Klatováci válí mezi Indiány

Napsal: Pavel Čuban 24. 5. 2022
Přinášíme vám článek, který je zaměřený na hráče z Klatov hrajících v mládežnických týmech partnerského klubu HC Škoda Plzeň.

Junioři i dorostenci se radují z titulů v extralize, 9. třída získala bronz na MČR. Gratulujeme Plzni k těmto úspěchům během jediné sezony a zároveň děkujeme klatovským odchovancům, že se celkem výrazně podíleli na těchto výsledcích. Důležité je, že v Plzni nejsou jen do počtu, ale zaslouženě si je Indiáni vybrali a patří k tahounům svých mužstev.

Junioři HC Škoda Plzeň 1. místo – Sebastián Malát (ročník 2002), Daniel Kuchárik (2002)

V závěru sezóny vypomohl útočník áčkové Škodovky a stabilní člen mládežnických reprezentačních výběrů juniorce Plzně v DHL extralize. V play off byl nejproduktivnějším hráčem týmu (18 zápasů – 26 bodů) a výraznou měrou přispěl k titulu, o kterém rozhodl poslední finálový zápas v Liberci. Daniel Kuchárik v play off nastoupil k 6 zápasům, ale bodovat nedokázal.

Dorost HC Škoda Plzeň 1. místo – Adam Jiříček (2006)

První rok v dorostu a hned stabilní pozice v obranných řadách. Šikovný pravák, který v Klatovech začínal jako útočník. Později se v Plzni přeorientoval do obrany i díky své výšce. Plzeňský dorost také dokázal vyhrát nejvyšší soutěž. Ve finále si poradil se Spartou Praha a slaví zlaté medaile. Adam byl v základní části i play off nejproduktivnějším obráncem týmu, kdy si za celkových 49 zápasů připsal 26 bodů. Zároveň měl mezi plzeňskými obránci nejlepší bilanci +/- (+31) v základní části.

Svými výkony se dostal do nejmladšího reprezentačního výběru do 16 let. Ve 4 zápasech měl bilanci 1 gól a +3.

9. třída (2007) HC Škoda Plzeň 3. místo – Petr Kocek, Daniel Křepel, Jiří Maxa (2008), Matěj Tománek (2008)

Další úspěch plzeňské mládeže v podobě bronzových medailí z mistrovství ČR zažila hned čtveřice Klatováků. Jiří Maxa, ačkoliv je o rok mladší, byl nejlepším střelcem týmu na mistrovství ČR (5 gólů za 5 zápasů). Matěj Tománek suverénně vyhrál bodování 8. tříd Plzeňského kraje a pomohl na MČR deváťákům, Daniel Křepel patřil k nejproduktivnějším hráčům Plzně během sezony a Petr Kocek, který do Plzně přestoupil loni, se na MČR jako jediný obránce v týmu prosadil 2x a v sezoně se radoval dokonce i z titulu v MČR krajů 9. tříd.

Dalším zástupcem v mládeži HC Škoda Plzeň se v příští sezóně stane obránce Zdeněk Strnad (2009), který zvládl try out do plzeňské 8. třídy a opustí starší žáky HC Klatovy. Doufáme, že zanechá v Plzni podobnou stopu a bude reprezentovat klatovský hokej, jako jeho předchůdci.