Starší dorost v nerovném souboji s rozhodčím Lacinou

Napsal: | Redakce, Petr Turhobr 1. 2. 2011
P r a h a !!! V nerovném souboji s hlavním rozhodčím Lacinou se ocitli starší dorostenci v Praze při utkání s domácí Kobrou. Do utkání nastoupilo celkem 14 hráčů z hostujícího celku. Ti však byli krátce po vstřelení úvodního gólu usazeni na tvrdou zem hlavním sudím, který poslal 6 hráčů do kabiny s tím, že nemají stejnou barvu kalhot. (Pozn. autora: Dle sdělení řídícího soutěže ČSLH Praha pana Loukoty toto není potřeba) I v osmi lidech se podařilo odehrát první třetinu s výborným výsledkem 4:1 pro klatovské hokejisty. Bohužel s tímto počtem hráčů nelze vydržet dlouho se silami, které rychle odešly a proto byl výsledek nakonec v poměru 8:5 pro domácí. Svůj nadlidský výkon umocnil rozhodčí Lacina tím, že na počátku 3. třetiny doslova vyhodil do kabiny hráče Klatov Jana Hořkého za to, že má brýle, se kterými hraje celou sezónu bez problémů. Je s podivem, jaké měl rozhodčí Lacina pozorovací schopnosti během 1. a 2. třetiny. Je pravdou, že na začátku 3. třetiny byl průběžný výsledek 4:4, proto bylo potřeba opět něco pro vítězství domácího týmu udělat, což se sudímu podařilo zcela dokonale.

Jak je vidět v Praze zřejmě mají jiný rozhodovací metr v zájmu vítězství domácích týmů. Bohužel dovolání není nikde. V zápisu o utkání, který psal také sudí Lacina, však nic takového uvedeno není. Jinými slovy, dle zápisu proběhlo regulérní utkání se zaslouženým vítězstvím domácího týmu. Pokud hokejisty Kobry Praha a zejména jejich klubové funkcionáře těší takto dosažený výsledek, pak není s naším sportem něco v pořádku, nebo snad ANO?

30.01.2011
30. kolo
Kobra Praha
8:4
(1:4, 3:0, 4:1)
Klatovy

Branky a nahrávky: 3. Hořký J., 10. Kodýtek (Bierhanzl), 15. Matějka, 20. Kodýtek (Matějka), 48. Švihla (Nejdl). Rozhodčí: Lacina - Holada, Novák. Vyloučení: 10:5. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 6:4, 6:5, 8:5

Klatovy: Hořký V. (Chejlava) - Kulhánek, Nejdl, Bierhanzl, Mach, Rajal, Nauš, Babka, Matějka, Švihla, Kodýtek, Hrdlička, Musílek, Hořký J., Bouček