Důležité body zůstaly doma

Napsal: | Martin Karlík 27. 1. 2013
This text will be replaced
Klatovští hokejisté dokázali zvítězit v sobotní bitvě o 6 bodů nad Kláštercem 5:3. Domácím se nejvíce vyvedla prostřední část, ve které vstřelili tři branky. Ve zbytku utkání pak předvedli své bojovné srdíčko, za což si právem zasloužili tři body. Lví podíl na vítězství má Ondřej Steiner, autor dvou branek. Dobře se také předvedl nováček v sestavě obránce Josef Pour z Berouna (1+1) a staronová tvář Jakub Bernad (1+0).
26.01.2013
29. kolo
SHC Klatovy
5:3
(1:2, 3:1, 1:0)
Klášterec n./O.

Branky a nahrávky: 19. Pour (Topinka), 25. Topinka (Pour,Steiner), 33. Bernad (Martinec), 37. Steiner(Topinka), 58. Steiner – 17.Hoffmeister (Polanský), 18. Polanský (Kalinovič, Řepík), 38. Škorik (Revay). Rozhodčí: Hornáček - Šmíd, Vavruška. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 300.

SHC Klatovy: Příhoda (Rückl) - Mrázek, Zeman, Herr, Martinec, Hucl, Blumentrit, Pour - Pouska, Bernad, Maxa - Steiner, Baxa, Pitel - Němec, Topinka, Pavlis - Vizinger, Čuban, Vondryska.

Klášterec n./O.: Kaššák (Tichý) - Mašek, Loučka, Žižka, Revay, Kolář, Dostál, Hartman, Miklovič, Salač, Hofmeister, Řepík, Kalinovič, Polanský, Mála, Ptáčník, Škorík, Diviš, Heindl, Svoboda.

Hned od úvodního vhazovaní nechybělo utkání nasazení. Po čtyřiceti sekundách vyslal střelu na branku hostující Miklovič, ale střela šla vedle. O necelých půl minuty později vyzkoušel pozornost Kaššáka Pouska, ale gólman hostů byl připraven. Další zákrok si hostující gólman připsal po střele Vondrysky. Ve 4. minutě se před branku dostal Polanský, ale jeho střela skončila nad brankou Příhody. V 5. minutě byl vyloučen hostující Kalinovič. V přesilovce od modré vypálil Pour, ale jeho střela letěla vysoko nad branku. Neprosadil se ani Steiner střelou z úhlu. V 7. minutě zahrozil Řepík, ale kotouč skončil na Příhodovo betonech. V 9. minutě byl vyloučen hostující Heindl. V přesilovce opět od modré vystřelil Pour, Kaššákovi puk vypadl z výstroje, ale nikdo z domácích ho nedokázal dostat do branky, poté se hosté osvobodili. Další střelecký pokus přišel z hole Maxy, Kaššák byl však pozorný. V polovině 12. minuty se střelou z kruhu prezentoval Kalinovič, puk skončil v náruči Příhody. V počátku následující minuty byl vyloučen hostující Diviš, ale přesilovka se domácím nevyvedla, krátce před jejím vypršením dostali domácí možnost přesilovky 5 na 3. V přesilovce přišla střela Zemana, ale tu hostující obránci tečovali mimo branku. V 17. minutě vyrazil Kaššák střelu Čubana. Ke konci 17. minuty se hosté dostali do vedení, když po chybě obrany do odkryté branky dorážel Hoffmaister. Za necelou půl minutu se opět radovali hosté, když se v ponechané výhodě prosadil Polanský. Domácí nesložili zbraně a za minutu snížili, když se Topinka prodral do pásma a vystřel. Jeho střelu Kaššák vyrazil, ale na dorážku si sjel Pour a snížil na rozdíl jedné branky. Před přestávkou ještě hosté zahrozili zásluhou Salače, který ale střelou z kruhů Příhodu nepřekonal. Zároveň se sirénou byl vyloučen domácí Herr.

Hned v úvodu druhé třetiny přestáli domácí oslabení. Ve 23. minutě trefil Vizinger rameno Kaššáka svou střelou. Ve 25. minutě byl vyloučen hostující Kalinovič. Přesilovku domácí využili zásluhou Topinky, který tečoval střelu Poura od modré. Ve 26. minutě se před Příhodu natlačil Miklovič, ale domácí brankář puk podržel. O minutu později se brilantním semaforem předvedl Příhoda, a to proti střele Řepíka. Ve 29. minutě se neprosadil střelou Čuban. V 30. minutě se na druhé straně neprosadil Hartman střelou od modré. V 31. minutě objel branku Čuban, ale jeho zakončení zůstalo pouze na betonu Kaššáka. V 33. minutě v brejku 2 na 1 nahrál Martinec Bernadovi a ten bekhendovým zakončením otočil vývoj utkání. V 34. minutě za modrou napřáhl Maxa, ale s tímto pokusem neměl Kaššák problém. V polovině 36. minuty byl vyloučen hostující Ptáčník. Přesilovku domácí využili, když Steiner svou přihrávkou hledal volného spoluhráče před brankou. Hostující hráč ve snaze zachytit přihrávku si srazil puk do vlastní branky. Ke konci 37. minuty byl vyloučen Martinec. Přesilovku hosté využili zásluhou Škorika, který se trefil střelou od modré. V 38. minutě mířil Vizinger z kruhu jen vedle branky. Na druhé straně minula branku těsně střela Dostála. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 4:3 pro domácí.

První střelu posledního dějství vyslal na branku domácích Řepík, ale Příhoda byl připraven. Ve 42. minutě se Čuban natlačil před branku, ale Kaššák puk za svá záda nepustil. Ve 43. minutě vyrazil Příhoda střelu Kalinoviče před sebe, ale nikdo z hostů se k dorážce nedostal. Na začátku 45. minuty si Kaššák bez problémů poradil s pokusem Zemana. Ve 46. minutě se z mezikruží neprosadil Steiner. V 48. minutě se v akci 2 na 1 zjevil Kalinovič s Hofmeistrem, ale kombinaci jim překazil obránce Martinec. V 50. minutě na modré napřáhl Pour, ale jeho střela doletěla jen do lapačky gólmana hostů. V 52. minutě se za kruhy uvolnil Bernad, ale hostující brankář zůstal v klidu. V polovině 53. minutě byl vyloučen Polanský. V přesilovce mířila střela Maxy jen do boční sítě Kaššákovy branky. Neujal se ani střelecký pokus Pousky. S přibývajícím časem rostla nervozita na straně hostů. V 55. minutě si do menší rozmíšky dostal hostující Dostál s domácím Maxou. Oba borci dostali dvě minuty. O dvacet sekund později měl chuť se prát hostující Hartman, k souboji se snažil vyzvat Steinera, všemu zamezil čárový rozhodčí. Nevylučovalo se. V polovině 57. minuty byly současně vyloučeni domácí Mrázek a Pour, hosté tak měli luxusní příležitost na srovnání skóre v podobě přesilovky 5 na 3. Ale domácí srdnatě bránili a nedovolili hostům téměř nic. Navíc 35 sekund před návratem vyloučených hráčů vystihl Steiner kombinaci hostů a dostal se do úniku, který zakončil kličkou do bekhendu a rozjásal celý stadion. Po této brance si hostující trenér vzal oddechový čas. Na začátku 59. minuty hosté odvolali brankáře. Po čtyřiceti sekundách se do prázdné branky trefil Mrázek, ale branka nebyla uznána pro ofsajd. Poté už domácí v klidu kontrolovali, po závěrečné siréně mohli slavit zasloužené vítězství.

Logo HC Klatovy Logo SHC Klatovy