4. a 5. třída HC Klatovy - hodnocení uplynulé sezony 2021/2022

Napsal: Redakce 8. 5. 2022
Zhodnocení sezony trenéry 4. a 5. třídy.

Letní příprava: (5. 4. 2021 - 30. 6. 2021) 3x v týdnu po 90 min.

Klatovské naděje ročníku 2011-2012 zahájily letní přípravu na novou sezónu dne 5. 4. 2021. Bohužel ze známých důvodů musel být první týden pouze online formou a další týden proběhl pouze formou výběhu na Hůrku po skupinkách. Termín 20. 4. 2021 byl dnem, kdy jsme se mohli po velmi dlouhé době společně sejít na tréninku. V přípravném období jsme absolvovali celkem 33 tréninkových jednotek na suchu v délce 90 minut a 4 tréninkové jednotky na ledě v Plzni. Náplní TJ v přípravném období byl rozvoj rychlostních, koordinačních a silových schopností formou sportovních her, dále jsme se zaměřili na komplexní a kompenzační cvičení.

Závěrem bych chtěl poděkovat dětem za docházku a přístup k tréninkům a také rodičům za skvělou spolupráci, nejen v rámci letní přípravy, ale i v době vládních nařízení.

Zpracoval: Roman Vondryska

Hodnocení závodního období 4. třídy (26. 7. 2021-27. 3. 2022)

Ročník 2012 před začátkem sezony sehrál na domácím ledě kvalitně obsazený turnaj, který dokázali vyhrát a nechat za sebou týmy jako Hvězda Praha nebo Škoda Plzeň. Během sezony bylo mnoho věcí, které se musely dohánět, především v individuálních dovednostech. Děti většinou k tréninkům přistupovaly příkladně a během sezony došlo k velkému zlepšení.
U některých dětí je potřeba zlepšit docházku v další sezoně. Pochvalu zaslouží zejména za týmové pojetí zápasů, kdy hráči dokázali spolupracovat a díky zlepšené technice předváděli pěkné hokejové akce, které dokázali ocenit i trenéři soupeřů. Do některých tréninků a zápasů se dobře zapojili i někteří hráči ročníku 2013.

Nejlepší hráči si dokonce zahráli soutěžní zápasy za 5. třídu na celé hřiště, kde se neztratili
a dokázali se prosadit. Na závěr sezony jsme odehráli sérii přípravných zápasů na celé hřiště jako přípravu na přechod do mladších žáků. Tyto zápasy odehráli výborně s použitím naučených dovedností.

Zpracoval: Pavel Čuban

Hodnocení závodního období 5. třídy (26. 7. 2021-27. 3. 2022)

V červenci se výběr ročníku 2011 zúčastnil KVB – NHL CUP. Tento turnaj se odehrál na malé hřiště. Klub HC Klatovy se mezi výběry neztratil a z 10 celků obsadil krásné 5. místo. Ve čtvrtfinále chyběla pouze 1 branka k postupu mezi nejlepší 4 celky turnaje. Sezona na ledě začala dříve než předchozí roky, a to 26. 7. 2021. Tým ročníku 2011 čítal 18 hráčů do pole a 1 brankáře.

Na konci předzávodního období proběhlo klubové soustředění v Tachově, které má již tradici. Každoročně se těší děti i rodiče na týden plný sportu a zážitků.

V sezoně celkem proběhlo 103 tréninkových jednotek po 75 minutách na ledě a 54 tréninkových jednotek po 60 minutách na suchu.

Po novém roce jsme využili nabídku ČSLH a zúčastnili jsme se turnaje MINI WINTER CUP. Kvalifikační turnaj probíhal na ZS v Žamberku, kde náš tým deklasoval všechny soupeře a se skórem 73:17 jsme si zajistili postup do finálového turnaje na střeše Galerie Harfa. Stejně jednoznačně turnajem proplul celek HC Komety Brno a zajistil si postup. Tyto dva celky se utkaly ve finále a náš tým po obětavém výkonu prohrál 10:6. Ve finálovém turnaji se náš tým neztratil a po těsném postupu ze skupiny nezvládl semifinále s pozdější vítězem z Havlíčkova Brodu. V zápase o třetí místo nás čekal vyrovnaný zápas s extraligovým HC Litvínov, se kterým jsme se utkali ve skupině a první zápas byl v náš prospěch. I druhý zápas s tímto soupeřem se nám podařilo zvládnout v poměru 8:4 a obsadit 3. místo. Jsem moc rád za předvedený výkon celého týmu a beru jako velký úspěch získat medaili na turnaji, kde bylo přihlášeno 32 klubů z celé republiky.

V průběhu sezony se náš tým přihlásil také do Winter League pro hráče ročníku 2011, který je určen pro výběry z celé republiky. I zde kluci ukázali, že se můžou měřit s těmi nejlepšími. Většina zápasů byla v náš neprospěch, ale této soutěže jsme se účastnili jako klub, a ne jako výběr. Proto hodnotím velice kladně výkony našeho mužstva. Tyto zápasy nám také ukázaly, na čem je potřeba zapracovat. Neustálý pohyb ve hře, výběr místa, souboje 1-1. Byla to obrovská zkušenost a záměr tato liga splnila, protože v soutěžních zápasech většinou náš klub deklasoval soupeře. Celkem jsme odehráli 22 soutěžních utkání s bilancí 18 výher a pouze 4 porážky.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům a hráčkám tohoto týmu za vysokou účast a přístup k tréninku. Vždy je co zlepšovat, ale to bych nerad hodnotil, protože se jedná pořád o přípravku a je dost času se věci naučit. Hlavní je, že se děti chtějí zlepšovat a pracují na sobě i mimo klubové tréninky, a to beru jako naše největší vítězství. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří děti podporují ve svém snu. Bez nich a jejich obětavosti by to nešlo.

Zpracoval: Roman Vondryska

A Team

Krajská liga, taky liga

schedule30. 9. 2023
Tiskové zprávy

KLATOVSKÝ PATRIOT HC KLATOVY 1928

schedule26. 9. 2023
Tiskové zprávy

Radek Kampf přebírá tým mužů

schedule8. 9. 2023
Tiskové zprávy

MICHAL MAŘÍK POSILUJE TRENÉRSKÝ ŠTÁB HC

schedule7. 9. 2023
Tiskové zprávy

#czechicehockeytv #ceskyhokej

schedule1. 9. 2023
Tiskové zprávy

Pekárny a cukrárny Klatovy, a.s. podporují

schedule28. 8. 2023
Logo HC Klatovy Logo SHC Klatovy