Kobra poražena! Z Klatov si odváží pouze bod.

Napsal: Redakce 10. 2. 2020
Slunečná sobota přinesla kromě pěkného počasí klatovským fanouškům také pěkné domácí utkání se sousedem z tabulky - pražskou KOBROU.

Zhodnocení utkání s Kobrou očima trenéra a nejlepšího hráče

Pražané, posíleni o Wolfa v brance a podporovaní věrným bubnujícím fanouškem, začali utkání ve svižném tempu. A hned v 6.minutě překonal Koláře v brance Klatov Tomáš Šťastný. Následoval skoro nepřetržitý tlak na domácí bránu a plzeňská extraligová dvojka v brance SHC se opravdu nenudila.

Místní fanoušci, kteří přišli podpořit své bíločervené bojovníky, museli ve 14.minutě smeknout . A to poté, co byli svědky FAIR PLAY gesta jednoho z pražanů. Ten u sudích zrušil trest pro domácího hráče nařízený za faul na něj!! V zápětí byli současně vyloučeni Kaňák a Furch a k vidění byla hra 4 proti 4. V ní sice měli mírně navrch domácí, ale skórovat se jim nepovedlo. První siréna tedy poslala hráče do kabin za stavu 1:0 pro Kobru.

Na začátku druhé časti hry dostali domácí výhodu přesilové hry, ale skvěle chytající Wolf všechny pokusy o vyrovnání likvidoval. To samé Kolář na druhé straně při vyloučení Krliše. V tom se dokonce domácí Matiášek snažil ujet přesile soupeře, přišel však cestou o puk. Svou šanci ale využil po pár minutách a vyrovnal tak v polovině zápasu na 1:1. Druhá třetina se pak dohrávala s nerovnoměrným počtem hráčů - to když hostující hráč zahrál vysokou holí, přivodil soupeři krvavé zranění a vysloužil si trest 2+2, rozdělený na konec 2. a začátek 3. třetiny.

Domácí však tuto výhodu využít nedokázali a pokračoval boj za vyrovnaného stavu. Oba týmy střídavě prověřovali pozornost brankářů, hra se přelévala z jedné strany na druhou a pro diváky to byla opravdu pěkná podívaná. V 58. minutě byli blíže k vítězství domácí, Krliš však loženou šanci v gól neproměnil. Po 60ti minutách hry byl stav stále 1:1 a následovalo tedy prodloužení.

V něm už už sahali po bodu navíc hosté, když Knesl překonal strážce domácí svatyně, ale puk trefil pouze brankovou konstrukci! Za pouhých 15 vteřin se do šance na druhé straně dostal Krliš, který ji na rozdíl od pražana využil a vybojoval tím pro domácí důležitý bod navíc za výhru 2:1!

Branky a nahrávky: 32. Matiášek (Hajšman), 61. Krliš – 6. Šťastný (Heldák, Hlinka)

SHC Klatovy: Kolář (Kuchař) – Sysel, Leština, Kaňák, Houfek, Walter, Šiller – Reitspies, Roubal D., Kolda, Procházka, Uhlík, Hanzlík, Matiášek, Hasman, Krliš, Hajšman

HC Kobra Praha: Wolf (Sochůrek) – Pelant, Knesl, Duda, Popela, Mrkvička, Šefl – Šťastný, Tondr, Hlinka, Petrov, Davídek, Heldák, Kohůt, Bříška, Furch, Bárta, Brož, Antončík