Z Kolína vezeme dva body za vítězství v prodloužení. Ve středu přijedou Číňané.

Napsal: | JS 29. 10. 2019
Hokejisté SHC Klatovy vybojovali v sobotním zápase 12.kola skupiny Střed druhé ligy dva body na ledě Kolína, kde zvítězili 4:3 po prodloužení.
26.10.2019
12. kolo
SC Kolín
3:4p
(0:1, 0:1, 3:1 - 0:1)

41. Jan Hanzl (Radek Jelínek, Stehlík), 43. Marek Němec (Dominik Zumr), 54. David Šafránek – 2. Jiří Uhlík (Jakub Procházka, Kamil Hajšman), 36. Josef Hasman (Štěpán Hanzlík, Roubal), 55. David Roubal (Štěpán Hanzlík, Jakub Houfek), 61. Jiří Uhlík (Jan Walter)

SC Kolín: Sejpal (Hermann) – Barták, Březina, Jelínek, Nutil, Pýcha, Hanzl, Pilný, Havelka – Procházka M., Netušil, Kysela, Martínek R., Němec, Mašín, Semirád, Malý, Kozák, Zumr, Šafránek

SHC Klatovy: Čech (Dědič) – Walter, Šiller, Houfek, Sysel, Kremláček, Vajner, Roubal, Malát, Hajšman, Hasman, Reitspies, Procházka J., Hanzlík, Rohla, Princl, Uhlík, Mužík

Hosté vedli po dvou třetinách už 2:0, ale totálně nezvládli úvod závěrečné periody, kde během necelých tří minut dvakrát zbytečně inkasovali, z toho jednou ve vlastní početní výhodě. A aby toho nebylo málo, v čase 53:52 se domácí Kozlové dostali zásluhou další trefy ve vlastním oslabení poprvé v zápase do vedení. Naštěstí pro Klatovy, patnáct vteřin poté se v pokračující přesilovce prosadil po přihrávce Hanzlíka David Roubal a vyrovnal na 3:3. Klatovy v závěru ještě přežily oslabení a dotáhly zápas do prodloužení. Nastavený čas ukončil již po 36 vteřinách Uhlík, jenž vymetl pravou šibenici branky domácího gólmana Sejpala.

Další zápas čeká naše hráče již tuto středu, kdy na domácím ledě od 18:00 přivítáme čínské Draky, které jsme na jejich "domácím" ledě rozstříleli 16:1. Číňané se v České republice připravují na zimní olympiské hry v roce 2002 a jejich výsledky zatím nenasvědčují tomu, že by měli za necelé tři roky tvořit základ reprezentačního týmu na OH.

Ohlasy trenérů

Michal Straka: Do Kolína, který nás vlastně vloni vyřadil ve čtvrtfinále, jsme jeli v hodně mladé sestavě. Nastoupili i někteří kluci ročníku 2002. Máme pár zraněných, navíc třeba Kristián Kolář byl jako dvojka v extraligovém utkání Škody Plzeň s Třincem. Zápas jsme začali velmi dobře. S domácími, kteří mají kvalitní kádr, jsme drželi krok a dokonce vedli 2:0. Před třetí třetinou jsme si řekli, že musíme v dobrém výkonu pokračovat, ale to se bohužel nestalo. Kluci se asi trošku báli o výsledek. Naštěstí se nám po brance domácích na 3:2 podařilo vyrovnat a zápas dotáhnout do prodloužení, kde rozhodli zkušení kluci.