Hokejisté Béčka porazili v dohrávce Cheb

Napsal: Václav Nauš 21. 10. 2019
Klatovští hokejisté dohrávali o víkendu odložený zápas prvního kola s HC Stadion Cheb. Zápas byl plný zvratů a nakonec skončil těsnou výhrou domácích.

Klatovští hráči vstoupili do zápasu povzbuzeni výhrou v Domažlicích. Od první minuty Cheb přehrávali, vytvořili si několik dobrých střeleckých pozic a zásluhou Vondrysky s Čubanem se ujali vedení 2:0. Brzké vedení však domácí uspokojilo a místo pojistky v podobě třetí branky přišlo postupné přenechání aktivity hostujícímu celku.

Chebští toho dokázali plně využít. Díky rychlé brance z první minuty druhé třetiny a využité přesilovce hned vzápětí, bylo ve druhé minutě vyrovnáno a začínalo se znovu. Klatovští sice odpověděli také využitou přesilovkou, ale s chutí hrající hosté v polovině třetiny opět srovnali a v závěru využili další dvě přesilové hry a odskočili již na 3:5. Naštěstí pro domácí se v poslední vteřině prosadil Pitel a snížil na 4:5.

Klatovští ve třetí třetině vystupňovali tlak, ale dlouho se nemohli prosadit. Chebští si často při bránění pomáhali nedovolenými zákroky, což dokázali domácí potrestat a díky dvěma přesilovkovým brankám otočili opět skóre na svoji stranu.

V dalším kole přivítají klatovští Sokolov. Zápas začíná v neděli 13.10 v 18:00.