Liga juniorů jde do nadstavby. Beze ztráty bodu jdou do závěrečné kvalifikace klatovští junioři hrající pod hlavičkou HC Škoda Plzeň ”B”

Napsal: Žába 1. 11. 2019
Už začátkem listopadu vypukne v nižších mládežnických soutěžích nadstavbová část. 61 mužstev v Lize juniorů má za sebou základní skupiny, tu lepší polovinu nyní čekají kvalitnější zápasy o postup do závěrečné kvalifikace.

Jedenáct juniorských skupin přineslo účastníkům různý počet zápasů, někteří jich za sebou mají dokonce čtrnáct, jiní třeba jen osm. 29 týmů postoupilo do čtyř nadstavbových skupin, zbylých 32 se rozřadilo do pěti skupin o konečné umístění. V obou případech podle územního principu.

Kvalitní výkony v nejpočetnějším áčku předvedly Litoměřice, na východě se velmi dobře dařilo i polské reprezentaci do 18 let, která se Ligy juniorů rovněž účastní. Plný počet bodů posbíraly tři týmy – záloha Plzně, Třebíč a východočeský Lanškroun.

Ti všichni se nyní těší na nadstavbu, jejíž úvodní kolo vypukne 1. listopadu. Tři sedmičlenné a jedna osmičlenná skupina už budou mít nekompromisní podmínky: Pouze jejich vítězové postoupí do závěrečné kvalifikace o Extraligu juniorů!

Mužstva spolu budou bojovat čtyřkolovým systémem. Protože každá ze základních skupin měla jinou kvalitu, těžko nyní odhadovat, kdo patří mezi hlavní favority na postup do vyšší soutěže. Ten v konečném zúčtování získá podle současných propozic jediný tým.

Konečné tabulky základních skupin

Tučně jsou vyznačeny týmy postupující do nadstavby.

Skupina A


Tým

Z

V

VP

PP

P

Skóre

Body

1.

HC Stadion Litoměřice

14

10

1

0

3

75:47

32

2.

Mostečtí Lvi

14

10

0

0

4

68:35

30

3.

HC Energie Karlovy Vary "B"

14

7

1

2

4

77:48

25

4.

HC Tygři Klášterec nad Ohří

14

8

0

1

5

63:49

25

5.

SK Kadaň

14

7

1

0

6

68:60

23

6.

HC Děčín

14

6

0

0

8

64:71

18

7.

HC Draci Bílina

14

2

1

0

11

35:80

8

8.

HC Slovan Louny

14

2

0

1

11

40:100

7

Skupina B


Tým

Z

V

VP

PP

P

Skóre

Body

1.

HC Škoda Plzeň "B"

10

10

0

0

0

79:16

30

2.

HC Meteor Třemošná

10

7

0

0

3

45:28

21

3.

HC Příbram

10

5

0

0

5

42:39

15

4.

HC Rokycany

10

4

0

1

5

36:49

13

5.

HC Berounští Medvědi

10

3

0

0

7

44:60

9

6.

HC Spartak Žebrák

10

0

1

0

9

20:74

2

Skupina C


Tým

Z

V

VP

PP

P

Skóre

Body

1.

HC Hvězda Praha

10

9

0

0

1

101:19

27

2.

PZ Kladno

10

9

0

0

1

73:17

27

3.

HC Junior Mělník

10

3

2

0

5

39:43

13

4.

HC Letci Letňany

10

4

0

0

6

40:57

12

5.

HC Smíchov 1913

10

3

0

1

6

30:57

10

6.

SK Černošice

10

0

0

1

9

12:102

1

Skupina D


Tým

Z

V

VP

PP

P

Skóre

Body

1.

HC Benátky nad Jizerou

8

7

0

0

1

37:17

21

2.

SC Kolín

8

6

0

0

2

41:22

18

3.

HC Poděbrady

8

5

0

0

3

45:24

15

4.

Slavoj Velké Popovice

8

2

0

0

6

28:40

6

5.

SK Sršni Kutná Hora

8

0

0

0

8

14:62

0

Skupina E


Tým

Z

V

VP

PP

P

Skóre

Body

1.

Bílí Tygři Liberec "B"

9

5

4

0

0

43:25

23

2.

HC Krkonoše

9

5

1

1

2

42:31

18

3.

HC Nová Paka / Jičín

9

1

1

2

5

21:33

7

4.

HC Frýdlant

9

1

0

3

5

27:44

6

Skupina F


Tým

Z

V

VP

PP

P

Skóre

Body

1.

HC Náchod

8

7

0

0

1

62:20

21

2.

HCM Jaroměř

8

7

0

0

1

57:16

21

3.

Stadion Nový Bydžov

8

4

0

0

4

63:30

12

4.

SK Třebechovice pod Orebem

8

1

0

0

7

18:76

3

5.

HC Opočno

8

1

0

0

7

17:75

3

Skupina G


Tým

Z

V

VP

PP

P

Skóre

Body

1.

TJ Lanškroun

8

8

0

0

0

50:20

24

2.

Lokomotiva Česká Třebová

8

4

0

1

3

41:34

13

3.

HC Spartak Polička

8

3

2

0

3

40:38

13

4.

HC Hlinsko

8

3

0

1

4

39:44

10

5.

Slovan Moravská Třebová

8

0

0

0

8

21:55

0

Skupina H


Tým

Z

V

VP

PP

P

Skóre

Body

1.

SK Horácká Slavia Třebíč

8

8

0

0

0

40:15

24

2.

HC Světlá nad Sázavou

8

6

0

0

2

35:10

18

3.

Vajgar Jindřichův Hradec

8

2

1

0

5

28:36

8

4.

HHK Velké Meziříčí

8

2

0

0

6

23:38

6

5.

HC Chotěboř

8

1

0

1

6

13:40

4

Skupina I


Tým

Z

V

VP

PP

P

Skóre

Body

1.

Spartak Soběslav

8

6

1

0

1

57:32

20

2.

HC Tábor

8

5

1

1

1

71:26

18

3.

Slavoj Český Krumlov

8

3

1

1

3

48:45

12

4.

HC DDM České Budějovice

8

2

0

0

6

22:48

6

5.

HC Strakonice

8

1

0

1

6

14:61

4

Skupina J


Tým

Z

V

VP

PP

P

Skóre

Body

1.

HK Kroměříž

12

11

1

0

0

94:31

35

2.

VSK Technika Brno

12

9

1

1

1

64:24

30

3.

HC Boskovice

12

7

0

2

3

77:59

23

4.

HC Spartak Uherský Brod

12

6

1

0

5

63:61

20

5.

HC Lvi Břeclav

12

4

0

0

8

50:77

12

6.

SK Prostějov 1913

12

2

0

0

10

39:93

6

7.

SKHM Hodonín

12

0

0

0

12

29:71

0

Skupina K


Tým

Z

V

VP

PP

P

Skóre

Body

1.

Polsko U18

8

7

0

0

1

43:11

21

2.

Hokejový klub Opava

8

6

0

0

2

51:24

18

3.

HC Frýdek-Místek

8

5

0

0

3

40:36

15

4.

SK Karviná

8

1

0

0

7

10:41

3

5.

HC Orlová

8

1

0

0

7

16:48

3

Skupiny o postup do kvalifikace

Skupina L (řídící svaz: Plzeňský »)

HC Tygři Klášterec nad Ohří, HC Meteor Třemošná, HC Energie Karlovy Vary "B", HC Škoda Plzeň "B", Mostečtí Lvi, HC Příbram, HC Stadion Litoměřice

Skupina M (řídící svaz: Pražský »)

HC Junior Mělník, HC Tábor, PZ Kladno, HC Benátky nad Jizerou, Bílí Tygři Liberec "B", HC Hvězda Praha, Spartak Soběslav

Skupina N (řídící svaz: Královéhradecký »)

HC Světlá nad Sázavou, Lokomotiva Česká Třebová, SK Horácká Slavia Třebíč, TJ Lanškroun, SC Kolín, HC Krkonoše, HCM Jaroměř, HC Náchod

Skupina O (řídící svaz: Zlínský »)

Polsko U18, HK Kroměříž, HC Spartak Uherský Brod, Hokejový klub Opava, HC Frýdek-Místek, HC Boskovice, VSK Technika Brno

Skupiny o umístění

Skupina P (řídící svaz: Ústecký »)

HC Děčín, HC Rokycany, SK Kadaň, HC Draci Bílina, HC Slovan Louny, HC Spartak Žebrák, HC Berounští Medvědi

Skupina R (řídící svaz: Liberecký »)

HC Nová Paka / Jičín, Slavoj Velké Popovice, SK Sršni Kutná Hora, HC Poděbrady, HC Letci Letňany, HC Smíchov 1913, SK Černošice, HC Frýdlant

Skupina S (řídící svaz: Pardubický »)

Stadion Nový Bydžov, SK Třebechovice pod Orebem, HC Opočno, HC Spartak Polička, HC Hlinsko, Slovan Moravská Třebová

Skupina T (řídící svaz: Vysočina »)

HC Strakonice, Vajgar Jindřichův Hradec, HHK Velké Meziříčí, HC DDM České Budějovice, HC Chotěboř, Slavoj Český Krumlov

Skupina U (řídící svaz: Zlínský »)

HC Lvi Břeclav, HC Orlová, SHKM Hodonín, SK Karviná, SK Prostějov 1913

Zdroj: www.hokej.cz

A Team

Tady je Hasmanovo.

schedule17. 6. 2020
A Team

A-tým zahájil suchou přípravu

schedule11. 5. 2020
Logo HC Klatovy Logo SHC Klatovy