2.HC Stadion Vrchlabí310:29
14.HC Řisuty311:260

3. zápas osmifinále - 7.3.2018 18:00:00
Zimní stadion Žďár nad Sázavou

Branky a nahrávky: 11. Kuřítko (Bureš, Lojek), 19. Bureš (Kuřítko, Peslar), 26. Stehlík (Kunstmüller, Gregar), 38. Bureš, 60. Beneš (Pytlík) – 17. Houfek (Uhlík, Kubeš), 48. Topinka (Uhlík), 50. Kristl (Krliš, Houfek), Rozhodčí: Pilný – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 6:5, využití: 1:1 v oslabení 0:0. Diváci 1 135

Sestava domácí:  Sláma (Radosta) – Pleva, Poizl, Peslar, Lojek, Sedláček, Kolda, Hort – Kunstmüller, Pytlík, Vítek, Kuřítko, Bureš, Jícha, Kovářů, Krupka, Střecha, Beneš, Stehlík, Gregar, Gergel
Sestava hosté:  Sochůrek (Plánička) – Slavík, Houfek, Marcel, Mrázek, Polívka, Hlaváček – Topinka, Uhlík, Kubeš, Kokoška, Kristl, Krliš, Furch, Vlček, Tejral, Leština, Krs, Markov

V první třetině měly Plameny s obětavou hrou Klatov velké problémy. Hosté přijeli uvolnění, ale odhodlaní s výsledkem něco udělat. Začátek utkání tak měli více vydařený a Slámu pravidelně zaměstnávali. Ten odolal i proti obrovské gólovce jednoho z hostí, jenž dorážel u pravé tyčky, když domácí brankář bleskurychle vystrčil beton. To platilo pravidlo nedáš-dostaneš, protože z brejkové situace objel branku Lukáš Bureš a naservíroval puk volnému Martinu Kuřítkovi a ten prostřelil nad rameno Sochůrka – 1:0. Jenže ani to domácí nenakoplo a Klatovy pokračovaly v tlaku, navíc umocněný neprávem vyloučeného Bureše. Právě tuto darovanou přesilovku hosté využili. Přihrávku na pravý kruh dostal Patrik Marcel, jenž z první prostřelil Slámu – 1:1 . Svoje fotbalové zkušenosti z nedalekých Počítek prokázal Martin Kuřítko, jenž placírkou krásně uvolnil za obranu Klatov Lukáše Bureše a ten přesnou střelou nad beton, nedal Sochůrkovi šanci – 2:1.

I ve druhé třetině se Klatovy tlačily ke Slámově brance, velkou šanci měl hned zkraje druhé třetiny Topinka, ale domácí brankář ho vychytal. O minutu později se ocitl sám před brankou Kubeš, ale tlak v branku hosté proměnit nedokázali. Naopak, Plameny se hned z první šance ve druhé třetině prosadily. Úplně osamocený před Sochůrkem zůstal Ondřej Stehlík, jenž z otočky plácl do puku a prostřelil mezi betony hostujícího brankáře – 3:1. Najednou se domácím vlila krev do žil a začali si vytvářet šance. Tři minuty před koncem druhé třetiny se žďárským hokejistům povedlo ještě navýšit skóre. Lukáš Bureš si našel odražený kotouč před brankovištěm a chytře ho trefil tak, že skončil za zády Sochůrka – 4:1.

Třetí třetinu si žďárští hokejisté snažili zkušeně pohlídat a dlouho to vypadalo, že Klatovy nebudou klást odpor. Nakonec přišla šestačtyřicátá minuta a obrovská šance Stehlíka, jehož vychytal Sochůrek a hned z brejku se radovali z branky hosté. Jan Topinka se proháčkoval až před Slámu a dostal kotouč nad jeho beton – 4:2. Západočeši najednou zmrazili domácí hokejisty, jelikož se po dvou minutách hry znovu radovali z kontaktní branky. Václav Krliš obruslil branku a našel před brankovištěm Richarda Kristla, jenž trefil poloodkrytou branku – 4:3. V tu chvíli přišlo na řadu publikum, které hnalo žďárské hokejisty za postupem a udržení vedení. Nakonec se Plameny vyvarovaly chyb a ještě před závěrečnou sirénou poslal puk do odkryté branky Peter Beneš - 5:3.

Byla to velice těžká série, ale Plameny ji dokázaly bez ztráty kytičky vyhrát. Velké sportovní gesto ukázali hráči Klatov po skončení třetího utkání, když všichni do jednoho obkroužili stadion a poděkovali žďárským fanouškům.

prevzato z hokejzr.cz

Ohlasy trenérů (domácí tým)

„Chtěl bych smeknout před soupeřem, který podal neskutečný výkon ve všech zápasech. Série byla neuvěřitelně vyrovnaná, 3:0 je pro ně trochu krutý. I za stavu 4:1 nevypustili vůbec nic, přestože sem jeli takovou dálku. My jsme dnes byli trochu v křeči, ten poslední bod je opravdu těžký. Ale musím říct, že jsme to odbojovali, Jirka Sláma nás podržel. Paradoxně, když Klatovy hrály, tak jsme tam dvakrát ujeli a dali dva góly a naopak, když jsme měli my víc ze hry, tak zase Klatovy daly dvě branky. Klukům děkuju, opravdu to vybojovali a jsme hrozně rádi, že to máme takhle rychle za sebou."

Ohlasy trenérů (hostující tým)

„Klukům jsem poděkoval, protože ta sezona byla strašně složitá. Trénovali jsme pomalu celou sezonu v osmi nebo deseti lidech. Mám k nim obrovský respekt za to, jak k tomu přistoupili a jaké tři zápasy odehráli. Klukům jsem říkal, že tohle byla třetí sezona, že hrajeme s nejmladším mančaftem. První série byla proti Kobře, loni Moravské Budějovice, ale tohle byla nejhokejovější série na play-off. Tím, že ve Žďáře taky hráli někteří dorostenci, kteří oživili hru to mělo šťávu. Prostě to byl hokej, který by se měl hrát, bylo to v pohybu, bylo to rychlý. Jak jsme se dneska dokázali vrátit do takovýho zápasu, tak se ukázalo, že jsou to bojovníci a mají ten hokej rádi."