I přes bojovný výkon jsme na lídra nestačili

Napsal: | Martin Karlík 17. 10. 2013
Klatovští hokejisté podali na ledě lídra, kam dorazili v omlazené sestavě, velmi bojovný a sympatický výkon. Na výhru to však nestačilo a domů se vraceli s prázdnou. I přes bojovný výkon hostů byli domácí lepším celkem a je třeba uznat, že výhra pro ně byla zasloužená. Výsledek 7:3 je však pro hosty po jejich velmi dobrém výkonu příliš krutý. Tento výkon však mlže být dobrým odrazovým můstkem do dalších zápasů.
16.10.2013
8. kolo
Pelhřimov
7:3
(4:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Kopic (Bezděk, Jelínek A.), 7. Pavlík (Kubát), 16. Plachý (Hadrava Marek, Pavlík), 20. Bezděk (Adam), 21. Plachý (Hadrava Marek), 22. Bezděk (Kopic), 53. Votápek (Čekal) – 10. Vizinger (Čuban), 25. Krch (Kodýtek), 52. Farný (Bernad). Rozhodčí: Talpa – Polák, Rampír. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 390.

Pelhřimov: Brabec (41. Čekal) – Mečiar, Pavlík, Jelínek, Adam, Beneš, Veselý, Žuček, Kasalý Dominik, Jelínek, Tecl, Plachý, Hadrava Marek, Kubát, Bezděk, Kopic, Votápek, Vylíčil, Svoboda, Brychta, Kasalý Filip

SHC Klatovy: Mastík (21. - 22. Rückl) – Zeman, Růžička, Martinec, Reiniger, Blumentrit, Farný, Fait, Kodýtek, Krch, Topinka, Bernad, Němec, Pitel, Vizinger, Vondryska, Čuban.

Do utkání vstoupili lépe hosté, Bernad našel před brankou volného Němce, ten však netrefil ideálně kotouč. V 5. minutě byl přísně vyloučen Zeman. Domácí přesilovku využili, když Bezděkovu střelu tečoval šikovně Kopic. V 7. minutě přišlo opět přísné vyloučení a domácí opět přesilovku využili, tentokráte se svižnou střelou trefil Pavlík. V 10. minutě chybovala domácí obrana, což ztrestal Vizinger, trefil se nad vyrážečku Brabce. V 16. minutě domácí navýšili vedení zásluhou Plachého. Ještě před odchodem do kabin domácí navýšili vedení, když se z dorážky trefil pod víko Bezděk.

Hned v úvodu druhé třetiny byla k vidění hokejová lahůdka, Marek Hadrava našel ukázkově přesným pasem Plachého, který zakončoval do prázdné branky. To bylo moc na Mastíka, který odjel na střídačku a posléze se vrátil do branky. To je v rozporu s pravidly, tudíž do branky musel Rückl. Jenže Rückl čisté konto neudržel dlouho, po chvíli ho střelou nad lapačku překonal Bezděk. Poté se do branky vrátil Mastík. V 25. minutě obdržel Krch přihrávku od Kodýtka, hostující útočník nic nevymýšlel, vypálil puk na branku a bylo sníženo. V polovině utkání hosté ubránili téměř minutové oslabení 3 proti 5.

Klatovy korigovaly výsledek v 52. minutě zásluhou Farného. Domácí odpověděli bleskově, Votápek dostal přihrávku od Čekala, který vystřelil a hostujícímu brankáři střela propadla do branky. Hosté se i nadále snažili, ale do konce zápasu se skóre již nezměnilo. Pelhřimovští vyhráli 7:3