Zápas s DS rozhodl ve třetí třetině Hanzlík

Napsal: Redakce 13. 2. 2020
Uprostřed pracovního týdne přijel na západ Čech soupeř z Českých Budějovic, tým HC David Servis.

Domácí se opět potýkali s absencí několika hráčů základní sestavy, čehož soupeř hned v 5.minutě využil, když poprvé překonal domácího gólmana Kuchaře. Do konce první části bylo k vidění několik šancí na obou stranách, dokonce i přesilovka domácích, ale stav zůstal nezměněn 0:1.

Začátek druhé třetiny byl opět v režii hostí, kteří ve 22.minutě zvýšili na rozdíl dvou gólů - 0:2. Zklamané fanoušky nejspíš jímala hrůza, když byl o minutu později vyloučen domácí Hajšman a hosté dostali výhodu přesilové hry. Jenže domácí bránili zodpovědně a nejen to! Krliš zachytil rozehrávku hostí a namísto vyhození naslepo vyslal do úniku juniora Adamce! Ten svou šanci využil a snížil na rozdíl jediné branky -1:2. Další dvě přesilovky domácí nezužitkovali, navíc v závěru prostřední třetiny sami hráli oslabení díky špatnému střídání a hře v šesti. Tým ale podržel Kuchař a za svá záda už žádnou střelu jihočechů nepustil.

Poslední část hry přinesla hned ve 42.minutě vyloučení domácích, které však mělo kuriózní závěr. Přesně v okamžiku, kdy časoměřič otevíral dvířka vyloučenému Krlišovi, prohnal se kolem klatovský útočník s číslem 13. Ten šetřil vteřinky oslabení a namísto vyhození se rozhodl nastřelit jihočeského strážce brány. Od něj se mu puk překvapivě odrazil zpět přímo na hokejku a Hanzlík bez zaváhání vymetl pavučiny v prázdné bráně! 2:2! Vykřesaná naděje jakoby vlila domácím síly do nohou a po deseti minutách svižné hry rozhodl utkání v jejich prospěch Uhlík, když svou dorážkou zvýšil na 3:2! Všechny body tedy zůstali na západě Čech.

Branky a nahrávky: 24. Adamec (Krliš), 44. Hanzlík, 54. Uhlík (Roubal, Hanzlík) – 5. Ferebauer (Pecka, Tejko), 22. Ferebauer (Krtek, Tejko)

SHC Klatovy: Kuchař (Čech) – Houfek, Leština, Sysel, Walter (A) – Krliš (A), Roubal, (C), Hajšman, Uhlík, Slanina, Procházka, Reitspies, Hanzlík, Adamec

HC David Servis Č. Budějovice: Dvořák (Němec) – Svach, Sičák (A), Kubeš, Krtek, Dudáček – Kronus, Ferebauer (A), Šulčík (C), Hřebejk, Marek, Pecka, Tejko, Vak