Klatováci válí mezi Indiány

Napsal: Pavel Čuban 24. 5. 2022
Přinášíme vám článek, který je zaměřený na hráče z Klatov hrajících v mládežnických týmech partnerského klubu HC Škoda Plzeň.

Junioři i dorostenci se radují z titulů v extralize, 9. třída získala bronz na MČR. Gratulujeme Plzni k těmto úspěchům během jediné sezony a zároveň děkujeme klatovským odchovancům, že se celkem výrazně podíleli na těchto výsledcích. Důležité je, že v Plzni nejsou jen do počtu, ale zaslouženě si je Indiáni vybrali a patří k tahounům svých mužstev.

Junioři HC Škoda Plzeň 1. místo – Sebastián Malát (ročník 2002), Daniel Kuchárik (2002)

V závěru sezóny vypomohl útočník áčkové Škodovky a stabilní člen mládežnických reprezentačních výběrů juniorce Plzně v DHL extralize. V play off byl nejproduktivnějším hráčem týmu (18 zápasů – 26 bodů) a výraznou měrou přispěl k titulu, o kterém rozhodl poslední finálový zápas v Liberci. Daniel Kuchárik v play off nastoupil k 6 zápasům, ale bodovat nedokázal.


Dorost HC Škoda Plzeň 1. místo – Adam Jiříček (2006)

První rok v dorostu a hned stabilní pozice v obranných řadách. Šikovný pravák, který v Klatovech začínal jako útočník. Později se v Plzni přeorientoval do obrany i díky své výšce. Plzeňský dorost také dokázal vyhrát nejvyšší soutěž. Ve finále si poradil se Spartou Praha a slaví zlaté medaile. Adam byl v základní části i play off nejproduktivnějším obráncem týmu, kdy si za celkových 49 zápasů připsal 26 bodů. Zároveň měl mezi plzeňskými obránci nejlepší bilanci +/- (+31) v základní části.

Svými výkony se dostal do nejmladšího reprezentačního výběru do 16 let. Ve 4 zápasech měl bilanci 1 gól a +3.


9. třída (2007) HC Škoda Plzeň 3. místo – Petr Kocek, Daniel Křepel, Jiří Maxa (2008), Matěj Tománek (2008)

Další úspěch plzeňské mládeže v podobě bronzových medailí z mistrovství ČR zažila hned čtveřice Klatováků. Jiří Maxa, ačkoliv je o rok mladší, byl nejlepším střelcem týmu na mistrovství ČR (5 gólů za 5 zápasů). Matěj Tománek suverénně vyhrál bodování 8. tříd Plzeňského kraje a pomohl na MČR deváťákům, Daniel Křepel patřil k nejproduktivnějším hráčům Plzně během sezony a Petr Kocek, který do Plzně přestoupil loni, se na MČR jako jediný obránce v týmu prosadil 2x a v sezoně se radoval dokonce i z titulu v MČR krajů 9. tříd.


Dalším zástupcem v mládeži HC Škoda Plzeň se v příští sezóně stane obránce Zdeněk Strnad (2009), který zvládl try out do plzeňské 8. třídy a opustí starší žáky HC Klatovy. Doufáme, že zanechá v Plzni podobnou stopu a bude reprezentovat klatovský hokej, jako jeho předchůdci.

A Team

Krajská liga, taky liga

schedule30. 9. 2023
Tiskové zprávy

KLATOVSKÝ PATRIOT HC KLATOVY 1928

schedule26. 9. 2023
Tiskové zprávy

Radek Kampf přebírá tým mužů

schedule8. 9. 2023
Tiskové zprávy

MICHAL MAŘÍK POSILUJE TRENÉRSKÝ ŠTÁB HC

schedule7. 9. 2023
Tiskové zprávy

#czechicehockeytv #ceskyhokej

schedule1. 9. 2023
Tiskové zprávy

Pekárny a cukrárny Klatovy, a.s. podporují

schedule28. 8. 2023
Logo HC Klatovy Logo SHC Klatovy