2.HC Slavia Praha00:00
8.Höchstadter Aligators HEC00:00

9. kolo - 21.10.2017 17:07:00
Zimní stadion Kolín

Branky a nahrávky: 17. Semirád (Panna, Malý), 18. Malý (Panna), 18. Zumr (Morkes, Hlaveš), 23. Kysela (Kozák), 59. Morkes (Zumr), 60. Kysela (Malý) – 1. Pacanda (Topinka, Straka), 25. Topinka, 54. Uhlík (Topinka). Vyloučení: 1:2, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Sestava domácí:  Sejpal (Martínek) – Hanzl "A", Březina, Hlaveš, Pýcha, Barták, Voženílek, Havelka – Kadlec, Malý "C", Semirád, Panna, Kysela, Morkes, Zumr, Kozák, Prokop, Veselý, Pilný, Netušil, Pipek
Sestava hosté:  Beran (Plánička) – Walter, Kaňák, Houfek "A", Kubík, Straka, Leština, Uhlík, Topinka "C", Pacanda "A", Vlček, Krkoška, Piovarči, Vondrák, Němec

Když se poprvé čas zastavil po devatenácti vteřinách, kozlové prohrávali 0:1. To byl na domácím ledě dost nepovedený vstup do zápasu. Kozlové ztratili puk, a Pacanda tak po přihrávce Topinky dostal možnost otevřít skóre utkání.

Smutek byl na kolínské straně ale ještě v první třetině pryč. Kozlové totiž herně soupeře převyšovali a na konci úvodního dějství to třemi góly za 59 sekund potvrdili. V čase 16:40 Panna z první poslal Malého puk na bránu a Semirád připravený na tyči doťukl puk do kasy. V čase 17:28 kapitán Malý sám skóroval. Využil přihrávku před bránu od Panny a otočil na 2:1. A jedenáct vteřin na to, v čase 17:39, vybídl Morkes ke střele Zumra, který přesně trefil skulinu v bráně hostí – 3:1.

Když po nástupu do druhé části kozlové zvýšili na 4:1, poté, co Kysela do zívající brány umístil původně Kozákův pokus, zdálo se, že jsou hosté na ručník. Ti ale bojovali, a naopak Kolínští malinko zvolnili. Výsledkem bylo postupné snížení až na 4:3. Nejdřív v pětadvacáté minutě přesně trefil pod víko Topinka, pak v padesáté čtvrté minutě Uhlík trefil přesně do šibenice z kruhů.

To kozlům zatrnulo. Bylo ještě hodně času do konce utkání a hostí měli chuť, vrátili se do zápasu. Další obrat se ale nekonal. Kozlové totiž ubránili nájezdy hostí, a pak Morkes dvě minuty před koncem prostřelil klatovského gólmana a definitivně rozhodl. Kysela ještě přidal gól při power play hostí a Kolín bral celkovou výhru 6:3.