2.HC Stadion Vrchlabí310:29

6:5p
1. zápas osmifinále - 3.3.2018 0:00:17
Zimní stadion Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 7. Krupka (Střecha), 31. Kovářů, 35. Pytlík (Peslar), 52. Pytlík (Peslar, Stehlík), 60. Peslar (Stehlík), 66. Krupka (Pleva) – 10. Krliš (Kristl, Slavík), 16. Uhlík (Topinka, Slavík), 36. Krliš (Kristl, Kosnar), 50. Markov (Topinka), 59. Houfek (Kokoška). Rozhodčí: Ondráček – Musil, Roupec, Vyloučení: 7:11, využití: 5:1, v oslabení: 0:0.  Diváci: 972

Sestava domácí:  Sláma (Radosta) – Pleva, Poizl, Peslar, Lojek, Sedláček, Kolda, Hort – Kunstmüller, Pytlík, Vítek, Kuřítko, Bureš, Jícha, Kovářů, Krupka, Střecha, Beneš, Stehlík, Gregar, Gergel
Sestava hosté:   Sochůrek (Plánička) – Slavík, Houfek, Hlaváček, Polívka, Brabec, Leština – Topinka, Uhlík, Kokoška, Kristl, Krliš, Vlček, Tejral, Kosnar, Markov, Krs

Domácí Plameny se snažily hned od začátku hrát aktivně a zatlačit soupeře, Klatovy naopak hrozily z rychlých protiútoků. Hned na konci 2. minuty měli domácí výhodu přesilové hry, ale hra v početní výhodě se jim moc nevyvedla. Pokus o reparát měli žďárští příležitost složi v 6. minutě a dlouho to vypadalo, že dopadnou jako v prvním případě, ale pár vteřin před návratem hostujícího hráče využil přihrávku Tomáše Střechy Lukáš Krupka - 1:0. Domácí nadále pokračovali v aktivní hře, ale hostům se dařilo jejich útočné aktivity poměrně úspěšně odrážet. Sekundu před polovinou první třetiny pak Klatovští sami udeřili, Kristlovu střelu od modré za záda domácího Slámy dorazil Václav Krliš, asistence si připsali Richard Kristl a Jakub Slavík - 1:1. Hosté rázem ožili a hra se vyrovnala. Na začátku 15. minuty šel na trestnou lavici pykat žďárský Gregar. První minuta přesilovky se Západočechům příliš nevyvedla, když se prakticky nedostali s pukem do útočného pásma. Po faulu Lojka ale šli domácí do tří a touto výhodou již hosté nepohrdli. Po pěkné kombinaci se střelou z první z prostoru mezi kruhy prosadil Jiří Uhlík, nahrávali Jan Topinka a opět Jakub Slavík - 1:2. Stále ještě v početní výhodě proti čtyřem měly Klatovy další příležitost skórovat, Kristlovu střelu z úhlu do odkryté brány zastavila pravá tyčka. Hostů byl najednou plný led a hra v tu chvíli měla velký spád. Z domácích byl aktivní především mladý Jaromír Pytlík, ale skóre se již do konce třetiny neměnilo a do kabin tak šli radostnější hosté.

Plameny se hned od první sekundy druhé periody tlačily do útoku ve snaze vyrovnat. Dlouho jejich snaha troskotala na výborném Sochůrkovi v klatovské brance a na straně domácích se kupily jen přesilové hry. Ve 27. minutě při další signalizované výhodě Lukáš Krupka pěkně uvolnil Jaromíra Pytlíka, ale ani ten Sochůrka nepřekonal. Výbuch radosti si tak domácí fandové museli schovat až do času 30:51, kdy v další početní výhodě vysvobodil domácí střelce hostující obránce Slavík, který nešťastně tečoval za záda vlastního brankáře střelu Ondřeje Kovářů - 2:2. V čase 34:25 bylo na Bouchalkách ještě veseleji, střelu Jakuba Peslara Sochůrek neudržel a Jaromír Pytlík byl na správném místě a puk dorazil do odkryté branky hostí - 3:2. Vedení ale domácím nevydrželo dlouho. Přesně o minutu a sekund později se hostující Ondřej Leština prosmýkl mezi domácími obránci a propasíroval puk za domácího Slámu, nahrávali Richard Kristl a Martin Kosnar. Hra se opět rázem vyrovnala a tři minuty před koncem druhé třetiny měli Klatovy další výhodu přesilové hry, během které se dokonce už už radovali, ale rozhodčí jejich radost zchladil a gól neuznal pro nedovolené bránění ve hře domácímu gólmanovi. Po druhé třetině se tak odcházelo do kabin za smírného stavu.

Do třetí periody vstoupily oba týmy opatrně a bylo znát, že ani jedno z mužstev nechce vstoupit do play-off porážkou. Dlouhé minuty se hra odehrávala bez většího vzruchu. První chybu nakonec udělali domácí, když hrubkou v rozehrávce nabídli klatovským šanci jak na podnose a David Markov jí nepohrdl, přihrával Jan Topinka - 3:4. Plameny následně vrhly vše do útoku a brzy si vynutily faul hostujícího Slavíka. V přesilovce opět osvědčil svůj důraz a orientaci v předbrankovém prostoru Jaromír Pytlík, asistence si připsali Jakub Peslar a Ondřej Stehlík - 4:4. Domácí byli na koni a dlouho Západočechy dlouho drželi v jejich obranném pásmu, ale do větší šance se dostat nedokázali. Ve chvíli, kdy hlasatel hlásil poslední dvě minuty základní hrací doby překvapivě udeřili hosté. Obrovský závar před domácí brankou ukončil Jakub Houfek, který prostřelil v té chvíli již bez hokejky chytajícího Slámu - 4:5. Plameny tak opět musely dotahovat a času již moc nezbývalo. Pomohlo jim však vyloučení hostujícího Vlčka. Domácí si vzali oddechový čas a zariskovali hru bez brankáře, která nakonec přinesla kýžené ovoce. V čase 59:01 stadion vybochl nadšením, když se po přihrávce Ondřeje Stehlíka na modré čáře uvolnil Jakub Peslar a po ledě překonal Sochůrka - 5:5. Jeden z hrdinů večera Jakub Peslar se tak kromě dnešního narození dcery mohl radovat i z dvou asistencí a důležité vyrovnávací branky. Mohl však být za smutného hrdinu, když se 13 vteřin před koncem 60. minuty nechal vyloučit.

Vzhledem k tomu, že po 60 minutách byl stav vyrovnaný, následovalo prodloužení. Do toho vstoupili Západočeši v početní výhodě, když pokračovalo Peslarovo vyloučení. Domácí se však bez problémů bránili, až v posledních vteřinách si jeden z domácích obránců málem srazil puk do vlastní branky, Sláma však pohotově zasáhl betonem. V čase 64:36 byl již potřetí v zápase vyloučen hostující Slavík a Klatovy za to trpce pykaly. Erupce radosti na stadionu odšpuntoval Lukáš Krupka, který tečí pasu Martina Plevy pošesté v zápase překonal Sochůrka a rozhodl tak první zápas série.

převzato z hokejzr.cz