Vyzpovídali jsme trenéra Michala Straku.

Napsal: Redakce 1. 7. 2021
S koncem června a tudíž s koncem první části letní přípravy jsme pro vás vyzpovídali trenéra Michala Straku, se kterým jsme probrali změny v kádru, plány do další části přípravy a některé změny ve druhé lize.

V uplynulých týdnech mohli naši fanoušci zaznamenat některé změny v týmu, především několik odchodů.

Ano, nejcitelnější pro nás je odchod Josefa Hasmana do Tábora a ukončení kariéry Ondřeje Leštiny, který se po dokončení studia na FTVS vydal na trenérskou dráhu. Obranu oslabil také přesun mladého Martina Lokajíčka do HC Letci Letňany (pozn.redakce – po odkupu licence od týmu z Trutnova budou Letci hrát 2.ligu ve skupině SEVER), který odchází do Prahy studovat. Otazník zůstává u Štěpána Hanzlíka, který má trenérské povinnosti u dětí v Plzni.

A co nové tváře, respektive nějaké příchody, posily?

Spíš staronové. Vrací se Jirka Uhlík, to je pro nás hodně důležitý hráč a po roční pauze naskočil do přípravy i Josef Roubal. Takže útok bude kvalitní, hráči se znají z minulých sezón nebo z juniorky. Obranu budeme doplňovat šikovnými juniory z Plzně a taky máme domluvu s plzeňským A-týmem, že protočíme některé jejich obránce.

Jak to vypadá s gólmany?

Jedničkou zůstává Patrik Polívka. Chceme v přípravě dát příležitost mladým brankářům z plzeňské juniorky, uvidíme, kdo nás přesvědčí na pozici druhého gólmana.

Jak tedy vypadá základ týmu pro novou sezónu?

V brance Patrik Polívka, obrana Honza Walter, Jakub Houfek, Jakub Sysel, Filip Kovářík. V útoku David Roubal, Vojtěch Tulačka, David Michel, Jiří Uhlík, Matěj Kolda, Josef Roubal, Petr Eret, Marek Princl, Jakub Procházka, Vít Reispies, Filip Kolář, Martin Fořt a Matěj Morawetz.

Na trenérské lavičce nějaká změna?

Ne ne, všechno zůstává. Ivan Vlček bude mít na starosti obránce, já si pohlídám útok. A za všechno ostatní bude dál zodpovídat vedoucí Jirka Aschenbrenner a kustod Jiří Aschenbrenner st.!

Soupeři v naší skupině zůstávají stejní jako v minulé sezóně. Sledujete jejich přípravu, doplňování kádru?

Samozřejmě. Naše skupina bude letos zase hodně silná! Tábor přivedl několik zkušených hráčů a Příbram, ta má dlouhodobě dobrý tým. Do Písku se vrátil zkušený Tomáš Nouza, zatím jako trenér mládeže, ale možná naskočí i ve druhé lize. V Chebu postavili tým z odchovanců Karlových Varů a Sokolova, tak tam se taky dá očekávat silný tým.

První část letní přípravy máte za sebou, co tým čeká teď?

Teď bude volno a znovu se sejdeme 19. července na ledě v Plzni. Rytmus tréninků bude stejný jako loni, suchá příprava v kombinaci s ledem. 5. srpna nás pak čeká první přátelák, doma s Kadaní. Na ten navážeme dvoudenním soustředěním v Klatovech, dalšími přípravnými zápasy a tréninky.

Letos nás čeká velká porce přípravných zápasů.

Ano. V plánu je 11 zápasů, musíme dohnat to zápasové manko způsobené covidovou pauzou. Pro hráče je vždycky lepší sehrát zápas než jen trénovat. Tam se ukáže, jak si lajny sedly, jestli to funguje, co je třeba změnit, zlepšit.

Už je také známé rozlosování soutěže, letos s drobnými úpravami.

Doufám, že už to letos poběží normálně a nepřekvapí nás zase nějaká další vlna. První soutěžní utkání sehrajeme 18. září, v základní části nás letos čeká 42 zápasů! Z každé skupiny pak do prvního kola play-off postupují první 4 týmy, které sehrají série na 4 vítězné zápasy. Naopak poslední týmy ze skupin mezi sebou budou hrát o sestup.

Jsou v plánu ještě nějaké změny ve 2.lize?

Momentálně už snad žádné. Novinkou je vznik Asociace týmů 2.ligy, která bude zastřešovat všech 24 druholigových týmů a která bude jednat na ČSLH za nás všechny. Minulá sezóna ukázala, že je třeba něco takového vytvořit, a to nejen pro lepší komunikaci se svazem. Druhá liga tím získala status profesionální soutěže, tím by se mělo předejít komplikacím s trénováním a zápasy v případě omezení sportu, jak tomu bylo letos.

To byla sezóna plná zvratů a čekání…

Přesně tak. Nikdo nevěděl, co bude. My jsme si každý měsíc s Ivanem (Vlčkem) říkali, že TEĎ už by to mohlo snad jít. Až do konce ledna jsme tak nějak doufali a věřili, že by se mohla soutěž zase rozběhnout. Chtěli jsme hráče udržovat v kondici aspoň nějakým tréninkem venku, v rámci nařízených opatření, ale pak přišla stopka a nedalo se nic dělat. Hráče jsme nechali připravovat individuálně, jiný způsob pro nás ani nebyl možný. Teď už jsme snad připraveni na nejhorší, většina hráčů, vč. realizačního týmu, je naočkovaná nebo půjde v létě. Už se všichni těší na zápasy a hlavně na fanoušky!

To my v redakci také! Přejeme všem hezké léto a brzy na zimním stadionu NASHLEDANOU!