Derby vyhrály Klatovy

Napsal: | Martin Karlík 7. 10. 2012
Klatovští hokejisté porazili v sobotním derby Tábor 6:3. V zápase plném vyloučení měli od počátku navrch domácí. V utkání nejvíce zazářil Jakub Kocman, jenž vstřelil gól a na dva přihrál. Utkání ovšem nedohrál Jaroslav Hobl, který odstoupil pro zranění.
06.10.2012
6. kolo
6:3
(2:1,2:1,2:1)
HC Tábor

Branky a nahrávky: 8. Fiala (Martinec), 17. Baxa (Kocman), 24. Vizinger (Pavlis), 27. Martinec (Fiala, Maxa), 56. Maxa (Kocman), 60. Kocman - 9. Mrkvička (Nedorost), 32. Kolomý(Liška), 59. Seidl (Šulčík). Rozhodčí: Grech - Belko, Hynek. Vyloučení: 13:13 + Baxa 5+OK (ZHK)- Havran 10 OT (NCH). Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 330.

SHC Klatovy: Pravda (Smejkal) - Fiala, Martinec, Zeman, Hucl, Blumentrit, Petráček - Baxa, Steiner, Pavlis, Topinka, Pouska, Maxa, Hobl, Kocman, Čuban, Mainer, Vondryska, Vizinger.

HC Tábor: Panec (24. Klestil) - Heršálek, Hlaveš, Ošmyk, Havran, Klement, Liška, Hastrman, Kakos, Nedorost, Mrkvička, Šulčík , Seidl, Matušík, Hájek , Heřmánek, Kolomý, Kellner.

První střela na branku v utkání přišla z hole hostujícího Saidla, Pravda však jeho pokus ukryl v lapačce. Ve 3. minutě přišla i střela domácích z hole Topinky. O minutu později vyrazil Pravda svým betonem pokus Havrana. Na konci 7. minuty byl vyloučen Hájek. Domácí přesilovku využili po minutě, když Martinec na modré nahrál Fialovi, který vyslal střelu na branku, jenž se zastavila až o síť za zády Pance. Domácí se z vedení neradovali dlouho, o necelou minutu později se z úhlu pod víko trefil Mrkvička. V 11. minutě vyrazil Pravda Šulčíkovu střelu před sebe, ale nikdo z hostů se ke kotouči nedostal. Ve 13. minutě proletěla dělovka Mrkvičky nad brankou. V 16. minutě vyslal Pouska do úniku Pavlise, ten ovšem zakončil jen těsně vedle branky. Minutu poté se již domácí dočkali, Kocman krásně našel Baxu, který bekhendem poslal domácí do vedení. O nedlouho později mohl vedení domácích navýšit Mainer, ale střelou z otočky trefil jen lapačku Pance. V 19. minutě střílel Matušík, ale jen do náruče Pravdy.

Úvod druhé třetiny patřil domácím, po několika sekundách od modré tvrdě vypálil Fiala, Panec však jeho pokus vytěsnil do ochranné sítě. Po pokusu Vizingera v 22. minutě zaúřadovala lapačka Pance. Ve 24. minutě nahazoval kotouč na branku z mezikruží Vizinger a k překvapení všech skončil puk v brance. Po této brance sáhli hosté ke střídaní gólmanů, Pance vystřídal Klestil. Ve 25. minutě byl vyloučen hostující Omšyk a zanedlouho k němu přibyl i Liška, domácí měli možnost přesilovky 5 na 3. Domácí zužitkovali až přesilovku 5 na 4, Maxa získal puk předložil jej Fialovi, který našel Martince, ten svou bombou od modré vymetl pavučiny v horním rohu Klestilovy branky. V 31. minutě se do úniku dostal Vondryska, ale trefil jen tyč hostující branky. V 32. minutě se hostům podařilo snížit, když se před brankou nejlépe zorientoval Kolomý a poslal puk za záda Pravdy. Poté se hrálo ve velmi rozkouskovaném tempu zaviněném častým vyloučením na obou stranách. V 35. minutě se vytáhl Pravda proti pokusu Havrana. V 38. minutě trefil Steiner tyč táborské branky pokusem z kruhů. Po dvou třetinách byl stav 4:2.

Třetí třetina moc hokejové krásy nenabídla. První vážnější situace třetiny byla až střela Kolomého v 46. minutě, kterou Pravda schoval v lapačce. Stejně tak dopadl v 50. minutě i pokus Matušíka. Až 54. minuta nabídla pro oko krásnou souhru Fialy, Martince a Steinera ovšem poslední jmenovaný našel pouze lapačku gólmana hostů. V 56. minutě domácí navýšili vedení, Kocman od mantinelu našel Maxu, který bez problémů poslal puk do branky. V 58. minutě byl vyloučen domácí Baxa na 5 minut + do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Hosté šáhli k risku a zkusili hru bez gólmana, která přinesla zisk po hrubé chybě domácího gólmana, bez problémů se trefil Seidl. Na začátku poslední minuty šťoural do Pravdy Mrkvička, což se nelíbilo domácím borcům, kteří se do hostujícího hráče pustili, vzešlo z toho vzájemné vyloučení. Na straně hostů byl správně vyloučen Mrkvička, na straně domácích však k překvapení všech byl vyloučen Fiala, který se do šarvátky vůbec nezapojil. Zanedlouho byl vyloučen domácí Steiner a hosté hráli málokdy vídanou přesilovku 6 na 3. V přesilovce se hosté zmohli jen na pokus Havrana, který Pravda bravurně lapil. Naopak čtyři vteřiny před koncem pečetil výhru domácích, střelou do prázdné branky, Kocman. Po závěrečné siréně mohli domácí slavit jak vítězství, tak i návrat na první místo tabulky.