Důležité body z Nymburka

Napsal: | Martin Karlík 5. 1. 2014
Do nového roku vstoupili hokejisté Klatov vítězstvím. V sobotu dokázali vyhrát na ledě Nymburka 3:1. Domácí se sice v úvodu dostali do vedení, poté však úřadovali už jen hosté a dokráčeli si pro zasloužené vítězství. Pochvalu si zaslouží celý tým za perfektní kolektivní výkon. Parádně zachytal gólman Štelmach. Do sestavy se po zranění vrátil nejproduktivnější klatovský hráč Pavel Čuban a hned bodoval, připsal si gól a na další přihrál.
04.01.2014
24. kolo
HC Nymburk
1:3
(1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Voženílek (Bičiště) – 11. Čuban (Pejchar), 40. Topinka (Pacanda, Martinec), 43. Vizinger (Vondryska, Čuban). Rozhodčí: Stolín – Prokop, Tasch. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200.

HC Nymburk: Bílek (Matoušek) – Kříž, Procházka, Sirotek, Voženílek, Dvořák, Maďar, Král, Stehlík, Krégl, Šimek, Dulovec, Tomíček, Chvojka, Toma, Němeček, Bodnár, Šefl, Kuzďas, Cicvánek.

SHC Klatovy: Štelmach (Lejsek) – Slavík, Moravčík, Martinec, Zeman, Vilhelm, Blumentrit, Farný, Hucl, Škrak, Pacanda, Pouska, Topinka, Vondryska, Čuban, Vizinger, Tulačka, Uhlík, Pejchar, Pitel, Němec.

V úvodních minutách byli lepší domácí, už po několika sekundách vyslal střelu na branku Král, ale Štelmach byl pozorný. Ve 2. minutě se již skóre měnilo, do poloodkryté branky trefil domácí Voženílek. Hosté mohli vyrovnat v 5. minutě, ale Čuban svou pěknou střelou branku přestřelil. V 8. minutě byli domácí v akci 2 na 1, Šimek nahrál Bičištěmu ale ten na puk nedosáhl. O minutu později mohlo být srovnáno, Pitel ale z dobré pozice trefil jen domácího gólmana. V 11. minutě už bylo srovnáno, důrazem před brankou se prosadil Čuban. Ve 13. minutě pálil nebezpečně Dulovec, ale Štelmach potvrdil své kvality a s pokusem si poradil. Na druhé straně to už zavánělo gólem, když po Pejcharově střele poskakoval kotouč v brankovišti, ale domácí gólman ho včas dokázal zakrýt. Zanedlouho byla podobná situace k vidění na druhé straně, to zůstal kotouč před poloodkrytou brankou, ale hostující obránci byli včas na svém místě. V 18. minutě ujel hostům Král, Štelmach ho vychytal. V závěru se domácí zabydleli v útočném pásmu, ale hosté i díky icingům hru dobře kouskovali. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Hned v úvodu druhého dějství prověřil Bílkovu pozornost Pacanda, ale domácí gólman se nenechal nachytat. Ve 23. minutě vypálil z mezikruží Čuban, kotouč skončil v náruči Bílka. Domácí gólman si poradil i s pokusem Pejchara z pravé strany. Na druhé straně zahrozil zkušený Král, ale i tentokráte Štelmacha nepřekonal. Poté hráli domácí přesilovku. V té domácí motali hosty téměř celé dvě minuty, ale nic závratného nevymysleli. Za zmínku stojí jen střelecké pokusy Kříže a Stehlíka, které šli buď mimo, nebo je Štelmach vyrazil do rohu kluziště. Ve 33. minutě si přesilovku zahráli i hosté. V přesilovce vypálil od modré Slavík, jeho střelu chytře tečoval Martinec, ale domácí gólman si s tím poradil. I po přesilové hře byli lepší hosté. Vondryskovo střela jen těsně míjela domácí branku. Ve 37. minutě zazvonila tyčka domácí branky po pokusu Tulačky. O minutu později stálo při domácích štěstí při pokusu Topinky. Pak ale přišla 40. minuta, kdy se hosté dostali do zaslouženého vedení. Pacanda v akci 2 na 1 nahrál Topinkovi, ten jel před Bílka a zasunul mu puk mezi betony. Po vhazování se domácí hned dostali do útočného pásma, ale Štelmacha neohrozili.

Třetí dějství zahájili aktivně hosté. V 41. minutě mohl vedení navýšit Pouska, ale na domácího golmana nevyzrál. Ve 43. minutě předvedla druhá lajna velkou bojovnost, ze které vzešel gól Vizingera. Ve 46. minutě mohl snížit Bičiště, ale Štelmach podržel svůj tým. Ve 48. minutě se sám před brankářem ocitl Pejchar, ale na Bílka nevyzrál. V 50. minutě zasahoval opět Štelmach, tentokráte se ho pokoušel překonat Dulovec, hostující gólman udržel kotouč na své hrudi. U stejného adresáta skončily i další pokusy z hole Krále a Krégla. V 53. minutě hráli hosté přesilovou hru, ale příliš se jim nevydařila. To je zas tolik mrzet nemuselo, protože ukrojili domácím další čas z jejich snahy vyrovnat. V 57. minutě hráli přesilovku domácí, ale vůbec jim nevyšla, v oslabení předvedl výbornou práci Němec, svojí aktivitou si vykoledoval faul. A aby toho nebylo pro domácí málo, zanedlouho byl vyloučen další domácí hráč. V předposlední minutě mohl navýšit skóre Němec, ale Bílka z bezprostřední blízkosti nepřekonal. Poté už hosté výsledek kontrolovali a po závěrečné siréně mohli slavit úspěch v podobě důležitého vítězství. Pochvalu si zaslouží úplně všichni za perfektní týmový výkon. Uznání zaslouží i hlavní rozhodčí, který utkání zvládl na výbornou.