1.HC Baník Sokolov20107:4251

2:1sn
21. kolo - 28.11.2018 18:00:00
Zimní stadion Kobra Praha

Branky a nahrávky: 20. Šteiner (Šergl, Kasík), rozh. náj. Hlinka – 41. Roubal J. (Tulačka, Staněk). Rozhodčí: Pilný – Svoboda, Krátký. Vyloučení: 4:6, navíc Kasík (KOB) 10 min. OT+OK. Využití: 1:0. Diváci: 102.

Sestava domácí:  Mouček – Semrád, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A) – Hrubý, Netolický, Šeba, Kysela, Patočka, Nestrašil, Šergl, Šteiner (C), Slabý, Šťastný, Hlinka.
Sestava hosté:  Beran – Houdek, Staněk, Slavík (C), Leština, Houfek, Sysel – Kristl, Rohla, Červenka, Hanzlík, Markov, Matiášek, Michel, Tulačka (A), Roubal J., Uhlík, Roubal D. (A), Vavřička.

Braničtí do utkání vstupovali s vidinou čtvrtého místa, které bylo poprvé od jejich říjnového zmrtvýchvstání konečně na dosah ruky. Stačilo jen porazit Klatovy, tedy papírově silnějšího soupeře, jenž měl ze začátku dějství na ledě převahu. Mouček si ale se všemi jeho pokusy otevřít skóre poradil. Po vyloučení Houdka v deváté minutě se pak poprvé v zápase dostali pořádně ke slovu domácí, kteří Beranovi pořádně zatopili pod kotlem. Tuto početní výhodu sice nakonec v branku nepřetavili, v té druhé už však nezaváhali – Rohlův faul kolenem potrestal třicet sekund před koncem úvodní periody Dominik Šteiner.

Start druhé dvacetiminutovky nabídl krom tří vyloučení jen jednu velkou šanci, když si Mouček musel poradit s nepříjemnou skrumáží před jeho klecí. O pár chvil později byl pak na druhém konci ledové plochy Kysela zahákován Houfkem, a vyzkoušel si tak trestné střílení. Beran měl ale forvarda Kobry přečteného a jeho zakončení mezi betony zastavil bez větších komplikací. Následně se z úniku neprosadil ani klatovský Josef Roubal, kterého však jeho neúspěch nemusel mrzet příliš dlouho...

Dvě desítky sekund po začátku závěrečné třetiny totiž střelou z pravého kruhu připravil Moučka o čisté konto – 1:1. Západočeši následně domácího brankáře pořádně potrápili, další kotouč za něj ale už nepropašovali. Ve svižném průběhu hry nehodlal kapitulovat ani Beran, a o vítězi utkání tak muselo rozhodnout až prodloužení.

Po pěti minutách souboje třech proti třem, který k brance nevedl, přišly na řadu samostatné nájezdy. V něm o úspěchu domácích rozhodl Filip Hlinka

převzato z hckobra.cz