Klatovy zdolaly Mělník

Napsal: | Pavel Čuban 24. 10. 2007
V 9. kole domácí potvrdili domácí neporazitelnost, výborným výkonem nedali soupeři šanci a posunuli se na 4. místo v tabulce. S kapitánským "céčkem" místo zraněného Martina Klause nastoupil Jaroslav Hobl, který zaznamenal jeden gól a asistenci a dal první signál ke zvratu v utkání.
24.10.2007
9. kolo
Klatovy
4:2
(2:1, 1:0, 1:1)
Mělník

Branky a nahrávky: 10. Hobl (Ceperko), 19. Čuban (Setikovský), 25. Holý (Kalafut), 51. Kuna (Hobl, Holý) - 4. Maršík (Buriánek), 60. Buriánek (Capourek). Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 10:13 navíc Vokurka, Kala oba (MEL)10 min. nesp. chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 30:19. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

Klatovy: Halmoši, (Štelmach) - Brožík, Setikovský, Dorňák, Kalafut, Černý, Dvořák, Geltner, Čuban, Horník, Kuželík, Kuna, Heřmánek, Holub, Hobl, Ceperko, Mužík, Holý, Vondryska, Kreuzman, Pericat

Mělník: Vokurka, (Frolík) - Krejčí, Kala M., Kalivoda, Kala R., David, Příhoda, Rousek, Buriánek, Cafourek, Nosek, Pešek, Dobiáš, Maršík, Chamrád, Loskot, Bílek, Vlk

Hned v úvodu utkání domácí roztočili kolotoč v útočném pásmu hostí, ale bez gólového efektu. Jejich snahu zabrzdilo zbytečné vyloučení Dorňáka a Mělník měl výhodu přesilové hry. V ní zpočátku zaváhal, když Setikovský zahrozil v oslabení z brejku, ale brankář Vokurka byl pozorný. V další části ale nakonec Mělník proměnil výhodu přesilové hry. Buriánek našel Tomáše Maršíka a ten překonal Halmošiho, který nemohl mít úplně čisté svědomí.
V 9. minutě byl vyloučen hostující Buriánek a domácím se naskytla možnost vyrovnat. Povedlo se. Tlak byl korunován úspěchem, Ceperko nahrál Jaroslavu Hoblovi a ten prostřelil mělnického Vokurku. V 11. minutě byl vyloučen domácí Geltner. Kuna v oslabení prokličkoval celým hřištěm, nabídl šanci Hoblovi, ale ten byl neúspěšný. O okamžik později Mělník špatně střídal a promarnil svoji početní převahu. Domácí se začali dostávat do tempa, přehrávali soupeře a výsledkem byl jejich vedoucí gól. Setikovského perfektní nahrávka našla na útočné modré Pavla Čubana, který se dostal do brejku a dotlačil puk do sítě.

V druhé části utkání se více vylučovalo, než hrálo, a na hokej nezbylo moc prostoru. Ale přesto měli domácí navrch a ze skrumáže před klecí Vokurky vytěžil Martin Holý a zvyšoval na rozdíl dvou gólů. V tomto okamžiku hostující gólman vyfasoval 10 min. osobní trest za nesportovní chování. Na ledě se přiostřilo a výsledkem bylo časté vylučování. V 36. minutě se dostali do přečíslení Setikovský s Holým, ale šance skončila nepřesnou přihrávkou. Nervy na uzdě neudržel hostující Pešek a za slovní vůči hlavnímu rozhodčímu putoval do šatny.

Třetí část začali hosté přesilovkou při vyloučení Ceperka. Roman Kala překonal domácí obranu, ale jeho střela lízla tyč a skončila v ochranné síti. V 51. minutě po pěkné akci Hobl – Holý zvyšuje Martin Kuna. O okamžik později ještě Geltner promáchl efektní pas Dorňáka přes brankoviště, ale skóre se měnilo až 50. vteřin před koncem. V obranném pásmu domácí zaváhali, nepodařilo se vymést puk do bezpečí a tuto chybu ztrestal Petr Buriánek po asistenci Cafourka . Konečný stav 4:2