Hodnocení uplynulé sezóny 2022/2023 HC Klatovy

Napsal: Redakce 28. 4. 2023
Jak to viděli naši trenéři jednotlivých kategorií.

2. třída (ročník 2015)

Letní příprava: (2.5.2022 - 30.6.2022) 2x v týdnu po 90 min. celkem 18 TJ

Náplní́ TJ v přípravném období́ byl rozvoj koordinace, obratnosti, rychlosti a pohybových dovedností, dále jsme se zaměřili na komplexní a kompenzační́ cvičení. Během suché přípravy se trenéři snažili „těžký dril“ pro hráče a hráčky prokládat i zábavnými prvky formou soutěží a sportovních her. Poslední́ trénink klatovských nadějí proběhl ve čtvrtek 30.6.2022.

Hodnocení závodního období (29.8.2022-26.3.2023) - 90 TJ na ledě, 46 TJ na suchu

V posledním srpnovém týdnu začíná to, na co se děti celé léto těší, a to je hokejová́ sezóna na ledě. První́ společný trénink na ledě proběhl 29.8.2022. V prvních měsících byl trénink zaměřen převážně na základní techniku bruslení – skluz, jízda po hranách, vyjíždění zatáček a samozřejmě nesměla chybět zábavná forma hry – závody, honičky, míčové hry.

Odměnou za vynaložené úsilí byl 8.10.2022 první́ mistrovský zápas na extraligovém ledě v LOGSPEED CZ Aréně̌ Plzeňské Škodovky. Co víc si přát, než zažit jaké to je, zahrát si na extraligovém ledě.

Postupem času se v tréninkovém procesu šlo dále a děti si vyzkoušely další bruslařské́ dovednosti jako např. překládání vpřed, různé́ formy zastavení (brzdy), půloblouky, obraty nebo přechody. Nesmíme zapomenout i na práci s kotoučem – tažení, tlačení, jízda s kotoučem v obloucích. Nezbytnou součástí hry je přihrávání a zpracování přihrávky. Jednou z posledních dovedností bylo klamání tělem a základy kliček.

O Vánocích se tým zúčastnil dobře obsazeného turnaje ve Strakonicích, kde jsme obsadili krásné́ 2. a 3. místo. Zpestřením pro děti byl turnaj Winter Classic ve Stříbře.

Na závěr sezóny jsme v Klatovech uspořádali turnaj s kvalitním obsazením. Turnaje se zúčastnily kluby: HC Sparta Praha, HC Motor České́ Budějovice, HC Energie Karlovy Vary, HC Příbram a HC Sokolov. Po úžasném výkonu klatovské naděje obsadily krásné 2. a 3. místo. Velké́ poděkování patří rodičům za pomoc při domácím turnaji, zvláště pak rodině̌ Sládkových za organizaci. Myslím si, že se turnaj vydařil a udělali jsme krásnou reklamu našemu klubu, nejen velikostí a organizací, ale i výkony našich hvězdiček na ledě.

Odměnou za celou skvělou sezónu byl přátelský zápas na extraligovém ledě v Holešovicích proti celku HC Sparta Praha.

Závěrem bych chtěl pochválit všechny děti za přístup k tréninku v celé sezóně. Je úžasné vidět jejich radost v očích a pokroky, které svou pracovitostí dokázaly za jeden rok udělat. Samozřejmě̌ nesmím zapomenout i na rodiče, bez kterých by se děti nemohly věnovat této krásné́ hře.

Zpracoval: Roman Vondryska 


3. třida

Letní příprava: (2.5.2022 - 30.6.2022) 3x v týdnu po 90 min. celkem 25 TJ

Náplní́ TJ v přípravném období́ byl rozvoj koordinace, obratnosti, rychlosti a pohybových dovedností, dále jsme se zaměřili na komplexní a kompenzační́ cvičení. Během suché přípravy se trenéři snažili „těžký dril“ pro hráče a hráčky prokládat i zábavnými prvky formou soutěží a sportovních her. Poslední́ trénink klatovských nadějí proběhl ve čtvrtek 30.6.2022.

Hodnocení závodního období (29.8.2022-26.3.2023) - 87 TJ na ledě, 50 TJ na suchu

Na ledě jsme se věnovali formou cvičení na stanovištích technice bruslení, obratnostnímu bruslení bez puku i s pukem, soubojům 1-1, zakončení. Později v sezóně jsme přidali základy spolupráce a souhry. Úterní suchou přípravu vedla Mgr. Nikola Soukupová se zaměřením na senzomotoriku, obratnost a kompenzační́ cvičení. Středeční suchá příprava byla herní́ formou zaměřena převážně na týmovou spolupráci, základy gymnastiky a atletické́ průpravy.

Tým 3. třidy se musel vypořádat s odchodem nejlepších hráčů do konkurenčního tymů a ze základny se připojilo několik začátečníků. Bohužel tomu odpovídaly i výsledky, kdy jsme se v zápasech se silnými soupeři obdrželi hodně gólů. Bylo těžké motivovat zkušenější hráče, kteří u nás zůstali. Odehráli jsme 20 soutěžních zápasů formou turnajů̊ minihokeje na polovinu hřiště. 26.12. jsme na Vánočním turnaji v Rokycanech získali stříbrné medaile v konkurenci 3 týmů a 11.3. v Domažlicích jsme se umístili 2. ze čtyř týmů. Během sezóny byla velmi uspokojivá účast na trénincích, někteří hráči bohužel měli vleklé zdravotní potíže nebo zranění, jinak by jejich účast byla ještě vyšší.

Silné stránky týmu: dobrá parta dětí i rodičů, uspokojivá docházka, snaha na trénincích i zápasech.
Slabé stánky týmu: Odchod několika opor – snížení kvality týmu, mnoho hráčů začalo s hokejem nedávno, velké rozdíly úrovně mezi hráči.

Zpracoval: Pavel Čuban


Mladší žáci

Letní příprava: (2.5.2022 - 30.6.2022) 4x v týdnu po 135 min. celkem 34 TJ

Tréninky probíhaly v prostorách na Sokolském stadionu, (travnaté hriště, atletická dráha) a při nepřízni počasí na ZS v rozcvičovně.

Náplň tréninků:
V úvodní části hra s fotbalovým balónem, jak jednotlivec nebo ve dvojicích, švihadlo, atletické rozcvičení.

V hlavní části TJ jsme rozvíjeli vytrvalost formou běhů, přeběhů s různými hry. Pohyblivost a obratnost různé gymnastické cviky (to musíme hodně zlepšit). Posilování vlastní váhou nebo ve dvojicích. Agility a rychlost formou různých drah a štafet.

V závěrečné části TJ byly hry (fotbal, ragby, vybíjená). Dále protažení a kompenzační cvičení. Zúčastnili jsme se 3x multi sportovního turnaje.

Na závěr přípravy jsem hráče otestovali pro další porovnávání jejich dovedností. Závěrem bych chtěl klukům a holkám poděkovat za jejich přístup a tréninkové nasazení. Doufám, že si to přenesou i do předzávodní přípravy.

Hodnocení závodního období (15.8.2022-26.3.2023) - 118 TJ na ledě

Na úvod jedna negativní věc, účast na trénincích celého mužstva byla jenom 57 %, což je pro nácvik hokejových dovedností MÁLO. V zápasech útok podával uspokojivé výkony, což se nedá říct o obraně. A to zejména v situacích 1-1 a při hře kolem naší branky. A to se odráželo na výsledcích. V několika utkáních nastoupili hráči ročníku 2011, kteří hráli soutěž 6.tříd, s uspokojivým herním projevem. Během sezóny došlo u některých hráčů, kteří měli alespoň 80 % docházku ke zlepšení. Mužstvo MŽ odehrálo 24 mistrovských utkání.

Zpracoval: Radek Kampf


6. třída

Letní příprava: (2.5.2022 - 30.6.2022) 4x v týdnu po 135 min. celkem 34 TJ

Je pondělí 2.5. a začíná první trénink suché přípravy 6. třídy na Sokolském stadionu. Náplní TJ v přípravném období byl rozvoj rychlostní a silové schopnosti, všeobecná příprava, komplexní cvičení, obratnost a sportovní hry. Cvičení na správné držení těla, kompenzační cvičení a vyrovnávací cviky. Poslední 34. TJ proběhla ve čtvrtek 30.6.2022.

Hodnocení závodního období (15.8.2022-26.3.2023) - 125 TJ na ledě, 90 TJ na suchu

15.8.2022 byl den, kdy se tým 6. třídy poprvé sešel na klatovském ledě. V následujícím týdnu (22.8. - 26.8.2022) jako již tradičně proběhlo klubové soustředění v Tachově, kde na holky a kluky čekala porce 8 tréninků na ledě, 8 tréninků na suchu a přátelský zápas. Během celého týdne byl vidět úžasný přístup k tréninkům a velké odhodlání v této sezóně uspět ve velké konkurenci. Samozřejmě nechyběla zábava, na kterou jsem od tohoto týmu zvyklý. :D

V neděli 4.9.2022 náš tým sehrál přátelské utkání na ledě Plzeňské Škodovky a radoval se z výhry 10:7. Od začátku se ukazovalo, že můžeme čekat v této sezóně velké věci. Náš tým byl přihlášen do Ligy mladších žáků „A“. Jak probíhala příprava, tak začala i mistrovská sezóna prvním soutěžním zápasem. Náš tým vyrazil na venkovní zápas do Kladna, kde domácím Rytířům dal 16 branek a vezl domů extraligový skalp. Střelecké hody pokračovaly i v následujících utkáních. Dalším soupeřem byla Hvězda Praha, kterou náš tým porazil 13:4. Jediné utkání, které v první čtvrtině soutěže vyšlo v náš neprospěch, byl zápas s HC Škoda Plzeň. Celkem jsme odehráli 24 mistrovských utkání (17 výher, 2 remízy a 5 porážek). Se ziskem 36 bodů tým 6. třídy obsadil v tabulce 2. místo za klubem HC Škoda Plzeň (43 b.) a před HC Hvězda Praha (26 b.). Za zmínku stojí určitě přátelské utkání proti HC Sparta Praha, které naše mužstvo vyhrálo v poměru 5:3.

Svými výkony si mužstvo řeklo o pozvánku na neoficiální mistrovství republiky do Brna, kterou dostalo 20 nejlepších klubů v republice. Turnaje se zúčastnilo 16 z nich. Po 3 porážkách (6:7 s Chomutovem, 1:9 s pozdějším vítězem z Jihlavy a 1:2 s Mladou Boleslaví) ve skupině a 3 vítězstvích (4:1 s Louny, 4:0 s Třincem a 6:4 s Frýdkem) ve skupině o umístění jsme obsadili 13. místo.

Na závěr bych chtěl moc poděkovat dětem za přístup k tréninkům i zápasům nejen v této sezóně, ale za všechny spolu strávené roky. Byla to jízda, na kterou budeme vzpomínat. Je vidět, že i v malém klubu je možnost utvořit tým, který může konkurovat nejlepším klubům v republice. Vše je na dětech, jak k tomu přistoupí. Pro mě byla velká čest vést tento tým po tolik krásných let. Poděkování patří i skvělé partě rodičů této kategorie. Velké dík patří i vedoucímu mužstva Mírovi Žákovi za vše, co pro tuto kategorii udělal.

Zpracoval: Roman Vondryska


Starší žáci

Letní příprava: (2.5.2022 - 30.6.2021) 4x v týdnu po 90 min. celkem 36 TJ

Tréninky probíhaly na Sokolského stadionu (travnaté hřiště, atletická dráha) a v rozcvičovně HC Klatovy. Účast byla poměrně vysoká, jedinou komplikací bylo, že jsme často bojovali se zdravotními problémy některých hráčů. V několika dnech ovlivnil trénink i jejich nízký počet. Tréninky byly zaměřeny na rozvoj síly a vytrvalosti. Toto období jsme zakončili společným opékáním špekáčků.

Hodnocení závodního období (15.8.2022-26.3.2023) - 117 TJ na ledě, 112 TJ na suchu

První trénink proběhl 15.8.2022. V předzávodním období byly tréninky na ledě zaměřeny na bruslení a vedení kotouče. Také bylo naší prioritou získávání síly a vytrvalosti pro další tréninky a zápasy. V rámci ověření zkušeností jsme odehráli přípravný zápas s Domažlicemi.

První zápas byl odehrán 10.9.2022 proti týmu Wolves. Během října jsme se z důvodu malého počtu hráčů, kdy jsme nebyli schopni odehrát zápasy, spojili s klubem HC Sušice. V prvních zápasech docházelo k hernímu sehrávání, ale v průběhu sezony došlo ke stmelení týmu a následně jsme odehráli několik dobrých utkání. V průběhu celého období jsme stále pracovali na bruslení a vedení kotouče a zařazovali složitější cvičení. Tato příprava se promítla i do průběhu dalších zápasů. Určitým omezením se projevila výška našich hráčů oproti hráčům soupeře. Hlavním úspěchem této sezóny bylo vytvoření výborného kolektivu hokejistů a ve velké míře také hokejistek. Dalším přínosem bylo umožnění setkání rodičů, na kterém došlo k přátelsky laděné výměně zkušeností, které se přenesly i mimo zimní stadion.

Zpracoval: Pavel Křepel


Dorost

Letní příprava: (2.5.2022 - 30.6.2021) 3x v týdnu po 135 min. celkem 33 TJ

Tým dorostu ročníku 2006, 2007 a 2008 začal svou sezónu letní přípravou, a to již koncem dubna 2023. Letní příprava obsahovala celkem 33 tréninkových jednotek přičemž 3 byly vedeny na ledě. Letní příprava byla ukončena 3 denním intenzivním soustředěním v Mozolově.

Hodnocení závodního období (15.8.2022-26.3.2023) - 109 TJ na ledě

Tým dorostu poprvé vyjel na klatovský led dne 15. srpna a rozloučil se s ním posledním tréninkem 23. března. Celkem dorostenci využili klatovský led k 109 tréninkům a k 15 mistrovským utkáním. Klatovský dorostenecký tým sehrál v základní skupině celkem 14 utkání a umístil se na 6. příčce, a to vše v časovém horizontu 7 týdnu. Základní část byla tak pro celý tým v tomto období nejnáročnějším. Ve skupině o umístění se nakonec dorostenci umístili na 4. místě. O pouhý jeden bod jim uteklo 3. místo. Sezónu 2022/2023 hodnotíme kladně, každý hráč udělal velký posun směrem nahoru, důležité zmínit, že velký pokrok udělali hráči ročníku 2008, kteří před zahájením sezóny měli obavy, že se budou utkávat s fyzicky vyspělejšími, staršími hráči a nebudou na to mít, ale opak byl pravdou, sezónu z nich drtivá většina zvládla na výbornou.

Dorostenci celkem odehráli 34 utkání z toho 4 přátelská utkání.
Mistrovská část – základní část: 14 utkání a umístili se na 6. místě s 9 body – skupina o umístění: 16 utkání umístili se na 4. místě s 19 body.

Zpracoval: Aleš̌ Peksa


Junioři

Letní příprava: (2.5.2022 - 30.6.2021) 4x v týdnu po 90 min. celkem 34 TJ

Tréninky probíhaly v prostorách na Sokolském stadionu, (travnaté hřiště, atletická́ dráha), lesopark Hůrka, posilovna na atletickém stadionu a při nepřízni počasí na ZS.

Náplň tréninků:
V úvodní části hra s fotbalovým balónem, jak jednotlivec nebo ve dvojicích, švihadlo, atletické rozcvičení.

V hlavní části TJ jsme rozvíjeli vytrvalost formou běhů̊, přeběhů s různými hry. Pohyblivost a obratnost různé́ gymnastické cviky (to musíme hodně zlepšit). Posilování vlastní váhou nebo ve dvojicích. Agility a rychlost formou různých drah a štafet.

V závěrečné části TJ byly hry (fotbal, ragby, vybíjená́). Dále protažení́ a kompenzační cvičení. Zúčastnili jsme se 3x multi sportovního turnaje.

Závěrem bych chtěl klukům a holkám poděkovat za jejich přístup a tréninkové nasazení. Doufám, že si to přenesou i do předzávodní přípravy.

Hodnocení závodního období (15.8.2022-26.3.2023) - 86 TJ na ledě

Od začátku sezóny jsme se potýkali s malým počtem hráčů. Ze zdravotních důvodů od září namohl hrát Robert Schmiedt, Ondřej Hlavatý́ – pracovní vytížení a Aleš̌ Kosnar nastupoval za A mužstvo. V zápasech útok podával uspokojivé výkony, což se nedá říct o obraně̌. A to zejména v situacích 1-1 a při hře kolem naší branky. A to se odráželo na výsledcích. V průběhu sezóny nastoupili hráči dorostu ročníku 2006, s uspokojivým herním projevem. Mužstvo juniorů odehrálo 31 mistrovských utkání.

Zpracoval: Radek Kampf

Logo HC Klatovy Logo SHC Klatovy