Poslední zápas s Čínským drakem dopadl na jedničku.

Napsal: Redakce 28. 1. 2020
Číňané ukončili své působení v letošním ročníku třetí nejvyšší soutěže 28.ledna domácím utkáním na stadionu ve Slaném s celkem SHC Klatovy a odcestovali zpátky do své vlasti.

Z předchozích 41 zápasů uhráli jediný bod za prohru po nájezdech v Písku a v tabulce skupiny Střed byli tedy beznadějně poslední s hrozivým skóre 76:394. Draci během sezóny schytali hodně dvojciferných debaklů. Výsledkově alespoň relativně vyrovnané zápasy byli u nich spíše světlou výjimkou. Naposledy ale potrápili Kobru Praha. Nad jedním z favoritů soutěže dokonce po zásahu Sianga vedli od 28. minuty 3:2, ovšem Pražané na začátku třetí části vyrovnali a v posledních deseti minutách třemi zásahy rozhodli o svém vítězství 6:3. Nejproduktivnějším hráčem čínského mužstva se stala česká posila Michal Kučera, ten nasbíral 24 bodů (18+6). Z rodilých Číňanů hrál prim Sü-tung Siang – 22 bodů (12+10).

Klatovští vstoupili do zápasu sebevědomě a již po třech minutách hry vedli 1:0, když střelu obránce Sysla od modré čáry nasměroval pod víko svou tečí Hanzlík. Ten využil i přesilovou hru svého týmu ve 13.minutě a zvýšil na 2:0. V 18.minutě předvedl své dovednosti Hasman, když využil další přesilovku hostí - 3:0.

V druhé časti hry se postupně trefili Čejka, Krliš a hattrik zkompletoval Hanzlík. Před odchodem do kabin ještě přidal druhou zápasovou trefu Hasman a stav byl po 40ti minutách hry 7:0 pro hosty.

Závěrečná třetina se odehrála ve stejném duchu a své bodování si postupně vylepšili klatovští D. Roubal, Procházka, Matiášek a dva góly přidal i Uhlík. Konečný výsledek 12:0 pro tým Klatov.

Zda se Zlatý drak vrátí do českých soutěží i v příští sezóně, zatím známo není.

ZDROJ: Onlajny.com

Branky a nahrávky: 3. Hanzlík (Sysel, Hasman), 13. Hanzlík (Matiášek, Hajšman), 18. Hasman (Uhlík, Sysel), 23. Čejka (Matiášek, Hajšman), 27. Krliš (Sysel), 31. Hanzlík (Roubal, Hasman), 39. Hasman (Procházka, Sysel), 43. Roubal (Hasman, Hanzlík), 44. Procházka (Krliš, Vajner), 48. Matiášek (Leština), 50. Uhlík (Krliš, Leština), 60. Uhlík (Hajšman, Procházka)

China Golden Dragon: Chan Wang (Pcheng-fej Chan) – S´, J. Kučera, Sung, Čchang, Jü-chang Chan (A), Siao-tung Wang, Zich – Jao, Siang (C), Ming-ťüe Li, Chang Li, M. Kučera, Čchu, Nagy, Husarik (A), Bláha, Čou, Čang, Ma.

SHC Klatovy: Kuchař (Čech) – Houfek (A), Vajner, Leština, Sysel, Šiller – Uhlík, Matiášek, Roubal (C), Hanzlík, Hajšman, Čejka, Krliš (A), Hasman, Reitspies, Procházka.