Domácí tvrz padla

Napsal: | Pavel Čuban 28. 10. 2007
V dnešním utkání poprvé prohráli na domácím ledě klatovští hokejisté. Skalp si odvezl nováček 2. ligy HC DAG Rokycany. Dvěma góly a jednou asistencí se v utkání blýskl Jan Švík, který výrazně pomohl svému týmu k vítězství.
28.10.2007
10. kolo
Klatovy
2:5
(1:3, 1:1, 0:1)
Rokycany

Branky a nahrávky: 11. Dorňák (Kuželík), 21. Ceperko (Hobl) - 2. Švík (Bednář), 14. Švík (Kreuzman), 20. Štefl (Kreuzman), 36. Špaček (Pavlis), 59. Bednář (Švík). Rozhodčí: Němec, Kreuzer - Polonyi . Vyloučení: 14:18 + Černý, Holub 10 min (KLT), Bárek 10 min. (ROK). Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 780. Střely na branku: 21:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5.

Klatovy: Štelmach, (Tvrdík) - Brožík, Setikovský, Dorňák, Kalafut, Černý, Dvořák, Geltner, Čuban, Horník, Kuželík, Kuna, Heřmánek, Holub, Hobl, Ceperko, Mužík, Holý, Vondryska, Kreuzman, Pericat

Rokycany: Šulan, (Mitáček) - Bárek, Fiala, Kovářík, Tureček, Ludvík, Křtěn, Vrba, Šindelář, Pavlis, Špaček, Bednář, Švík, Kreuzman, Poustka, Štefl, Herzig, Kovář, Strnádek, Hajšman

Domácí začali nervózně a již v druhé minutě zápasu poslal do šance Bednář Jana Švíka a ten přesnou střelou k tyči otevřel účet utkání. Časté oboustranné vylučování brzdilo oba týmy ve hře, a tak až v 11. minutě Kuželík našel najíždějícího Jakuba Dorňáka a ten z úhlu překonal hostujícího Šulana. Vzápětí byl tentýž hráč vyloučen a hosté využili nabídnutou přesilovou hru. Jaroslav Kreuzman našel Jana Švíka, který podruhé překonal domácího Štelmacha. V posledních vteřinách úvodní části se vracel z trestné lavice po dalším zbytečném vyloučení Kuželík. V té chvíli už kompletní domácí nedokázali zabránit pohromě v podobě dalšího gólu. Kreuzman se utrhl a jeho přesně mířenou přihrávku zužitkoval Radek Štefl a zajistil dvougólové vedení hostujícího celku.

Druhou část začali lépe domácí. Hobl zamotal rokycanské obraně hlavu, nabídl před bránu a Tomáš Ceperko snižoval. V dalších minutách se vylučovalo jak na běžícím pásu a jen ojedinělé šance na obou stranách připomínaly, že se hraje hokej. Klatovy promarnily dvounásobné vyloučení soupeře a měly výhodu srovnat. Nevyužily toho, a tak trestal soupeř. V 36. minutě po závaru před Šulanem vypadl puk, hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho, kterého využil Petr Špaček a po asistenci Jana Pavlise ztrestal chybu Klatov. Za tohoto se šlo do kabin.

Ve třetí části se Klatovy ještě několikrát pokusily s výsledkem něco udělat, ale jejich šance ztroskotávaly na dobře fungující obraně hostů. Holub se dostal do brejku, ale svoji šanci zahodil. V závěru, kdy už domácí hráli vabank, zapoměla domácí obrana na Vladimíra Bednáře, kterého do brejku vyslal Švík, prvně jmenovaný proměnil a upravil na konečných 2:5 .