2.MOSTEČTVÍ LVI1278:4527
7.HC Kobra Praha1134:628

35. kolo - 24.2.2018 17:30:00
Zimní stadion Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 14. Vítek (Štěpánek, Peslar), 20. Střecha (Peslar, Štěpánek), 30. Beneš, 34. Štěpánek, 35. Beneš (Lojek, Stehlík), 47. Kovářů (Střecha, Krupka), 55. Střecha (Pleva, Krupka) – 19. Kosnar (Polívka), 24. Uhlík (Kubeš), 44. Kokoška (Topinka). Rozhodčí: Ondráček – Musil, Roupec. Vyloučení: 6:6, navíc Marcel (KLT) 5+DKÚ. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 617.

Sestava domácí:  Řehoř ( 20. Sláma) – Pleva, Poizl, Peslar, Lojek, Sedláček, Kolda, Marek – Kunstmüller, Štěpánek, Vítek, Beneš, Stehlík, Gregar, Kuřítko, Krupka, Gergel, Kovářů, Střecha, Bureš
Sestava hosté:  Beran – Slavík, Bouček, Polívka, Marcel, Kačena – Kubeš, Topinka, Uhlík, Tejral, Vlček, Pacanda, Kokoška, Markov, Kosnar, Krs

Prvních deset minut utkání bylo poměrně opatrných, nicméně o šance nouze nebyla. V sedmé minutě udělala na útočné modré chybu hostující obrana, čehož málem využil Petr Štěpánek, ale jeho nájezd dokázal vychytat i s dorážkou Beran. Situace se otočila o dvě minuty později kdy za obranu Žďáru ve vlastním oslabení ujel Uhlík, ale Řehoř vyrážečkou zneškodnil. Branka padla až šest minut před koncem první třetiny, kdy Štěpánek našel přihrávkou mezi kruhy Davida Vítka, jenž z první prostřelil Berana – 1:0. Těsně před koncem první třetiny ale bylo srovnáno, z otočky totiž přízemní ranou mezi betony překvapil Řehoře Martin Kostnar - 1:1. Do kabin se ale šlo za vedení Plamenů. Ty hrály přesilovou hru pět na tři a krásnou přízemní ránou vybídl Peslar k přesné nechytatelné teči Tomáše Střechu - 2:1.

Druhá třetina nezačala pro žďárské hokejisty vůbec dobře, protože po třech minutách bylo znovu vyrovnáno. Z několikáté dorážky se prosadil Jiří Uhlík - 2:2. Plameny pak začaly hrát aktivněji a vytvářely si hodně šancí, nicméně Beran dlouho odolával. Podlehl až po odraženému kotouči mezi kruhy, která sebral Peter Beneš a hostujícího brankáře prostřelil - 3:2. Klatovy si posléze zahrály přesilovou hru, ale v ní se neprosadily. Naopak těsně po skončení oslabení vzal puk na hůl Petr Štěpánek a od modré čáry tvrdou dělovkou překonal Berana počtvrté – 4:2. Plameny nakonec druhou třetinu zvládly s přehledem. Naprosto geniální přihrávku na útočnou modrou čáru vyslal od své branky Martin Lojek a našel přesně Petera Beneše a ten z nájezdu do backhandu poslal puk pod víko – 5:2. Další obrovskou šanci zahodil Petr Štěpánek, jemuž naservíroval kotouč před poloprázdnou branku Tomáš Střecha, ale domácí ostrostřelec poslal puk do ochranné sítě.

Do třetí třetiny vstoupili znovu lépe hosté, kteří sice dokázali snížit ale to bylo z jejich strany pro dnešní utkání vše. Filip Kokoška si položil Slámu, šikovně objel branku a bez problému dostal puk do odkryté branky – 3:5. Netrvalo dlouho a Plameny znovu odskočily na tříbrankové vedení. Tomáš Střecha našel skvělou přihrávkou zpoza branku hůl Ondřeje Kovářů, jenž propálil Berana – 6:3. Utkání se poté spíše dohrávalo, protože o vítězi bylo rozhodnuto. Velkou šanci měl Petr Štěpánek, jenž vystihl na vlastní modré přihrávku a dostal se do samostatného nájezdu, Beran ho ale výborným zákrokem vychytal. O minutu později ale po střele Martina Plevy překvapil Berana tečí Tomáš Střecha - 7:3. Moc nechybělo, aby žďárští hokejisté přidali další branku, jenže rána Stehlíka se zastavila o horní tyčku, hattrick mohl završit Peter Beneš, ale svůj nájezd neproměnil a tak něco málo ušetřil, ze svého konta.

převzato z hokejzr.cz