MŽ, SŽ A DOROST HC Klatovy - hodnocení uplynulé sezony 2021/2022

Napsal: Redakce 15. 5. 2022
Zhodnocení sezony trenéry kategorie žáků a dorostu.

Mladší žáci / Starší žáci

Letní příprava: (19. 4. 2021 - 30. 6. 2021) 4x v týdnu po 90 min.

Tým mladších žáků se skládal z ročníku 2009-2010, tým starších žáků z ročníku 2007-2008. Letní příprava začala 19. 4. 2021 a trvala 11 týdnů. Celkem každá kategorie absolvovala 44 tréninkových jednotek po 90 minutách na suchu a 2 tréninky na ledě. Tréninky probíhaly v prostorách na Sokolského stadionu (travnaté hřiště, atletická dráha) a při nepřízni počasí na zimním stadionu. V závěru suché přípravy proběhla účast na multi sportovním turnaji v Mariánských Lázních.

Začátek této suché přípravy byl zaměřen hlavně na kondici, která je důležitá pro rozvoj dalších schopností. V úvodní části byla náplní tréninků hra s fotbalovým balónem (jednotlivec nebo ve dvojicích), švihadlo, atletické rozcvičení. V hlavní části TJ jsme rozvíjeli vytrvalost formou běhu, přeběhů s různými cviky. Pohyblivost a obratnost různé gymnastické cviky (to musíme hodně zlepšit). Posilování s vlastní vahou nebo ve dvojicích. Agility a rychlost formou různých drah a štafet. Závěrečná část TJ byly hry (fotbal, ragby, vybíjená). Závěr protažení a kompenzační cvičení.

Příprava byla opět ovlivněna Covidovými karanténami hráčů. Závěrem bych chtěl klukům za jejich přístup a tréninkové nasazení poděkovat.

Předzávodní období: (19. 7.-29. 8. 2021) - 6 týdnů

•příprava kombinovaná (suchá – led)

•MŽ - 16 hráčů + 2 brankaři - 5 přípravných utkání + 3 turnaje

•ŠŽ - 18 hráčů + 3 brankaři - 5 přípravných utkání + 2 turnaje

Hodnocení závodního období (30. 8. 2021-27. 3. 2022)

V průběhu sezóny se mužstvo MŽ potýkalo s nemocemi a nařízenou karanténou. Velký problém nastal, když se zranil brankář Václav Osvald, a tak převážnou část sezóny odchytal Daniel Sysel a několikrát nám pomohl Matyáš Žák (r. 2011). V soutěžních zápasech útok podával uspokojivé výkony, což se nedá říct o obraně. A to zejména v situacích 1-1 a při hře kolem naší branky, což mělo velký vliv na konečné výsledky. Díky špatné komunikaci mezi hráči, mužstvo nezvládlo i dobře rozehrané zápasy. V několika utkáních nastoupili hráči ročníku 2011, s uspokojivým herním projevem. Během sezóny došlo u některých hráčů, a to zejména v útoku, k velkému zlepšení. Celkem tato kategorie odehrála 10 utkání základní části a 22 utkání nástavby.

V průběhu sezóny se mužstvo SŽ potýkalo s nemocemi a nařízenou karanténou. V zápasech útok podával uspokojivé výkony, což se nedá říct o obraně. Někteří obránci nestíhali v obratnosti. A to zejména v situacích 1-1 a při hře kolem naší branky. A to se odráželo na výsledcích. Na začátku sezóny jsme měli 3 brankaře a ani jeden z nich nebyl oporou pro mužstvo. Celkem tato kategorie odehrála 10 utkání základní části a 22 utkání nástavby.

Zpracoval: Radek Kampf

Dorost

Tým dorostu ročníku 2005 a 2006 v letošní sezoně 2021/2022 odehrál konečně po koronavirové pauze celou soutěž. Soutěž byla velmi vyrovnaná, a to jak v základní části, ze které vítězové jednotlivých skupin postupovali do nadstavbové části o postup, zbylé týmy na jiných příčkách do skupiny o umístění. Bohužel štěstí v tomto případě u klatovských dorostenců nestálo a po základní části sehráli soutěž ve skupině o umístění. Jak v první, tak i v druhé části se jednalo o utkání velice kvalitní, která každému hráči dala nevratné zkušenosti a posunula ho herně dál. I když při pohledu na celkové umístění v tabulce si někdo může myslet, že se sezóna nepovedla, hodnotíme sezónu kladně, každý z hráčů udělal během tohoto období velký posun směrem nahoru, což bylo jedním z našich cílů jako například připravit hráče ročníku 2005 na následující sezónu do juniorského hokeje.

Dorostenci celkem odehráli:

základní část: 12 utkáních a umístili se na 5. místě s 9 body

sk. o umístění: 16 utkání a umístili se na 5. místě s 13 body

celkem tak odehráli 28 utkání, přičemž 10 utkání muselo být rozhodnuto na nájezdy

Dorostenci celkem odtrénovali 121 tréninkových jednotek

Zpracoval: Aleš Peksa