Důležité body jsou doma

Napsal: | Martin Karlík 24. 2. 2013
Hokejisté Klatov zvládli v omlazené sestavě důležitý duel na ledě sokolovského rivala. Po vítězství 3:0 mají čtvrté místo v tabulce na dosah. Do sestavy Klatov se vrátil zkušený mazák Kajer, návrat oslavil gólem, kterým se skóre poprvé měnilo. Hosty v brance podržel výborně chytající Hynek Kůdela, který vychytal nulu. Výhře přihlížela i hrstka klatovských fanoušků.
23.02.2013
35. kolo
HC Sokolov
0:3
(0:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. Kajer (Bernad), 42. Bernad (Maxa), 47. Pavlis (Maxa, Pitel). Rozhodčí: Hornáček - Žemlička, Nepomucký. Vyloučení: 7:4 navíc Kuncl 10 OT. Využití: 0:1. Diváci: 350.

HC Sokolov: Nechvátal (Švagr) - Štrach, Kuncl, Hartman, Kocek, Zmeškal, O. Novák, Urbančok - Soukup, Vrtek, Pražák, Bauer, Dobřemysl, Boušek, T. Jakubal, Kašpar, Říha, Závorka

SHC Klatovy: Kůdela (Štelmach) - Mrázek, Herr, Martinec, Rajal, Blumentrit, Farný - Čurda, Linhart, Bernad, Kajer, Maxa, Kodýtek, Pitel, Pavlis, Vizinger, Vondryska, Krch.

V polovině 2. minuty zneškodnil Nechvátal betonem nebezpečnou střelu Blumentrita z mezikruží. Na druhé straně se volně povaloval puk v brankovišti po střele Říhy, ale hostující obrana vyhodila puk do bezpečí. Ve 4. minutě se po pravé straně dostal do šance Boušek, ale byl faulován, domácí dostali možnost přesilové hry. Tu hosté v klidu ubránili. V 7. minutě byl vyloučen Maxa. V přesilovce od modré vypálil Kuncl, ale trefil beton Kůdely, neujala se ani dorážka Vrtka. Další střela, tentokráte z hole Říhy, skončila u Kůdely. V 10. minutě se do pásma snažil dostat Vizinger, ale Říha ho obral o kotouč. Ve 13. minutě dohrál Herr tvrdě Jakubala, který se těžce zvedal z ledu. Herr dostal 2 minuty. I touto přesilovkou domácí pohrdli a nedostali se k vážnějšímu zakončení. O půl minuty později si Kajer sjel na přihrávku Bernada a poslal hosty do vedení. O minutu později se v dobré šanci zjevil Vrtek, ale šanci mu zhatil rozhodčí, který chybně přerušil hru. V 19. minutě skončila v lapačce Kůdely střela Soukupa. V závěru třetiny byl vyloučen vyloučen Soukup. Do kabin se odcházelo za stavu 0:1.

Do druhé periody vstupovaly Klatovy v početní výhodě. V oslabení zahrozil Bauer, ale jeho střelu Kůdela zneškodnil vyrážečkou. Ve 23. minutě mířila střela Herra do náruče Nechvátala. Ve 25. minutě přihrál Kajer Čurdovi, ale jeho střela proletěla nad brankou Nechvátala. Ve 27. minutě se do úniku dostal Vrtek, ale na Kůdelu nevyzrál. V 29. minutě vyrazil Nechvátal střelu Vondrysky. Na druhé straně vyrazil Kůdela střelu Pražáka. Ve 32. minutě byl vyloučen Pitel. V přesilovce od modré vypálil Zmeška, ale jeho střela letěla mimo brankový prostor. Ve 34. minutě v akci 2 na 1 přihrál Krch Vondryskovi, jeho pokus Nechvátal vyrazil, před Krchem byla prázdná brána, ale domácí obránci nepustili Krcha k zakončení. V 36. minutě nedokázal trefit odkrytou branku z dobré pozice domácí Pražák. Na druhé straně nedokázal nadvakrát trefit prázdnou branku Čurda, vždy trefil nohu obránce, který stál na brankové čáře. V 39. minutě byl nešťastně zasažen pukem Kajer, hostující hráč vyvázl s nastřelenou čelistí. V závěru třetiny byl vyloučen domácí Soukup.

I do třetí třetiny vstoupili hosté v početní výhodě. Po minutě byl vyloučen Pražák a hosté hráli necelou půl minutu 5 na 3, tato přesilovka se jim ale nevyvedla. Zadařilo se až v přesilovce 5 na 4, kdy se jim podařilo navýšit vedení. Na brankovišti se prosadil Bernad. Ve 44. minutě se do pásma prosmýkl Pitel, ale mířil pouze do lapačky Nechvátala. Další zákrok Nechvátala přišel po střele Maxy. Ve 47. minutě našel Maxa Pavlise, který střelou z první poslal hosty do luxusního vedení. O půl minuty později se před Kůdelu dostal Kašpar, ale hostující brankář podržel svůj tým. Ve 48. minutě byl vyloučen Soukup. V 52. minutě ukryl Nechvátal v lapačce střelu Pavlise. V 53. minutě byl vyloučen Jakubal. V přesilovce se do náruče Nechvátala trefil Kajer. V 55. minutě byl vyloučen Kuncl, toto vyloučení nedokázal přenést přes srdce a zasypal rozhodčího nadávkami, za které obdržel 10ti minutový trest. Oslabení domácí ubránili, ale zanedlouho se dostali opět do oslabení, tentokráte zásluhou Hartmana. Ani v této přesilovce toho hosté moc nevymysleli. V 59. minutě zahrál na nervy hrstce klatovských diváků Kůdela svou chybnou rozehrávkou, ale s pomocí obránců bylo nebezpečí zažehnáno. Po závěrečné siréně mohli hosté slavit hodně důležité vítězství. Uznání si zaslouží všichni klatovští hráči za parádní výkon a bojovnost.