Derby vyhrál Sokolov, Klatovy půjdou v play-off na Tábor

Napsal: | Martin Karlík 23. 2. 2014
Základní část druhé ligy je již minulostí. Klatovští hokejisté ji uzavřeli prohrou, podlehli rivalovi ze Sokolova 2:4. V tomto zápase nevyhrál lepší, ale štastnější tým. Utkání se neslo v poklidném duchu, neboť se oba soupeři připravovali na blížící se play-off. V něm Klatované vyzvou Tábor, první zápas se hraje v úterý u Jordánu, druhý ve čtvrtek doma, hrát se bude na tři vítězné duely. Výhru na své konto si nezapsali ani klatovští fanoušci, kteří podlehli Plzeňákům 3:5.
22.02.2014
34. kolo
2:4
(1:0, 1:2, 0:2)
HC Sokolov

Branky a nahrávky: 18. Pacanda (Maxa, Topinka), 38. Bernad (Němec) – 26. Švec (Sýkora, Bauer), 28. Kverka (T. Rohan, Schusser), 51. Dobřemysl (T. Rohan), 60. Vaněk (Kverka). Rozhodčí: J. Pražák – Černý, Vavruška. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 298.

SHC Klatovy: Pravda (Štelmach) – Mrázek, Zeman, Martinec, Blumentrit, Růžička – Pouska, Maxa, Topinka – Pacanda, Bernad, Vondryska – Čuban, Pitel, Němec – Bastl, Vraný, Kodýtek – Soupír

HC Sokolov: Habal (Hruška) – Rohan M., Tomeček, Parýzek, Ruprecht, Šik, Kubka, Schusser – Boušek, Kverka, Vaněk – Rohan T., Dobřemysl, Kuběna – Sýkora, Bauer, Švec – Kašpar, Račanský, Říha – Petrov

Úvodní minuty přinesly opatrný hokej. Ale hned na začátku 4. minuty zvonila tyčka domácí branky po střele Vaňka. Na druhé straně z proti útoku našel Pacanda Maxu, ale ten trefil pouze hřbet Habalovy lapačky. O minutu později byl vyloučen Růzička. Přesilovku hosté nerozehráli dobře, navíc špatně střídali, takže se poměr sil na ledě vyrovnal. V 8. minutě mířila Bouškova střela do náruče Pravdy. O minutu později mířil do ramena Habala Soupír. Na druhé straně zlikvidoval Pravda nadvakrát střelu Bouška z kruhu. Ve 12. minutě byl vyloučen Tomeček. V přesilovce střílel Bernad, jeho pokus Čuban tečoval, ale Habal si s tímto poradil. V 15. minutě to zkoušel Dobřemysl, ale Pravda byl pozorný. V 18. minutě našel Maxa zpoza branky volného Pacandu, ten poslal puk do poloodkryté branky. V poslední minutě byl vyloučen Ruprecht.

Ve 22. minutě vypálil od modré Zeman, ale puk proletěl nad brankou. Následně měl velkou šanci Vondryska, ale zblízka trefil jen beton Habala. Ve 25. minutě mířil do Pravdy T. Rohan. Následně byl vyloučen Zeman. Přesilovku hosté využili, když se nad vyrážečku Pravdy trefil Švec. O dvě minuty později se hosté dostali do vedení, když Schusserovu střelu tečoval do branky Kverka. Domácí se snažili rychle odpovědět, ale střela Pitla skončila v lapačce Habala. Následně byl vyloučen Tomeček. Přesilovka se domácím nepovedla. Ve 33. minutě mířil do betonu Habala Topinka. V polovině 36. minuty byl vyloučen Kubka. V přesilovce domácí hosty tlačili, ale Habal byl pro hosty oporou. Přesilovku domácí nakonec využili, když si Habal nepohlídal místo u tyčky a prošla mu tam střela Bernada. Stejný hráč měl zanedlouho další šanci, ale tentokráte byl Habal úspěšnější.

Ve 42. minutě byl vyloučen Růžička. V přesilovce pálil zblízka Boušek, ale mimo. Poté se až do poloviny třetiny hrálo bez vážnějších šancí na obou stranách. Ve 49. minutě Pravda podržel domácí tým proti tutovce Kverky, zasáhl betonem. V 51. minutě z rohu vyjel Dobřemysl, dojel před branku a mazácky zakončil Pravdu, který byl bez šance. Domácí mohli bleskově odpovědět, ale Vondryska trefil pouze rameno Habala. V 54. minutě trefil Dobřemysl tyčku střelou z pravého kruhu. V 56. minutě byl vyloučen T. Rohan. V přesilovce od modré pálil Zeman, ale Habal byl pozorný. Pak přišla tlačenice před brankou, ale i s tímto si Habal dokázal poradit. V 59. minutě byl sporně vyloučen Čuban. V poslední vteřině hosté pečetili vítězství v přečíslení 2 na 1, Kverka našel Vaňka, ten střelou z první nedal Pravdovi šanci. Utkání tak skončilo výhrou hostů, ale domácí se nemají za co stydět, neboť byli lídrovi soutěže více než vyrovnaným soupeřem.

V úterý startuje play-off, Klatovy v něm narazí na Tábor. První zápas se odehraje v Táboře. Ve čtvrtek 27.2. se série přesune do Klatov. Třetí duel je na programu v sobotu 1.3. v Táboře. Případný čtvrtý duel by se hrál v pondělí 3.3. v Klatovech. Rozhodující duel by se pak hrál ve středu 5.3. v Táboře. Všechny zápasy začínají v 18.00