Ani ve vedrech nezahálíme

Napsal: Pavel Čuban, Žába 27. 6. 2019
HC Klatovy se tento týden zúčastnil dvou veřejných akcí. Jako první byla na programu akce Sportmania Plzeňského kraje, která se konala v pondělí na klatovském náměstí, kde měly různé klatovské kluby možnost otevřít svůj stánek a předvést veřejnosti svůj sport nebo zájmový kroužek.

Programem provázel Jan Weber - několikanásobný mistr světa i Evropy ve freestyle footbagu. Již od 9 hodin přicházely děti ve skupinách ze škol, ale i kolemjdoucí rodiny. Odpoledne byl na programu například běh na 3 kilometry po městě a vše končilo kolem šesté hodiny odpoledne.

Náš stánek byl velmi oblíbený a děti si mohly vyzkoušet střelbu na hokejovou branku. Mnoho z nich jsme oslovili, aby si v září přišly vyzkoušet hokej v chládku na ledě. Promítali jsme i ukázku tréninků z akce Českého hokeje Pojď hrát hokej!

Ve středu jsme byli pozváni na druhý ročník Dne dětí v areálu klatovské nemocnice. V úmorném vedru jsme opět připravili pro děti střelbu na branky a i zde se našlo několik zájemců o náš sport. Proběhla také autogramiáda plzeňských hokejistů Petera Čerešňáka a Jaroslava Pavelky. Přítomní si vyzkoušeli první pomoc, hasiči nás kropili vodou (což všichni uvítali), děti si užily skákací hrad a další aktivity a velký zájem vzbudil přílet záchranářského vrtulníku.

Obě akce hodnotíme pozitivně, oslovili jsme budoucí hokejisty i širší veřejnost. Nejčastějšími dotazy byly, jak je sport náročný finančně, jak často děti trénují, jaké máme úspěchy, nebo třeba jaká je náplň letní přípravy. S radostí jsme na vlastní kůži zjistili, že lidé mají o tomto sportu dobré povědomí a líbí se jim. Děkujeme Plzeňskému kraji a Klatovské nemocnici za pořádání těchto akcí a těšíme se na nadšené nové hokejisty, kteří si přijdou hokej vyzkoušet na led klatovského zimáku.

http://www.klt.vesna.esports.cz/foto_klt/IMG-20190627-WA0016%20na.jpg


http://www.klt.vesna.esports.cz/foto_klt/IMG-20190627-WA0008%20n.jpg

http://www.klt.vesna.esports.cz/foto_klt/IMG-20190627-WA0014%20nn.jpg

http://www.klt.vesna.esports.cz/foto_klt/IMG-20190627-WA0004%20n.jpg

A Team

Tady je Hasmanovo.

schedule17. 6. 2020
A Team

A-tým zahájil suchou přípravu

schedule11. 5. 2020
Logo HC Klatovy Logo SHC Klatovy