PTýmZSB
1.HC Baník Sokolov1269:3328
2.MOSTEČTVÍ LVI1278:4527
3.SHC Klatovy1136:3524
4.HC Řisuty1146:5612
5.HC Děčín1141:5112
6.HC Draci Bílina1146:719
7.HC Kobra Praha1134:628

Detail zápasu

8:1
(2:1 | 3:0 | 3:0)
12. kolo - 1.11.2017 18:00:00
Zimní stadion Písek


Branky a nahrávky: 5. Suchan (Pašek, Doktor), 7. Ciboch (Koupal), 23. Šulek (Suchan, Pašek), 30. Doktor (Herr, Koupal), 32. Ciboch, 50. Koupal (Šulek), 54. Ciboch (Doktor, Suda), 58. Hřebíček (Koupal, Doktor) - 12. Piovarči (Walter).

Sestava domácí:  Štekr – Parýzek, Polata, Herr, Hřebíček, Červinský, Suda, Turek, Hora – Šulek, Suchan, Pašek, Ciboch, Koupal, Doktor, Novák, Pouch, Vlk.
Sestava hosté:  Sochůrek (Plánička) – Walter, Polívka, Mrázek, Marcel, Straka, Houfek – Uhlík, Topinka, Vlček, Piovarči, Pacanda, Tulačka, Němec, Bouček, Leština, Kosnar, Vondrák


Hráči IHC vykročili za vítězstvím již začátkem páté minuty, kdy se svým důrazem na brankovišti prosadil z Milevska vypůjčený Jakub Suchan. Ten nejenže přišel, viděl a skóroval, kromě toho prolomil i ono dvou zápasové střelecké mlčení píseckého výběru, který poté, co ve vzduchu znovu ucítil gólovou euforii, doslova chytil novou mízu. Ta zanedlouho začala naplno kolovat v žilách Davidu Cibochovi, k němuž se dostala vyražená Koupalova střela, kterou stačilo už jen nerušeně uklidit do sítě, jelikož se klatovský gólman nestačil po předcházejícím zákroku včas vrátit na své pracoviště. Písečtí ze své chuti hrát neubrali ani v následujících minutách, kdy se zejména díky dobrému napadání, s nímž měli hosté značné potíže, i nadále opakovaně dostávali do slibných příležitostí. K jedné takové dokonce přišli jako slepí k houslím, když si Západočeši neporozuměli na brankovišti a jejich pokus o odklizení kotouče jen těsně minul neutěsněnou mezeru mezi tyčkou a Sochůrkovým betonem. Zakrátko už ovšem hosté skutečně úřadovali, navíc tím správným směrem, čímž docílili kýženého snížení. Puku se ve středním pásmu zmocnil Milan Piovarči, který se vstříc Štekrovi pomalu blížil od pravého mantinelu, načež ze své hole vyslal prudkou razantní ránu, za níž se písecký gólman jen bezmocně ohlédl. Závěr dvacetiminutovky pak ještě okořenila opravdu zdařilá individuální akce modrožlutého Doktora, mladému útočníkovi ovšem v rozhodující okamžik uskočil puk, pročež s výsledkovými kartami nijak výrazně nezamíchal.

Písečtí režírovali i průběh prostředního dějství, během něhož postupně nastřádali další tři přesné zásahy. Hosté byli naopak po celou dobu poměrně v úzkých, k nějaké větší možnosti se vždy propracovávali poměrně stěží. Nabuzení hoši od Otavy navýšili své vedení hned zkraje periody, kdy na spodku kruhu stojící Ondřej Šulek bez jakéhokoliv rozmýšlení vypálil z první a vymetl levý roh Sochůrkovy svatyně. Odpověď Klatovských přišla obratem z hole Leštiny, jenž dostal zpoza brány přihrávku do předbrankového prostoru, bohužel pro své spoluhráče ale nakonec nešťastně promáchl. Po úspěšně přečkaném dvojnásobném oslabení spálili hokejisté Klatov i svou druhou velkou šanci, kdy o dorážku při velkém závaru na Štekrově působišti usilovali hned tři hráči z jejich řad, avšak bezvýsledně. Po následné trefě Jakuba Doktora, díky níž domácí odskočili už na rozdíl tří branek, ujel soupeřově pětici ve vlastním oslabení David Ciboch, který po kličce do bekhendu poslal kotouč přímo mezi Sochůrkovy betony. Na písecké střídačce mohlo být zanedlouho ještě veseleji, nadějně se rýsující a oku lichotivou souhru zakončoval Medek, klatovskou klec pak ale smolně přestřelil.

Třetí perioda začala nabírat na obrátkách až ve své polovině. Kolotoč dalších událostí roztočila až situace z padesáté minuty, kdy si hosté vybrali svůj příděl smůly. Štekr byl Klatovskými vesměs překonán, kotouč se ovšem uvelebil těsně před brankovou čárou, za níž ho však nikdo z Klatovských i navzdory velké snaze neposlal. Od oné chvíle už ale opět řádili domácí borci. Střelecký účet závěrečného dějství načal Martin Koupal svou výstavní dělovkou z mezikruží, která nejprve rozezvučela pravou tyč, od které se odrazila a hned na to ukázkově zaplula do sítě. Krátce poté se v další početní nevýhodě znovu angažoval David Ciboch, jenž tak zkompletoval hattrick. Jihočeši se s Klatovskými dělili o puk opravdu zřídkakdy, sami nadále hýřili velkou aktivitou, kterou stvrdili další parádičkou v závěru třetiny. Náležitě vychutnanou a skvěle rozebranou situaci, kterou Sochůrek špatně přečetl, vyřešil obránce Milan Hřebíček, který se v zakončování do prázdné klece nezmýlil a uzavřel na konečných 8:1.

Převzato z IHCPISEK.CZ