2.HC Slavia Praha00:00
8.Höchstadter Aligators HEC00:00

22. kolo - 20.12.2017 18:00:00
Zimní stadion Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 3. Semrád (Třetina, Endál), 35. Třetina (Michálek, Endál), 47. Milfait (Kulhánek), 48. Přidal (Endál, Vašíček) – 1. Furch (Vracovský, Pour), 33. Krliš (Topinka, Kokoška)

Sestava domácí:  Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž, Hrabaň – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Milfait "A", Šuhaj – Michálek, Ludvík – Kozlík, Chlubna, Beneš
Sestava hosté:   Sochůrek (Plánička) – Houfek, Marcel, Slavík, Leština, Hlaváček, Čechura – Vracovský, Furch, Kokoška, Heldák, Topinka "C", Krliš, Vavřička, Pacanda "A", Pour

Utkání ani pořádně nezačalo a hned se měnil stav ukazatele skóre. Klatovští šli do vedení po odehrání dvanácti sekund. Zaváhání domácí obrany potrestal Aleš Furch, který střelou zápěstím překonal Nováka k levé tyči. Jednobrankový náskok Západočechů netrval dlouho, neboť ve třetí minutě šel pykat za svůj faul Patrik Marcel, jehož provinění Bruslaři potrestali. Miroslav Třetina jel s pukem po levé straně, kde poté našel najetého Tomáše Semráda, jenž se z první trefil mezi betony Sochůrka. Hosté hráli s Bruslaři vyrovnanou partii, ve které si vytvářeli více šancí. Ve vlastním oslabení pálil Tomáš Vracovský do břevna. Domácí komando mohlo využít i druhou početní výhodu, avšak houšť před Sochůrkem brankou neskončila. Klatovští byli dál nepříjemní, ale únik Jakuba Poura skončil na spolehlivém Novákovi. Hokejisté z Vysočiny se mohli dostat poprvé do vedení v poslední minutě úvodní dvacetiminutovky, ovšem ani trojice v bílém nedokázala prostřelit ležícího Sochůrka.

Do druhé třetiny vlétli Bruslaři zcela vyměnění a nepustili hosty k vážné šanci. Skóre na domácí stranu mohl překlopit Jan Milfait, ale jeho zakončení mezi betony skončilo na Sochůrkovi. Tlak Bruslařů potvrdila první formace konkrétně Lukáš Endál, avšak ani on si na hostujícího gólmana nepřišel. Když neudeřilo na jedné straně mohlo na té druhé, ovšem ani Patrik Marcel si na Nováka nepřišel a oba brankáři hráli dál na ledě prim. To se změnilo ve třicáté druhé minutě. Jan Topinka vystihl příhru domácí obrany a poslal kotouč mezi kruhy na Václava Krliše. Klatovský útočník si zpracoval kotouč a poslal jej k levé tyči. Bruslaři jako v první třetině s odpovědí neotáleli dlouho. Zmatků před Sochůrkem využil kapitán týmu Miroslav Třetina, jenž poslal z dorážky hrací předmět do odkryté brány. Domácí tým byl nadále aktivní, ovšem na skvěle chytajícího Sochůrka si už před druhou sirénou nepřišel.

Třetí třetinu začaly oba týmy velmi opatrně, ale prvotní šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Tomáš Pacanda jel na brankáře Nováka, avšak domácí gólman se vyznamenal, když jeho pokus lapil do lapačky. Domácí tým hrál přesilovou hru, a tu také náležitě využil. Kryštof Kulhánek našel svojí přihrávkou na středu hřiště Jana Milfaita, jenž prostřelil Sochůrka mezi betony. Klatovští poté zažili studenou sprchu, když inkasovali podruhé. Elitní formace se vydala do přečíslení, které proměnil Patrik Přidal, který nadvakrát pokořil hostujícího gólmana. Domácí dál zaměstnávali Lukáše Sochůrka, ale ten, už nekapituloval a přiváděl útočníky Brodu k zoufalství. Hosté se snažili o vstřelení branky z rychlých protiútoků, ale vše vyřešil Čeněk Novák, který byl společně s Lukášem Sochůrkem ústřední postavou dnešního duelu.

převzato z bkhb.cz

Ohlasy trenérů (hostující tým)

avel Vostřák (SHC Klatovy): Na začátku zápasu nás hodně stálo to, že jsme neproměňovali stoprocentně své šance. Měli jsme jich hned několik, abychom tady vyhráli. Myslím si, že dnešní zápas ovlivnil výkon rozhodčích, kteří nás takřka nepustili do pěti hráčů natož do přesilovky. Klukům jsem poděkoval, za to že tady nechali všechno.