Odchovanci klubu

Dominik Boháč

Dominik Boháč se narodil 18. února 1990, pochází z našeho města Klatovy, na zimní stadion v Klatovech zavítal ve svých devíti letech. Jeho hlavním trenérem byl pan Juříček Rostislav, který mu dal první základy bruslení a postupně si ho vytrénoval v pozici obránánce natolik, že v osmé třídě opustil klub HC Klatovy a šel rozvíjet své hráčské schopnosti do týmu Plzně. V sezóně 2007/2008 šel do zámoří, v této sezóně nastupoval za tým Quebec Remparts, kde odehrál 71 utkání. V sezóně 2008/2009 hrál za tým Rouyn – Noranda Huskies, kde zaznamenal 63 utkání.

V roce 2009 se vrátil zpět do České Republiky, do týmu Plzně, kde mu byl čtyřikrát umožněn start v nejvyšší české lize, do toho nastupoval v utkáních druhé hokejové národní ligy a to právě u nás v Klatovech, kde se naučil hrát hokej. Následující sezónu strávil na severu Čech, kde pravidelně nastupoval za ústecké juniory, kterým pomáhal udržet juniorskou extraligu a také odehrál 14 utkání v A-týmu.

V sezóně 2011/2012 se Dominik vrátil do plzeňského klubu, kde se začal postupně usazovat a vybojovával své postavení v týmu. Následnou sezónu 2012/2013 s plzeňskými indiány získal titul mistra extraligy. V loňské sezóně byl Dominik vidět na plzeňském ledě, kde odehrál včetně play-off 43 utkání a do toho ještě čtyřikrát nastoupil v první lize v týmu ČEZ Motor České Budějovice.

Patrik Petruška

Patrik Petruška se narodil v Plzni 31. července roku 1991, pochází z Janovic nad Úhlavou, první hokejové krůčky zahájil v klubu HC Klatovy, kde hrál do sedmé třídy pod vedením pana Karla Straky a Radka Spurného. V sedmé třídě odešel hrát do pražské Slávie. V sezóně 2006/2007 se přiblížil ke svému bydlišti a začal hrát za Plzeň.

V Plzni hrál dorosteneckou extraligu, extraligu juniorů. V sezóně 2010/2011 zavítal zpět do rodného klubu HC Klatovy zahrát si druhou národní ligu a následně podpořit tým v bojích play-off. Následující sezónu se probojoval do kádru plzeňského „Áčka“,  kde odehrál 37 utkáních včetně play-off, do toho nastoupil k pěti utkáním opět v mateřském klubu HC Klatovy a zároveň čtyřmi utkáními okusil boje v play-off v první lize za tým SK Horácká Slávie Třebíč.

V sezóně 2012/2013 odehrál 32 zápasů první ligy v Písku, 41 zápasu včetně play-off v Plzni, kde dosáhl v dresu plzeňských indiánu největšího úspěchu, když mohl nad hlavu zvednout pohár mistra extraligy. 

Vladislav Kubeš

Se narodil 31. října roku 1978 v Klatovech. Jméno dnes již sedmatřicetiletého útočníka bylo dlouho spojováno s Pískem, kde byl od sezóny 1999/2000, v této sezóně také vypomáhal v nedalekém Milevsku. Vladislav Kubeš byl v Písku nepřetržitě až do sezóny 2003/2004, kdy se na rok vrátil do mateřských Klatov. Po sezóně se hned vrátil do Písku, kde byl jen jednu sezónu, díky sestupu píseckých barev do nižší soutěže. Kubeš ale i nadále zůstal prvoligovým hráčem, když přestoupil do Havlíčkova Brodu. V týmu Rebelů se rychle zabydlel a patřil mezi opory týmů, a díky svým výkonům si vysloužil pozvánku do týmu extraligové Slavie, kde odehrál několik zápasů a dokonce v roce 2008 patřil mezi mistry extraligy.

Následující sezonu pak strávil střídavě u nováčka extraligy z Mladé Boleslavi a prvoligového Havlíčkova Brodu. Sezónu, ale zakončil ve Vrchlabí, kde se zabydlel pro příští tři sezóny. Dalším rokem zamířil do nedalekého Hradce Králové, kde ale na začátku druhé sezóny skončil a byl odeslán na hostování do Berouna, sezónu však dokončil v Písku. Další sezónu strávil v Berouně, kde zažil i nechutný konec prvoligové stálice. Před následující sezónou ohlásil Kubeš návrat domů do Klatov, kde hraje již druhým rokem a je kapitánem týmu.

Logo HC Klatovy Logo SHC Klatovy