Děčín zostudil Klatovy

Napsal: | Martin Karlík 19. 1. 2014
Ostuda, bída a utrpení, taková slova lze najít na adresu výkonu klatovských hráčů v Děčíně. Klatováci tam v sobotním zápase prohráli 12:2. Porážka je to naprosto zasloužená, neboť domácí hráči byli jasně lepší. Hosté hrozili zejména v první třetině, kdy zahodili několik gólovek. Na straně domácích zazářil Lukáš Zika a Štěpán Kuchyňka, když dali oba hattrick a přidali dvě asistence.
18.01.2014
28. kolo
HC Děčín
12:2
(3:1, 3:1, 6:0)

Branky a nahrávky: 2. Kuchynka (Faigl, Stezka), 11. Zika (Oliverius, Tvrzník), 17. Tvrzník (Kuchynka), 38. Zika (Hříbal, Oliverius), 38. Racek (Kaltenböck), 40. Racek (Kuchynka, Faigl), 43. Zika (Tvrzník, Oliverius), 44. Kuchynka (Racek, Faigl), 44. Chládek (Šetka), 45. Oliverius (Tvrzník, Zika), 54. Vacek (Chládek), 59. Kuchynka (Faigl, Kaltenböck) – 9. Maxa (Hucl), 28. Blumentrit (Maxa, Bernad). Rozhodčí: Luczków – Místecký, Střelka. Vyloučení: 8:10 navíc Čuban a Kodýtek (Klt) 10 OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320.

HC Děčín: Volke (Formánek) – Motejlek, Hříbal, Kaltenböck, Stezka, Procházka, Molnár, Vegner – Oliverius, Zika, Tvrzník – Kuchynka, Faigl, Racek – Vacek, Chládek, Bačák – Šetka, Strnad

SHC Klatovy: Štelmach (41.-44.Lejsek) – Škrak, Hucl, Martinec, Blumentrit, Vilhelm – Maxa, Topinka, Bernad – Kodýtek, Němec, Pouska – Pitel, Vondryska, Čuban

Od úvodního buly byli aktivnější domácí. Za svou aktivitu byli odměněni gólem, Kuchynka projel do pásma a střelou po zemi překonal vyjetého Štelmacha. Za hosty mohl bleskově odpovědět Bernad, ale na Volkeho nevyzrál. V 6. minutě proletěla nad brankou střela Motejlka. Na začátku 9. minuty se do úniku dostal Vondryska, ale Volkeho nedokázal překonat. V té samé minutě se podařilo vyrovnat, když se ranou z kruhu trefil Maxa. V 11. minutě si domácí vzali vedení zpět, když se před brankou nejlépe zorientoval Zika a poslal domácí znovu do vedení. Ve 12. minutě měl dobrou šanci na vyrovnání Bernad, ale z blízka trefil jen Volkeho beton. Ve 14. minutě byl vyloučen domácí Tvrzník. Přesilovka hostů netrvala dlouho, když byl vyloučen Maxa. O minutu později se do dobré střelecké pozice dostal Vondryska, ale i tentokráte byl úspěšnější Volke. Současně s návratem vyloučeného Maxy přidali domácí další branku, když před brankou zůstal nekrytý Tvrzník a poslal snadno puk za Štelmachova záda. V polovině 19. minuty obdržel Čuban desetiminutový osobní trest. V poslední minutě ještě zahrozil Faigl, ale Štelmach byl pozorný.

Ve 21. minutě si Volke poradil s nebezpečnou střelou Pousky. V následující minutě našel pěknou přihrávkou Vacek Faigla, ale ten mířil do Štelmacha. Ve 24. minutě byl vyloučen Hucl. V přesilovce se dobrou střelou prezentoval Molnár, když jeho pokus lízl břevno hostující branky. Ve 26. minutě zahrozili v akci 2 na 1 Hucl s Vondryskou, ale druhý jmenovaný opět branku nevstřelil. Bylo to však s faulem a tak hosté hráli přesilovku, kterou jim ještě po půl minutě zvýhodnil Volke, když vyhodil puk mimo. Dlouho přesilovku hosté nevyužili, podařilo se jim využít až tu klasickou, když se ranou od modré prosadil Blumentrit. Ve 29. minutě mohl za domácí skórovat Oliverius, ale Štelmach byl připraven. Ve 32. minutě byl vyloučen Vacek. Přesilovku hosté nevyužili. Ve 38. minutě domácí skórovali v ponechané výhodě, když se mezi betony Štelmacha trefil Zíka. Za dvacet sekund přidali domácí další gól, když se z těžkého úhlu trefil Racek, ale střela byla nejspíše tečovaná. V 39. minutě se hosté dostali do přečíslení 3 na 1, ale i touto šancí pohrdli. Za domácí ještě před přestávkou přidal další gól Racek.

Do třetí třetiny nastoupil v klatovské brance Lejsek. Toho ve 43. minutě vymíchal Zíka a navýšil vedení svého celku. Za chvíli padl další gól do hostující branky, když Lejska prostřelil Kuchyňka. Uběhlo dvaadvacet sekund a padl další gól, to se nad beton Lejska trefil Chládek. V tu chvíli se do branky vrátil Štelmach. Jenže ten inkasoval po půl minutě, když ho pokořil Oliverius a potupná desítka byla na světě. V 50. minutě byli vyloučeni domácí Strnad a hostující Kodýtek, ten navíc vyfasoval osobní trest. O minutu později mohl skórovat Bernad, ale Volke proti jeho střele vytáhl ukázkový semafor. V 54. minutě projel do pásma Vacek a prostřelil Štelmacha. V 57. minutě se potvrdilo trápení hostů v koncovce, když Čuban netrefil odkrytou klec. V 59. minutě zkompletoval Kuchyňka hattrick, když střelou bekhendem pokořil Štelmacha. Pak se utkání v klidu dohrálo.