Novým lídrem krajské ligy jsou Rokycany

Napsal: Václav Nauš 14. 1. 2020
Soubojem o první místo průběžné tabulky vyvrcholilo šestnácté kolo krajské hokejové ligy mezi celkem Klatov a Rokycan. Stejně jako v říjnu se i v tomto zápase radovalo hostující mužstvo.

Domácí vstoupili do zápasu aktivně. Ve druhé minutě je navíc uklidnila branka Babky. Hosté sice dokázali srovnat, ale po celou první třetinu tahali hosté za kratší konec. V závěru třetiny navíc zbytečnými fauly a nedisciplinovaností darovali domácím několik přesilových her. Klatovští hráči však dokázali využít jedinou z nich a do šatny odcházeli s hubeným náskokem 2:1.

Svou sílu ukázali naplno hosté v první polovině druhé třetiny. Hned v první minutě srovnal hostující Hauer. Vstřelená branka nabudila hosty a naopak sebrala vítr z plachet domácím. Situaci dokreslují dva góly ve vlastním oslabení, kterými v rozmezí pěti minut otočili hosté skóre ve svůj prospěch. Domácí se však nepoložili, opět zabojovali a vrátili se ke své hře z konce první třetiny. Zlepšili pohyb a opět si vynutili několik přesilových her. Dvě využili a otočili skóre opět na svou stranu 5:4.

Ve třetí třetině se domácím dařilo držet hru i výsledek. Když ve 47. minutě zvyšoval Kuželík na 6:4, zdálo se rozhodnuto. Jenže hosté se nevzdali a díky dvěma slepeným brankám z poloviny třetiny srovnali a deset minut před koncem se začínalo opět znovu. Hosté měli v této části mírně navrch, domácí hráli spíše na jistotu a všichni čekali, že o zápase rozhodnou nájezdy. Hosté byli opět proti a zásluhou Nového opět otočili skóre ve svůj prospěch. Domácí v závěru vrhli všechny síly do útoku, pokusili se zápas vyrovnat v závěrečné hře bez brankáře, ale místo toho inkasovali do prázdné branky.