Béčko postoupilo do semifinále

Napsal: Václav Nauš 2. 3. 2020
Hokejisté klatovského Béčka dokázali smazat jedno gólové manko z prvního zápasu, takže o postupujícím museli rozhodnout samostatné nájezdy. V nich prokázali větší šikovnost domácí hokejisté a zaslouženě postupují do semifinále.

Na domácích hráčích byla vidět nervozita od úvodní buly. K naději na postup v podobě nájezdů potřebovali výhru o jednu branku. K jistotě postupu pak výhru o dvě branky. Potřeba výhry jim ale svazovala ruce. Hostující hráči se nikam nehnali, čekali na chyby, a když dokázali dvě své šance využít, vypadalo to s nadějemi domácích hodně špatně.

Inkasované branky pomohly paradoxně domácím hráčům. Za „beznadějného “ stavu 0:2 z nich spadla nervozita. Začali hrát svou hru a začali si vytvářet šance. Nic na tom nezměnila branka hostujícího kapitána v úvodu druhé třetiny. Domácí byli v tuto fázi lepším celkem a byla otázka času, než se prosadí gólově. Hodně jim v tom pomohli hostující hráči, kteří nedokázali unést tuto změnu a svou frustraci řešili zbytečnými fauly. Díky dvěma brankám Kubeše a jedné Čubana se odcházelo do kabin za nerozhodného stavu 3:3.

Obrat domácí nabudil a v samém úvodu třetí třetiny vstřelili potřebnou branku a otočili skóre na svoji stranu. V tu chvíli se začínalo opět od nuly. Domácí byli lepším celkem, snažili se situaci využít a přidat rozhodující branku. Hostující celek se bránil s vypětím všech sil a vyrážel do nebezpečných brejků. Po jednom z nich přiblížil postup opět na stranu Domažlic Mainer. Klatovští se ani poté nevzdali a v polovině zápasu využil přesilovou hru pěti proti třem Pitel a opět nasměroval zápas k nájezdům. V závěru, když už se všichni připravovali na nájezdy, přišla přesilová hra hostů, kteří ji dokázali využít. Domácí ale ukázali odhodlání a potřebnou branku vstřelil v 59. minutě Babka.

O postupujícím tak museli rozhodnout nájezdy. V nich prokázali pevnější nervy domácí hráči. V prvních třech sériích se prosadili pouze domácí Čuban s Vizingerem. Ve čtvrté sérii hosté snížili zásluhou Mainera. Bouček poté mohl vše ukončit, ale jeho střela skončila pouze na tyči. Následující nájezd poté vychytal Rückl a poslal domácí do semifinále. V něm se utkají klatovští hráči s Nejdkem. Semifinále začíná v pátek 6.3. v 19:15 na zimním stadionu v Klatovech. Odveta se hraje v neděli 8.3 v Nejdku.