Rozhovor s Michalem Strakou před novou sezónou.

Napsal: Redakce 3. 8. 2022
Tým má za sebou první týden finální části letní přípravy na novou sezónu, hráči se po té suché konečně projeli po ledě a trenéři začínají pomalu skládat sestavu. O tom jsme si dnes povídali s trenérem Michalem Strakou.

Minulé pondělí odstartovala poslední část přípravy. Co máte v plánu v nejbližší době?

Teď nás čekají tři týdny kombinovaných tréninků, jejichž podstatná část se už bude odehrávat na ledě. 16.srpna pak odehrajeme první přátelské utkání a to na domácím ledě proti Písku. Během měsíce nás čeká celkem 8 zápasů, z nich 4 doma a 4 venku. Podobně jako v minulých sezónách budou našimi tradičními soupeři Písek, Cheb, Kobra a Příbram, nově sehrajeme i duel s německým týmem EHF Passau. Pak už se budeme soustředit na začátek soutěže. ( rozpis přípravných zápasů zde https://www.hc-klatovy.cz/zapasy.asp?sezona=2023MUZSprip&kategorie=MUZ )

Přípravné zápasy bývají základem pro tvorbu sestavy. Máte už teď nějakou představu o tom, jak bude tým vypadat?

Jasno máme především o brankáři, tam jsme rádi, že se nám podařilo získat Kristiána Koláře. V obraně počítáme víceméně se stejnými hráči z minulé sezóny, to je Filip Kovářík, Dominik Houdek, Standa Vajner, Jan Brtník a Kuba Sysel. Do přípravy s námi naskočil také plzeňský Tomáš Pánek, kterého bychom si chtěli udržet i do sezóny. Nově se k týmu příští týden připojí Adam Zich, který loňskou sezónu odehrál v Řisutech. Vyzkoušíme ještě několik dalších hráčů a uvidíme, tady zatím nechci být konkrétní.

Po jarních odchodech nám prořídly také útočné řady. S kým počítáte tam?

Tam nám z původní sestavy zbyli David a Josef Roubalové, Filip Kolář a Matěj Morawetz. Z plzeňské „mistrovské“ juniorky přišli Vlastimil Kvasnička, Adama Ženíšek a Aleš Matoušek, kteří už za nás několik zápasů v minulosti odehráli. Z pražské Kobry přišel Daniel Čech. Útok plánujeme ještě během přípravy posílit, konkrétní jména ale nepovím. S plzeňskou juniorkou jsme dál ve spojení a chtěli bychom využít i některé jejich hráče, kteří už za nás nastupovali. Je tu i možnost startů některých extraligových hráčů, kteří nedostanou v Plzni v zápasech tolik prostoru.

Letošní ročník 2. ligy bude mít novu podobu, co říkáte na nový systém a rozdělení?

Já jsem byl od začátku pro. Bude to sice časově náročnější, víc cestování, ale kvalita 2. ligy se tím zvedne. V naší konferenci je 17 týmů, spousta loňských prvoligových. Ti mají spoustu bývalých extraligových hráčů se zkušenostmi, takže to bude určitě přínos. Navíc se hraje s každým jen 2x, to je zaručeně lepší varianta než 6x a pořád dokola stejný soupeř. Na tohle se hráči líp psychicky připraví, víc vyhecují!

Děkuji a přeji hodně štěstí do nadcházející sezóny!

Připomínáme, že permanentní vstupenky na domácí zápasy jsou již v prodeji a jejich cena zůstává stejná jako minulý rok. Budou platit i na přípravné duely. Už máte tu svoji?

Více informací i nadále najdete na našich webových stránkách a sociálních sítích, tak nás nezapomeňte sledovat, ať vám žádná horká novinka neuteče!