Odchovanci klubu

Dominik Boháč

Dominic Bohac.

Dominik Boháč se narodil 18. února 1990, pochází z našeho města Klatovy, na zimní stadion v Klatovech zavítal ve svých devíti letech. Jeho hlavním trenérem byl pan Juříček Rostislav, který mu dal první základy bruslení a postupně si ho vytrénoval v pozici obránánce natolik, že v osmé třídě opustil klub HC Klatovy a šel rozvíjet své hráčské schopnosti do týmu Plzně. V sezóně 2007/2008 šel do zámoří, v této sezóně nastupoval za tým Quebec Remparts, kde odehrál 71 utkání. V sezóně 2008/2009 hrál za tým Rouyn – Noranda Huskies, kde zaznamenal 63 utkání.

V roce 2009 se vrátil zpět do České Republiky, do týmu Plzně, kde mu byl čtyřikrát umožněn start v nejvyšší české lize, do toho nastupoval v utkáních druhé hokejové národní ligy a to právě u nás v Klatovech, kde se naučil hrát hokej. Následující sezónu strávil na severu Čech, kde pravidelně nastupoval za ústecké juniory, kterým pomáhal udržet juniorskou extraligu a také odehrál 14 utkání v A-týmu.

V sezóně 2011/2012 se Dominik vrátil do plzeňského klubu, kde se začal postupně usazovat a vybojovával své postavení v týmu. Následnou sezónu 2012/2013 s plzeňskými indiány získal titul mistra extraligy. V loňské sezóně byl Dominik vidět na plzeňském ledě, kde odehrál včetně play-off 43 utkání a do toho ještě čtyřikrát nastoupil v první lize v týmu ČEZ Motor České Budějovice. V sezóně 2014/2015 nastupoval za HC Škoda Plzeň a ve 12 zápasech nastoupil za HC Havlíčkův Brod. Následně jeho kroky směřovaly do 2. DEL a v dalších letech hrál nejvyšší DEL za Schvenninger Wild Wings. Nyní nastupuje v 2. Del za Lausitzer Füchse.

https://www.eishockey.info/eishockey/dominic-bohac/spieler/10434


Patrik Petruška

Profil hráče - Patrik Petruška


Patrik Petruška se narodil v Plzni 31. července roku 1991, pochází z Janovic nad Úhlavou, první hokejové krůčky zahájil v klubu HC Klatovy, kde hrál do sedmé třídy pod vedením pana Karla Straky a Radka Spurného. V sedmé třídě odešel hrát do pražské Slávie. V sezóně 2006/2007 se přiblížil ke svému bydlišti a začal hrát za Plzeň.

V Plzni hrál dorosteneckou extraligu, extraligu juniorů. V sezóně 2010/2011 zavítal zpět do rodného klubu HC Klatovy zahrát si druhou národní ligu a následně podpořit tým v bojích play-off. Následující sezónu se probojoval do kádru plzeňského „Áčka“, kde odehrál 37 utkáních včetně play-off, do toho nastoupil k pěti utkáním opět v mateřském klubu HC Klatovy a zároveň čtyřmi utkáními okusil boje v play-off v první lize za tým SK Horácká Slávie Třebíč.

V sezóně 2012/2013 odehrál 32 zápasů první ligy v Písku, 41 zápasu včetně play-off v Plzni, kde dosáhl v dresu plzeňských indiánu největšího úspěchu, když mohl nad hlavu zvednout pohár mistra extraligy. V dalších sezónách hrál za HC Havlíčkův Brod, HC Berounští Medvědi. V ročníku 2014/2015 odehrál 45 zápasů za HC Most a připsal si 31 kanadských bodů.


Vladislav Kubeš

Profil hráče | Vladislav Kubeš | Mountfield HK


Vladislav Kubeš se narodil 31. října roku 1978 v Klatovech. Jméno dnes již sedmatřicetiletého útočníka bylo dlouho spojováno s Pískem, kde byl od sezóny 1999/2000, v této sezóně také vypomáhal v nedalekém Milevsku. Vladislav Kubeš byl v Písku nepřetržitě až do sezóny 2003/2004, kdy se na rok vrátil do mateřských Klatov. Po sezóně se hned vrátil do Písku, kde byl jen jednu sezónu, díky sestupu píseckých barev do nižší soutěže. Kubeš ale i nadále zůstal prvoligovým hráčem, když přestoupil do Havlíčkova Brodu. V týmu Rebelů se rychle zabydlel a patřil mezi opory týmů, a díky svým výkonům si vysloužil pozvánku do týmu extraligové Slavie, kde odehrál několik zápasů a dokonce v roce 2008 patřil mezi mistry extraligy.

Následující sezonu pak strávil střídavě u nováčka extraligy z Mladé Boleslavi a prvoligového Havlíčkova Brodu. Sezónu, ale zakončil ve Vrchlabí, kde se zabydlel pro příští tři sezóny. Dalším rokem zamířil do nedalekého Hradce Králové, kde ale na začátku druhé sezóny skončil a byl odeslán na hostování do Berouna, sezónu však dokončil v Písku. Další sezónu strávil v Berouně, kde zažil i nechutný konec prvoligové stálice. Před následující sezónou ohlásil Kubeš návrat domů do Klatov, kde hraje již několikátým rokem a je kapitánem týmu.


Michal Moravčík

Odchovanci HC Klatovy - MICHAL MORAVČÍK # 73 | HC Klatovy


Narodil se a vyrůstal v Klatovech kde začal s hokejem a v následných mládežnických letech působil v celku Škody Plzeň. Mezi muži tohoto výběru odehrál první utkání v sezóně 2012/2013. V následujícím ročníku hrál jak za plzeňské juniory, tak za muže a nastupoval i ve třetí nejvyšší soutěži za HC Klatovy. Během sezóny 2014/2015 již střídal pouze muže Plzně a Klatov a v následujícím ročníku (2015/2016) hrál pouze za Plzeň. V dalším ročníku vedle plzeňského dresu oblékal i úbor klatovských hokejistů, avšak během sezóny 2017/2018 nastupoval pouze za Plzeň, v jejímž mužstvu pomohl k zisku bronzových medailí za konečné umístění, když v 52 zápasech základní části vsítil pět branek a na dalších jedenáct nahrál. V následném play off během deseti zápasů vstřelil tři góly a na čtyři nahrál.

V roce 2017 dostal od Josefa Jandače, trenéra reprezentačního mužstva, pozvánku do národního výběru a reprezentoval tak svou vlast na turnaji Karjala. O Moravčíkově pozvání do reprezentačního mužstva uvažoval kouč Jandač již dříve, ale jeho plány tehdy zhatila Moravčíkova zranění. Do nominace na olympijské hry 2018 se pak následně Moravčík ještě nedostal, nicméně na mistrovství světa v témže roce již pozván byl. A na turnaji v utkání se Švýcarskem, které se hrálo 8. května 2018, zaznamenal svou první reprezentační asistenci a premiérovou branku. Po šampionátu dostal spolu se spoluhráčem Davidem Skleničkou nabídku k přestupu do klubu Montreal Canadiens hrající severoamerickou NHL a oba se ji rozhodli využít. Na konci ledna 2019 ale Moravčík rozvázal smlouvu s kanadským mužstvem a vrátil se zpět do Plzně, se kterou podepsal spolupráci do konce ročníku 2019/2020. V této sezoně za Plzeň 35 zápasů, vstřelil tři branky a přidal 14 asistencí, a přesto odchází z extraligové Plzně do Litvínova, který výměnou za reprezentačního beka uvolnil na západ Čech Adama Jánošíka. Od nové sezóny zamíří na své druhé zahraniční angažmá do finského celku Tappara Tampere, se kterým podepsal smlouvu na jeden rok. Z Finska se do extraligy vrací Michal Moravčík na novou sezónu 2021/2022 Účastník dvou světových šampionátů však nezakotví v mateřské Plzni, ale tu vyměnil za Spartu Praha. Loni pomohl Pražanům k postupu do finále play off, v aktuálním ročníku nasbíral deset asistencí ve 31 zápasech. V roce 2023 Michal Moravčík podepsal novou dvouletou smlouvu se Spartou a v pražském klubu tak bude působit do dubna 2025.

Moravčík byl také členem České hokejové reprezentace na Mistrovství světa na Slovensku 2019, 25.05.2019 v semifinále Česko proti Kanadě si ovšem poranil rameno a do dalšího zápasu o třetí místo už nenastoupil, nahradil jej obránce David Sklenička.


Lukáš Kaňák

David Jiříček

Sebastián Malát

Radek Mužík

Bližší informace připravujeme.

Logo HC Klatovy Logo SHC Klatovy