Hokejistům Klatov první prověrka vyšla

Napsal: | Klatovský deník 12. 8. 2007
KLATOVY - Z vítězství v prvním přípravném utkání na nadcházející soutěžní ročník 2007/2008 se radovali druholigoví hokejisté SHC Klatovy. V sobotu na domácím ledě porazili sokolovský Baník. Klatovy soupeře předčily ve všech činnostech, aktivnější byly i ve střelbě, i když cestu za vítězstvím s chutí hrajícím domácím hokejistům nepříliš vzdorovití hosté hodně
11.08.2007
1. kolo
Klatovy
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)
HC Sokolov

Branky a nahrávky Klatov: 6. Heřmánek (Čuban), 13. Kuželík (Ceperko), 21. Kuželík (Ceperko), 55. Čuban (Vlček). Rozhodčí: J. Pressl - Bouzek, Smolík. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50.

Klatovy: Jež (30. Halmoši) - Mužík, Černý, Brožík, Plánička, Kalafut, Horník, Pericat - Kuželík, Dvořák, Ceperko - Šimoník, Hobl, Stropnický - M. Vlček, Heřmánek, Čuban - Babka, Vondryska, Luthan.

Klatovy měly více ze hry a už v šesté minutě se ze skrumáže před sokolovskou klecí ujaly vedení, ve 13. minutě vyhrál Ceperko vhazování a Kuželík prostřelil z těžkého úhlu gólmana hostů.Stejná dvojice byla v první minutě druhé třetiny i u třetího gólu Klatov. Ještě v té první mohli skórovat Kuželík a Čuban, kteří v oslabení vypíchli soupeři puk na modré, ale jejich zakončení chyběla přesnost.

Hosté příliš práce ani jednomu z brankářů Klatov nepřidělávali, i když ve druhé třetině přidali a hru vyrovnali. Ale protože na obou stranách přibylo nepřesností, víc gólů v této části zápasu nepadlo. Ve třetí třetině se pokračovalo ve stejném duchu, i když se na ledě přiostřilo. V 55. minutě domácí zvýšili na rozdíl čtyř branek, když Vlček našel Čubana, který objel obránce a trefil se mezi betony gólmana Sokolova. Hosté v poslední minutě utkání využili chyby v obranném pásmu Klatov k čestnému úspěchu.