorážku Lupače. Ve 28. minutě si domácí vzali zpět dvougolové vedení, když se prosadil Kaňák. O chvíli později siSochůrek poradil s pokusem Čermáka. Ve 33. minutě bylo v klatovském táboře opět veselo, když se ranou z mezikruží prosadil Walter. Ve 35. minutě spálil velkou šanci Uhlík, když nedokázal z hranice brankoviště dostat puk za záda Brože. O dvě minuty později hosté zkorigovali stav utkání, když se do prázdné branky trefil Jan Bulín.

Ve 41. minutě zaváhal Sochůrek při rozehrávce, ale hosté tuto chybu nepotrestali. O několik okamžiků pozděli se ke střele odhodlal MIkeš a jeho poku zastavila opět tyčka domácí branky. Netrvalo to dlouhoa hosté se dočkali gólové radosti, když letící puk ze vzduchu trfil Pucher a drama bylo na světě. Ve 43. minutě se za obranu dostalHačecký, ale Sochůrka nepřekonal. Ve 49. minutě se zaobranu dostal Pacanda, jeho střelu zastavilo břevno. V 50. minutě hráli domácí dvojnásobnou přesilovku, ale využít ji nedokázali. V 54. minutě bylo vyrovnáno, když Sochůrka prostřelil Matějka. Jenže hosté se z vyrovnání dlouho neradovali, když hned v následujcí minutě napřáhl na kruhu Topinka a kotouč se zastavil až za zády Brože. Hosté se pak snažili o rychlou odpověď, ale domácí hráli zodpovědně a nepustili  hosty do žádné větší šance.