Vyzpovídali jsme trenéra Michala Straku před startem ligy.

Napsal: Redakce 15. 9. 2021
V sobotu 18.října začíná 2. liga svůj ročník 2021/2022 . Poprvé se bude hrát jako profesionální soutěž zastoupená ADK LH - Asociací druholigových klubů ledního hokeje ( více na https://hokej.cz/budoucnost-2-ligy-licencni-rad-mozne-zuzeni-a-lepsi-marketing/5059293). Náš tým má za sebou pravidelnou letní přípravu, kterou zakončilo 7 přípravných zápasů. Jak to celé hodnotí trenér Michal Straka?

Do přípravy se zapojilo přibližně 30 hráčů. Kromě základní sestavy jsme vyzkoušeli také několik juniorů a to jak z Klatov, tak i z Plzně. V zápasech pak naskočili i mladí hráči z A-týmu Plzně, které jsme využívali i v minulé sezóně, Martin Lang a Filip Přikryl.

Do branky se, kromě naší jedničky Patrika Polívky, několikrát postavil také mladý plzeňský gólman Jakub Korytar. Ten se po příchodu do Plzně potýkal s dlouhodobým zraněním a minulou sezónu vlivem koronaviru za juniory neodchytal nic. (pozn.redakce - juniorská soutěž se nehrála) Tak to pro něj byly ostré zápasy skoro po 2 letech! I přesto se nám jeví nadějně a bude –li to možné, budeme ho v sezóně využívat.

Do obrany jsme mj. vyzkoušeli klatovské juniory Jana Brtníka a Michala Moravce, kteří v zápasech předvedli dobrý výkon a počítáme s nimi. Momentálně ještě jednáme o příchodu Jindřicha Skleničky, který má zkušenosti z dorostenecké a juniorské extraligy (Litvínov) a také z druhé ligy (Most, Klášterec n.Ohří).

V útoku se nám v několika přípravných zápasech osvědčili plzeňští junioři Jiří Beránek a Dan Kuchárik, v dobrém překvapil i klatovský Daniel Kaiser.

S plzeňským manažerem Tomášem Vlasákem řešíme využití střídavých startů u několika mladých hráčů z kádru A-týmu, kteří nemají v nejvyšší soutěži takové herní využití. To by naši hru zase trochu zvedlo a oni by dostali větší prostor ve hře.

V plánu jsme měli odehrát 11 přípravných zápasů, nakonec se podařilo hrát alespoň 7. I tak je to, myslím, dostatečný počet k vyzkoušení mladých adeptů, k sehrání jednotlivých formací a k nácviku herních situací v ostrém tempu.

Na začátku jsme měli nejsilnějšího soupeře, Trhače Kadaň. V těch dvou zápasech jsme předvedli hodně dobré výkony - domácí prohra o gól a venkovní prohra v prodloužení, to je povzbudivé. Do obou zápasů jsme postavili zkušenější hráče, což bylo určitě znát.

Stejně tak v zápase s Příbramí, tam jsme posílili útok o extraligové Přikryla s Langem. Tady byla vidět kvalita a výkon, s jakým jsme byli spokojeni.

Naopak v domácím zápase s Pískem to nebylo úplně podle našich představ, dělali jsme spoustu chyb. Ale z nich jsme se poučili a v utkání s Chebem to všechno zúročili.

Na venkovní zápasy v Příbrami a v Písku jsme odjížděli se sestavou složenou víceméně z juniorů, které jsme chtěli vyzkoušet a vidět je v zápasech. I na základě těchto dvou prohraných zápasů jsme si vytipovali kluky, o kterých už jsem se zmínil.

Tenhle týden se věnujeme přípravě na první soutěžní zápas v Příbrami. Do něj půjdeme, bohužel, bez Davida Michela. Ten si z posledního utkání v Písku odvezl 2x přeraženou čelist a tak se bez něj budeme muset obejít dokonce několik týdnů. Je to pro nás citelné oslabení, je náš klíčový útočník a stěžejní hráč do přesilovek. Musíme se s tím vyrovnat, poskládat to trochu jinak.

První domácí zápas hrajeme ve středu 22. 9. s Chebem a já bych na něj chtěl jménem celého týmu pozvat naše fanoušky. Doražte v co největším počtu! Budeme potřebovat vaši podporu!