Další výhra na domácím ledě

Napsal: | Pavel Čuban 7. 10. 2007
V nedělním 5. kole vybojovali naši hokejisté další body do tabulky 2. ligy-západ. Střelecké trápení ukončil Jaroslav Hobl, který s přehledem proměnil samostatný nájezd. Klatovští se vítězstvím posunuli v tabulce na 3. místo.
07.10.2007
5. kolo
Klatovy
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)
HC Sokolov

Branky a nahrávky: 11. Hobl (TS), 22. Kuna (Klaus, Geltner) - 54. Formánek (Kašpar). Rozhodčí: Němec, Jílek - Šperl. Vyloučení: 14:14 navíc Dorňák (KLT)10 min., Kuna (KLT)5 min + do konce utkání - Toms, Štourač, Děkan (SOK)10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 413. Střely na branku: 30:18. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1.

Klatovy: Halmoši, (Jež) - Černý - Kalafut, Brožík - Klaus, Horník - Kuna, Mužík - Kreuzman, Holý - Setikovský - Hobl, Kuželík - Dorňák - Geltner, Čuban - Heřmánek - Holub, Vondryska - Ceperko – Dvořák

HC Sokolov: Závorka, (Schafhauser) - Nerad, Diblík, Šťourač, Toms, Pavlas, Děkan, Polesný, Eismann, Loskot, Sopr, Formánek, Mudra, Kašpar, Vrba, Nový, Pech, Van Waardenburg, Račanský

Klatovy začaly zostra, v první šanci se ocitl Dorňák, který však nezpracoval přihrávku Kuželíka. O chvíli později byl Setikovský v dobré pozici zahákován Polesným a Klatovy hrály první přesilovku, kterou ale nevyužily. Hned nato byl vyloučen domácí Kalafut. Hosté přesilovou hru sehráli dobře, usadili se v obranném pásmu Klatov, a jen dobrý výkon domácího gólmana Halmošiho zabránil Sokolovu ve skórování. V deváté minutě individuální akci Holého zastavil za cenu faulu Toms a nabídl Klatovům čtyřminutovou přesilovou hru. V ní se řítil na branku Sokolova Kuželík, byl však zahákován a rozhodčí skřížil ruce nad hlavou. Jaroslav Hobl nezklamal důvěru trenérů a forhendovým blafákem si vychutnal hostujícího gólmana Závorku. V další části první třetiny byla hra vinnou častých vylučováních rozhozená a spíš než na ledě se hráči střídaly na trestných lavicích.

Druhá třetina byla v režii domácích, i když svoji převahu zužitkovali jen jediným gólem. Ve 23. minutě při dvojnásobné přesilovce zamkli klatovští Sokolov v obranném pásmu. Rozjeli nacvičený signál. Geltner přihrál Klausovi, ten postrčil na Martina Kunu, který z první prostřelil vše včetně gólmana Závorky. Domácí si v druhé třetině vytvořili mnoho slibných akcí, které však končili většinou u pozorného Závorky, nebo u nepřesné střelby. I Sokolovští hrozili, ale jejich akce skončily většinou na pozorné a dobře fungující obraně domácích.

Svižné a oboustranné nasazení ve třetí části brzdilo časté vylučování na obou stranách. Hokej i fanoušek tím trpěl. V 46. minutě měli sokolovští možnost využít dvojnásobnou přesilovku ke snížení. To se ale nepodařilo, neboť domácí Halmoši a obrana byli vždy na svém místě. V 53. minutě se hostující tým dočkal snížení. Nejprve útok vedený Heřmánkem motal sokolovským v obraně hlavy, ale bez gólového efektu. Pak z protiútoku po spolupráci Kašpara a Děkana zamířil hostující Formánek a tvrdou střelou prostřelil Halmošiho. To ale bylo ze strany Sokolova vše a domácí tým si zasloužený i když těsný výsledek pohlídal až do konce utkání i při power-play soupeře.