Do nové sezóny s novým generálním manažerem mládeže

Napsal: redakce 4. 4. 2023
Trenérská kariéra Martina Barčáka začala v roce 2005 v Meteoru Třemošná, kde byl dva roky a hned na druhý pokus se vydařil postup do Extraligy dorostu ve spolupráci s Petrem Vojanem, který má momentálně na starost hokejovou akademii HC Škoda Plzeň. Po tomto postupu odchází a přebírá juniorský tým HC Klatovy.

V Klatovech trénoval do roku 2010 a podařilo se mu najít a dostat do vrcholového hokeje Jakuba Fleka, dneska hráče Komety Brno a majitele bronzové medaile z posledního MS. V roce 2012 přechází do Karlových Varů k dorosteneckému týmu. V té době se v Karlových Varech hrála Ruská juniorská MHL, zpětně to hodnotí jako obrovskou zkušenost, jelikož v té tam době měl možnost pracovat s hráči z této super ligy, což mu dalo ještě větší chuť do trenérské práce. „Dodnes vidím jejich šikovnost, pracovitost, nasazení a pokoru ke každému tréninku a ke každému soupeři. Prostě profesionální přístup celého týmu“. Následně působil v Meteoru Třemošná, kde se pohyboval několik let u Extraligy dorostu a u týmu juniorů. Následně se podařilo po několikaleté přípravě týmu postoupit do Ligy juniorů. Během let také trénoval v Německu a na Slovensku, kde trénoval Univerzitní hokejovou ligu. Na úplném začátku působil jako hrající trenér v klubu Hockey Palm Beach Florida USA.

V letech 2010 a 2011 se zúčastnil mezinárodním kempu ve Finsku kde získal mezinárodní certifikaci IIHF. Za jeho dosavadní trenérskou kariéru mu rukama prošlo plno hráčů, kteří momentálně hrají vrcholový hokej u nás i v zahraničí.

Doufám, že své trenérské zkušenosti zúročím v Klatovech na nově vzniklém postu GM mládeže a že posunu společně s ostatními trenéry a lidmi co se starají o chod klubu klatovský mládežnický hokej na vyšší úroveň a do většího podvědomí veřejnosti a fanoušků“.

Přejeme hodně úspěchů s klatovským hokejem.