Kaznějov si odvezl z Klatov desítku

Napsal: Václav Nauš 28. 1. 2020
V rámci osmnáctého kola přivítali hokejisté klatovského béčka Kaznějov. Ačkoliv konečný výsledek hovoří jednoznačně ve prospěch domácího celku, průběh zápasu takto jednoznačný nebyl.

Kaznějovští vstoupili do zápasu aktivně a po zásluze se v úvodu radovali z úvodní branky. Ani domácí nezůstali pozadu a dvěma brankami z poloviny třetiny otočili skóre ve svůj prospěch. Ve zbytku třetiny se hrál vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách.

Úvod druhé části patřil domácím. Třemi góly v rozmezí necelých dvou minut definitivně otočili zápas ve svůj prospěch. Obraz hry nezměnila ani přesilová hra pěti proti třem, která se hostům příliš nepovedla. Klatovští je nepustili do větší šance a po vyrovnání sil na ledě opět udeřili. V polovině třetí třetiny zvyšoval Babka už na 6:1. Hosté se však nevzdali, vynutili si další přesilovou hru pěti proti třem. Ani v té se jim dlouho nedařilo, využili až následnou přesilovku proti čtyřem domácím. K ničemu dalšímu je již domácí nepustili a až do konce třetiny kontrolovali průběh zápasu.

Do třetí části nastoupili domácí nekoncentrovaně. Kaznějovští toho dokázali využít a dvěma brankami ze samého úvodu třetiny snížili na 6:4. To jim dalo novou sílu a začali domácí přehrávat. K jejich smůle nedokázali žádnou šanci využít. Klatovští hrozili z brejků. Po jednom z nich byl faulován Babka. Bylo nařízené trestné střílení, které proměnil. Tento gól definitivně zlomil odpor hostí. Klatovští měli opět navrch a odevzdanému soupeři nasázeli další tři branky.

Příští zápas odehrají klatovští hráči na ledě Ostrova nad Ohří – v sobotu 1.2 od 14:15