2.MOSTEČTVÍ LVI856:2918
7.HC Kobra Praha829:505

přípravné utkání - 31.8.2018 18:00:00
Kalich Arena

Branky a nahrávky: 2. Válek (Kusý, Král), 9. Kadlec (Korkiakoski), 32. Korkiakoski (Kloz, Buchtela), 35. Buchtela (Havelka, Kloz), 46. Flynn (Smetana, Kusý), 52. Jebavý (Buchtela), 53. Kloz (Korkiakoski, Pavlas) – 57. Roubal (Červenka, Sysel). Rozhodčí: Luczków, Vyštejn - Beneš, Kurtin. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300.

Sestava domácí:  Král – Marcel, Pavlas, Smetana, Gaspar, Jebavý, Buchtela, Málek – Korkiakoski, Kloz, Kadlec – Voženílek, Válek, Kusý – Flynn, Jirásek, Eret – Havelka, Pochobradský, Dvořák – Václavek.
Sestava hosté:  Beran (Pilc) – Šiler, Sysel, Váchal, Staněk, Houdek, Lokajíček - Tulačka, Roubal J.,Matyášek, Vracovský, Vavřička – Vlček, Uhlík, Roubal D. – Krs, Markov, Červenka.

Litoměřičtí se ujali kotouče od prvních chvil utkání. Hra se přesunula před klatovskou svatyni, kterou bránil devatenáctiletý golman Adam Beran. Hned v úvodu druhé minuty zápasu přišel první gól, o který se postaral Lukáš Válek. Stadion měl stále herní převahu, první střelu na bránu Tomáše Krále vyslal Jakub Vavřička až v sedmé minutě. O pár chvil později Klatovy inkasovaly podruhé. Prudkou střelu Markuse Korkiakoskiho usměrnil Martin Kadlec a Litoměřice vedly již o dvě branky. Tento stav platil i po skončení první třetiny.

Druhá část zápasu začala vyloučením, a to ze střídačky hostů. Dvouminutové vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě odpykal Jiří Uhlík. V polovině trestu se však provinil i hráč domácích a na trestnou lavici se za podražení usadil Patrik Marcel. Ani jedna početní výhoda však nebyla využita. Trestná lavice domácích ani nestihla vychladnout a Patrik Marcel na ní seděl znovu. Hosté ale ani tuto početní výhodu neužili. Ve třicáté první minutě si přesilovku zahrál pro změnu Stadion a dokázal ji využít. Početní výhodu využil Markus Korkiakoski. Kanonáda kališníků ale zdaleka nekončila. Ve třicáté páté minutě přidal čtvrtý gól Litoměřic Ondřej Buchtela. Stadion tak po zaznění druhé sirény vedl 4:0.

Ve třetí třetině dokázali domácí hokejisté využít druhou přesilovou hru. V šestačtyřicáté minutě využil početní výhodu Oscar Flynn, který svou přesnou střelou navýšil vedení Stadionu již na pět branek. V obraném pásmu hostí to dnes vypadlo jako na střelnici. V průběhu jedné minuty totiž kališníci vstřelili další dvě branky. První padla zásluhou Jiřího Jebavého, druhá zásluhou Jana Kloze. Tomáš Král si přesto čisté konto z dnešního zápasu neodnesl. V padesáté sedmé minutě od modré čáry vystřelil Josef Roubal, jehož vyslaný kotouč se štěstím dopadl za záda litoměřického golmana. Do konce utkání už žádná branka nepadla a Litoměřice zvítězily 7:1.

Převzato z hclitomerice.cz

Ohlasy trenérů (hostující tým)

Michal Straka: Dnes domácí potvrdili, že zde mají kvalitní mladé hráče, kteří jsou v hledáčku reprezentace do dvaceti let. My jsme hráli s velmi mladým mužstvem, několik hráčů z mužstva může ještě stále hrát za juniory. Kluci tak mohli dneska vidět rozdíl mezi dospělým a juniorským hokejem a já osobně doufám, že to aspoň některým otevřelo oči. Musí stále pracovat a dělat věci které po nich chceme. Domácí dnes vyhráli zaslouženě.