Zhodnocení sezóny 2021/22 - Michal Straka

Napsal: Redakce 16. 3. 2022
Sezóna 2021/2022 pro nás skončila už po základní části, když jsme obsadili 5.místo v tabulce skupiny JIH. Po dlouhé době jsme tím pádem do playoff ani nenakoukli. I o tom jsme si povídali s trenérem Michalem Strakou.

Mrzí to asi o to víc, že nakonec byl rozdíl jen ty 2 body. Před sezónou jsem si myslel, že se určitě o 4. místo popereme. Letošní novinka v systému rozlosování a postupujících (pouze první 4 týmy a série hrané na 4 vítězná utkání, pozn.redakce) nám to všechno trochu zkomplikovala. Navíc jsme měli velmi mladý tým, takže jsme věděli, že to nebude snadné. Můj tip byl, že budeme o postup bojovat s Pískem, nakonec oni skončili dole a my se nechali přeskočit Havl. Brodem.

Minulé ročníky se hrálo na 6 postupových míst. V sezóně 2019/2020, před koronavirem, jsme skončili čtvrtí, hráli s pátou Kobrou a měli tu sérii výborně rozehranou. Bohužel nám jí epidemie předčasně ukončila za stavu 2:1. Na to jsme chtěli navázat, bojovat a hrát co možná nejdéle.

Sezóna začala slibně, dařilo se nám vozit body i z venkovních zápasů. Kde se to pokazilo? Kdy nastal ten zlom?

Podle mě se rozhodovalo po Vánocích, kdy jsme hráli doma s Pískem a výborně rozehraný zápas, ve kterém jsme vedli, jsme si v závěru zbytečně zkomplikovali. Podobných zápasů potom přišlo víc, vedli jsme a nějakou naší nedůsledností nebo nedisciplinovaností jsme nechali soupeře dotáhnout. Například domácí zápas s Táborem, kdy jsme dostali gól v poslední minutě. Dohrávali jsme také často v prodloužení, ke konci několikrát přišly na řadu i nájezdy. Jako třeba v Chebu, tam jsme v nich nedokázali uspět. Tady jsme poztráceli cenné body, které nám nakonec chyběly k postupu mezi 4 nejlepší týmy.

Trenér Vlček si mi v několika pozápasových rozhovorech postěžoval, že „tomu chybělo srdíčko“ a že u hráčů necítil tu chuť vyhrát. Viděli jste to stejně?

Já myslím, že ne. Naopak, v závěru po výhře nad Havl. Brodem kluci cítili tu šanci se tam dostat, chtěli se o ten postup poprat. Dokonce poslední zápas s Řisuty ve Slaném byl jeden z nejlepších, který jsme tam odehráli! Pokaždé jsme tam hráli špatně, ale vyhrávali jsme. Bohužel, v tomhle konkrétním zápase jsme neproměňovali šance, dostali 2 laciné góly a i když jsme měli herní převahu, nevyhráli jsme. Soupeř byl zodpovědnější, chtěl bodovat a využít svojí šanci poprat se s Pískem o záchranu.

V kanadském bodování byl naším nejlepším hráčem útočník Petr ERET. Se svými 68 body se v rámci skupiny umístil hned za veterány Bříškou a Endálem. To je velký úspěch!

To určitě je, klobouk dolů. Dokonce nevynechal ani jedno utkání a chvíli nás držel a táhnul tým, když se ostatní střelecky trápili. Je vidět, že jim to s Prochym a Koldičem (Jakub Procházka a Matěj Kolda) sedlo, vytvářeli si v každém zápase šance a těžili z toho všichni tři. Je to pro nás důležitý hráč, uvidíme, jestli se nám ho podaří udržet i pro příští sezónu.

Když mluvíme o budoucnosti – jaké jsou plány pro nadcházející měsíce?

Teď bude volno a v květnu bychom měli zahájit letní přípravu, jako to bylo už v minulých letech. Tam se začne pomalu skládat tým pro příští sezónu. Počítáme s nějakou kostrou z hráčů letošní sestavy a také s juniory, kteří skončí juniorku v Plzni nebo v Klatovech. Konkrétní jména ale budeme vědět až na jaře. Musíme přivést nového gólmana, protože Patrik Polívka ze zdravotních důvodů končí kariéru. Stejně důležité bude doplnit obranu, kde nám pravděpodobně skončí zkušení Jakub Houfek a Jan Walter. Otázkou je i další působení útočníků Jirky Uhlíka a Vojty Tulačky, kteří jsou taky hodně pracovně vytížení.

Díky za stručné shrnutí uplynulé sezóny, trenére a užijte si zasloužené volno .

Za redakci přeji hezké jaro i našim hráčům, příznivcům a fanouškům a těším se na brzké shledání na zimním stadionu!