Klatovy uhrály své první letošní body na hřišti soupeře! Odnesl to Most.

Napsal: | Pavel Drda 9. 10. 2010
This text will be replaced
Klatovy v Mostu dnes nepocítily hořkost nepříznivého stavu. Ze stavu 2:2 se nadechly k úniku, a tak porazily domácí Most 2:5. Branky dali Trojan, Kocman, Kajer, Švík a Čuban za hosty, za domácí se trefili Vrtek a Nikolov.
09.10.2010
8. kolo
Mostečtí lvi
2:5
(2:2, 0:1, 0:2)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 12. Vrtek (Nikolov, Bíza), 16. Nikolov (Panuška) - 7. Trojan (Kocman, Poustka), 13. Kocman (Poustka), 35. Kajer (Holub), 41. Švík (Kajer), 51. Čuban. Rozhodčí: Schmejkal - Marek, Rybáček. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.

Mostečtí lvi: Brzobohatý (Melichar) - Nikolov, Panuška, Brožovský, Kuncl, Martinec, Müller - Havlůj, Vrtek, Bíza, Kašťák, Nedrda, Böhm, Baburins, Karel, Salač

SHC Klatovy: Jež (Šproch) - Fiala, Zeman, Špiler, Poustka, Plánička, Kašpar, Černý - Trojan, Kajer, Roušal, Maxa, Steiner, Špindler, Kepl, Babka, Švík, Holub, Kocman, Čuban

Klatovští hokejisté utkání rozehráli nejlépe jak mohli a již v 7. minutě překonal domácího gólmana Miroslava Brzobohatého po asistencích Jakuba Kocmana a Martina Poustky Martin Trojan. Mostečtí však nehodili flintu do žita a 5 minut po úvodním gólu přišlo vyrovnání, když po trase Jan Bíza – Angel Nikolov - Vladislav Vrtek poslední jmenovaný srovnal stav na 1:1 a rozesmutněl tak hostujícího gólmana Petr Ježe. Gólovým hodům však ještě v první třetině nebyl konec. Vedení vrátil hostujícímu celku hned minutu po vyrovnání, tedy ve 13. minutě, Jakub Kocman, kterému namazal Martin Poustka. V minutě 16. se ale opět předvedla nová akvizice domácích Angel Nikolov, který po asistenci Jiřího Panušky zužitkoval přesilovou hru a vsítil tak poslední branku domácích. Mimochodem bilance Angela Nikolova je i s dnešním utkáním 2 zápasy = 1 branka + 4 asistence. Na branky pohledná první třetina tak byla zakončena v nerozhodném stavu.

Ve druhé třetině se pokusil hned v první minutě domácí Angel Nikolov dostat vedení na svojí stranu, proti sice nebyl již překonaný gólman Jež, nýbrž tyč, která byla slyšet snad až v nedalekém Litvínově. V následném závaru měl možnost ještě Havlůj, ale také neuspěl. Dalších několik minut byl na stadionu k vidění zápas gólmanů. Na domácím gólmanovi ztroskotali postupně pokusy Špilera, Švíka i odvážný průnik Maxi. Hostující gólman dostal možnost k vyniknutí ve 32. minutě, kdy Kajer zahákoval ujíždějícího domácího Bízu a sudí Schmejkal nařídil trestné střílení. Podle nového pravidla jel samozřejmě sám faulovaný, ale tváří v tvář Ježovi neproměnil. Tento moment se posléze ukázal jako klíčový, protože ve 33. minutě šel na trestnou lavici mostecký Baburin a Klatovští hokejisté 23 sekund před koncem tohoto trestu udeřily. Lukáš Holub vystřelil od modré čáry a před domácím golmanem Brzobohatým zkušeně kotouč tečoval Miloš Kajer. Jeho radost z branky jistě nyní umocňuje fakt, že se jednalo o branku vítěznou. Posledních 5 minut 2. třetiny patřilo hostím, kdy se nejdříve z blízka pokusil zvýšit skóre Trojan a pak také Maxa. Snaha však končila nezdarem.

Nástup do poslední dvacetiminutovky si domácí hokejisté představovali zajisté jinak, než že po 36 sekundách najde Miloš Kajer Jana Švíka, který obkrouží branku domácích a střelou do protipohybu gólmana zvýší na 2:4. Komplikace pro hosty však přišla záhy. V čase 40:54 se nechal za hákování vyloučit Maxa a následně také Holub. 24 sekundovou přesilovku 5 na 3 málem zužitkoval domácí Vrtek, ale i přes jeho obrovskou snahu branku nevsítil. V těžkých sekundách se Klatovy mohly opřít o jistého Petra Ježe. V 45. minutě se pokoušeli snížit Martinec s Bízou, ale Jež se zaskočit nenechal. Přes tlak, který v závěrečné třetině domácí vyvíjeli, se podařilo skórovat hostům. Klatovská defenziva byla pevná a tak přišla hrubá chyba na druhé straně, kdy v 51. minutě udělal chybu před vlastní brankou domácí Brožovský a Pavel Čuban gólem na zlatém podnose nepohrdl a uzavřel skóre na 2:5. Domácí Most se ještě pokoušel o korekci skóre. V přesilové hře pálil 2x Nikolov, ale jediné co trefil, byl obětavě bránicí hráč hostí Kocman.V 54. minutě zabojoval Vrtek, ale Jež byl na místě. Zbylé minuty si Klatovy již jen hlídaly výsledek a když byl v čase 55:55 vyloučen domácí Nikolov, o vítězi již nebylo pochyb. Klatovy si vše již pohlídaly a tak získaly své první letošní body z venku a to hned 3 za vítězství 2:5.