Hořká prohra s Jabloncem po nájezdech

Napsal: | Martin Karlík 24. 11. 2013
Jeden bod získali klatovští hokejisté ze zápasu s Jabloncem, se kterým prohráli 1:2 po nájezdech. Ozdobou utkání byly výkony obou gólmanů. Zejména Jelínkovi mohou hosté poděkovat za to, že neodjeli z Klatov s debaklem. Domácí totiž předvedli úžasný výkon a Jelínka zahltili nespočtem střel. Najít nejlepšího hráče na straně Klatov, by bylo těžké. Na plné obrátky jeli všichni hráči. S velkým nasazením a bojovností exceloval Roman Vondryska. Naopak negativním postojem exceloval hlavní sudí Šmíd. Do sestavy se po dlouhé době vrátil kapitán Jiří Maxa a Petr Mrázek.
23.11.2013
16. kolo
1:2sn
(0:0, 0:0, 1:1)
HC Jablonec

Branky a nahrávky: 57. Martinec (Čuban) – 51. Liška (Mrkvička, Stehno). Rozhodčí: Šmíd – Fiala, Havelec. Vyloučení: 5:8 navíc Maxa 5 + OK (HRUB). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 278.

SHC Klatovy: Pravda (Lejsek) – Mrázek, Zeman, Hucl, Martinec, Blumentrit, Farný, Haney, Maxa, Pacanda, Bernad, Topinka, Němec, Pouska, Bastl, Pitel, Vizinger, Vondryska, Čuban.

HC Jablonec: Jelínek (Příhoda)– Petrmichl, Pilař, Mrkvička, Čechura, Zeman, Abraham, Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Liška, Stehno, Mulač, Brokeš, Frk, Peřina.

Do utkání vstoupili domácí velmi aktivně, už po půl minutě trefil tyčku hostující branky Topinka, zanedlouho z dobré pozice minul branku Bernad, tentýž hráč z dalšího pokusu z mezikruží branku přestřelil. Ve 2. minutě trefil lapačku Jelínka Němec. V následující minutě byl vyloučen Vizinger. Domácí oslabení ubránili. Hned po návratu Vizingera na led, prověřil pozornost Pravdy hostující Zeman, domácí gólman byl připraven. V 6. minutě trefil boční konstrukci Bříška střelou z kruhu. O minutu později trefil beton Pravdy kanonýr Nevyhoštěný. V polovině 7. minuty byl vyloučen hostující Frk. V přesilovce tečoval Topinka střelu Martince, ale puk skončil vysoko nad brankou. Poté si Jelínek poradil s Huclovo střelou od modré. V 10. minutě si Jelínek v pohodě poradil s nahozením Mrázka. Ve 13. minutě ukryl Pravda v náruči pokus Čechury. V 15. minutě se Čuban probojoval až před Jelínka, ale hostující gólman opět ukázal své kvality. V 17. minutě byl vyloučen Topinka, domácí se opět v poklidu bránili. V 19. minutě vyslal pěknou střelu z pravého kruhu Pacanda, hostující gólman byl opět úspěšnější. První třetina tak gól nepřinesla, i když by si ho Klatované za jejich nasazení zasloužili.

Hned v úvodu prostředního dějství byl vyloučen hostující Abraham. V přesilovce od modré vystřelil Zeman, hostující gólman měl dobrý výhled, a tak bez problému zasáhl. V Jelínkově výstroji skončila i střela Blumentrita. Ve 26. minutě fauloval Šulc, domácího Bernada, v ponechané výhodě úmyslně posunul domácí branku a dostal další dvě minuty. Domácí tak hráli čtyřminutovou přesilovku. V přesilovce od modré vypálil Martinec, Jelínek vyrazil, k dorážce se dostal Čuban, ale hostující obrana dokázala zastavit puk směřující do branky. Ve 27. minutě se z mezikruží uvolnil Nevyhoštěný, na domácího golmana však nevyzrál. Ve 29. minutě se domácí dostali do přečíslení 3 na 1, ale tuto velkou šanci trestuhodně zahodili. V 31. minutě trefil Jelínkovo náruč Čuban. Ve 33. minutě zasáhl Pravda pěkným zákrokem lapačkou proti gólovce Brokeše. V 36. minutě byli domácí nepochopitelně potrestáni za zdržování hry. V poslední minutě se domácí pokusili strhnout vedení na svoji stranu, ale hostující gólman byl opět bezchybný. I po dvou třetinách svítily na světelné tabuli dvě nuly.

Třetí třetinu začali lépe opět domácí, Topinka ale nedokázal překonat famózně chytajícího Jelínka. Ve 42. minutě skončil na betonu Jelínka pokus Vondrysky. Ve 45. minutě mohli hosté strhnout vedení na svoji stranu, ale Stehno trefil pouze připravenou lapačku Pravdy. Zanedlouho Brokeš fauloval jednoho z domácích hráčů, což sudí přehlédl a odstartoval tak své představení. Jenže v roli mstitele se představil domácí Maxa, který se do Brokeše pustil a čároví rozhodčí měli co dělat aby rozzuřeného Maxu z Brokeše sundali. Maxa dostal pětiminutový a osobní trest do konce utkání. Předchozí faul Brokeše zůstal bez trestu. Od té doby to na ledě začalo jiskřit. Po půl minutě byl vyloučen Liška za faul kolenem, nutno podotknout, že hlavnímu sudímu museli napovědět čároví rozhodčí. V 49. minutě se do úniku dostal Bernad, ale Jelínek domácího forwarda vybruslil. Po chvilce minul branku Martinec. V 51. minutě hosté vstřelili branku, která byla víc než sporná. Mrkvička posílal pas před branku, kde puk do branky pomocí brusle dostal Liška, navíc v tu dobu byla ještě posunuta Pravdova branka, hlavní sudí branku po poradě s čárovými uznal. Následně z domácí střídačky letěla směrem k rozhodčím lahev. Domácí střídačka za to dostala menší trest, navíc byl trenér Mužík vykázán z lavičky, jelikož si neodpustil vyslovit svůj názor na kvality rozhodčích. Za domácí mohl krátce poté odpovědět Vondryska, ale opět narazil na výborného Jelínka. V 53. minutě byl jasně stažen Martinec, ale sudího postihla opět momentální slepota. V 55. minutě se do brejku dostal Tondr, ale Pravda jej vychytal lapačkou. V 56. minutě byl vyloučen hostující Frk. Přesilovku domácí využili po minutě, když se ranou od modré trefil Martinec, čímž zvedl ze sedaček všechny diváky. V 59. minutě byl za brankou faulován Bernad hostujícím Nevyhoštěným, domácího následně napadl Čechura, ale sudí opět překvapil, když ještě k hostujícím hráčům vyloučil Bernada za filmování. V následné přesilovce to znovu zkoušel Martinec, ale tentokráte mu střela nesedla. Do konce utkání se již skóre neměnilo, a tak přišlo na řadu prodloužení.

V úvodu prodloužení domácí dohrávali přesilovku, ve které pálil Martinec, ale Jelínek byl úspěšnější. Rozhodnout mohl v 63. minutě Pacanda, ale hostující gólman byl proti. Rozhodnout tedy musely nájezdy. Jako první se rozjel domácí Čuban, ale neuspěl. Za hosty se rozjel Tondr a blafákem do bekhendu nedal Pravdovi šanci. Druhou sérii načal Bernad a srovnal stav série, když vymíchal Jelínka a pohodlně zakončil. Za hosty se rozjel Stehno, ale Pravda ho vychytal. Za domácí pak jel Vondryska, který zkoušel poslat puk mezi betony Jelínka, ale hostující gólman tento úmysl přečetl. Za hosty se rozjel Bříška, ale nájezd se mu nepovedl. Poté se pořadí nájezdníků vyměnilo. Za hosty jel Tondr a překonal Pravdu střelou mezi betony. Za domácí se rozjel Topinka, který musel dát, ale nedal. Bonusový bod tak putoval na sever Čech.