2. a 3. třída HC Klatovy - hodnocení uplynulé sezony 2021/2022

Napsal: Redakce 6. 5. 2022
Zhodnocení sezony trenéry 2. a 3. třídy.

Letní příprava 2. třídy: (19. 4. 2021 - 25. 6. 2021) 3x v týdnu po 90 min.

Náplní TJ v přípravném období byl rozvoj koordinace, obratnosti, rychlosti a pohybových dovedností, dále jsme se zaměřili na komplexní a kompenzační cvičení. Během suché přípravy se trenéři snažili „těžký dril“ pro hráče a hráčky prokládat i zábavnými prvky hraním fotbalových zápasů a využívání in-line plochy v Nýrsku nebo v Sušici.

Hodnocení závodního období 2. třídy (26. 7. 2021-27. 3. 2022)

Ročník 2014 odehrál soutěž 2. tříd a zúčastnil se úspěšně několika turnajů. Pro většinu dětí to byl přechodový rok ze základny a odehráli svá první zápasy. Během sezony se k nám přidávaly další děti. Při tomto přechodu je důležité budování vztahu k hokeji a všichni zaslouží pochvalu za přístup. U dětí byla vidět chuť učit se nové věci. Během sezony se negativně projevila zhoršená imunita, kdy byla docházka ovlivněna častým onemocněním hráčů. Náplň tréninků u této kategorie byla především technika bruslení se základy práce s hokejkou. U dětí, které měly pravidelnou docházku, došlo k obrovskému posunu.

Zpracoval: Pavel Čuban


Hodnocení závodního období 3. třídy (26. 7. 2021-27. 3. 2022)

3. třída je jakousi přechodnou kategorií mezi přípravkou a žákovským hokejem. 8letí hokejisté sice ještě stále hrají celou sezonu minihokej, ale v krajské lize 3. tříd už na ně čeká mnohem větší porce zápasů. Celá sezona začala už jarní a letní přípravou, ve které jsme jednak poctivě trénovali, ale především jsme ji pojali jako prostředek ke stmelení kolektivu. Klukům spojeným s děvčaty bylo vštěpováno, že jsou jeden tým, který musí společně táhnout za jeden provaz. Zaměřili jsme se na to a myslím, že se to podařilo a v šatně se bavil každý s každým.

Od konce léta se začali malí hokejisté poměřovat se stejně starými soupeři z jiných regionálních klubů v rámci pravidelných turnajů a ligových zápasů. V našem regionu jsme patřili k lepším týmům. Samozřejmě, ne vždy jsme vyhráli, ale i to je součástí toho procesu růstu hokejisty. Měl by vidět v čem má ještě nedostatky a v čem by se měl zlepšovat. A myslím, že to se v průběhu sezony také podařilo – každý hráč se nějak posunul. Někteří více někteří méně.

Největší akcí sezony byla pro ročník 2013-2014 účast na turnaji Evropského hokejového království v Novém Jičíně. „Pro nás všechny to byl nesmírně pozitivní zážitek.“ Jednak vše perfektně organizačně a lidsky klaplo, jednak to přineslo množství nových zážitků a zkušeností, jak z hokejového, tak i z nehokejového prostředí. Poděkování patří partě rodičů, kteří skvěle celou sezonu fandili.

Zpracoval: Milan Hoják

A Team

Krajská liga, taky liga

schedule30. 9. 2023
Tiskové zprávy

KLATOVSKÝ PATRIOT HC KLATOVY 1928

schedule26. 9. 2023
Tiskové zprávy

Radek Kampf přebírá tým mužů

schedule8. 9. 2023
Tiskové zprávy

MICHAL MAŘÍK POSILUJE TRENÉRSKÝ ŠTÁB HC

schedule7. 9. 2023
Tiskové zprávy

#czechicehockeytv #ceskyhokej

schedule1. 9. 2023
Tiskové zprávy

Pekárny a cukrárny Klatovy, a.s. podporují

schedule28. 8. 2023
Logo HC Klatovy Logo SHC Klatovy